Berżeretka bez przepisu

Wydawnictwo: Skrzat
978-83-7437-291-6
Agussiek

Ewa - osamotniona i rozczarowana nieudanym związkiem lekarka - wraca do rodzinnego miasta, by spróbować na nowo ułożyć sobie życie. Powrót do domu staje się dla czterdziestoletniej kobiety powrotem do wspomnień z dzieciństwa i do nierozwikłanej od lat rodzinnej tajemnicy. Czy będzie także powrotem do "zardzewiałej" miłości?

źródło opisu: www.merlin.pl

źródło okładki: www.merlin.pl

Monika | 2015-01-10
Przeczytana: 09 stycznia 2015

Przepis na berżeretkę :)

Biegać po łące w skowronka cieniu
Obmywać nogi w chłodnej rosie
Tańczyć z motylem na ramieniu
A resztę mieć głęboko w nosie
Przez życie chyłkiem się prześliznąć
Między sprawami kochankami
Kremu używać przeciw zmarszczkom
Czas oszukać erzacami
W lustro nie patrzeć gdy nie trzeba
Nie żądać wiele już od losu
Nie psioczyć na zrządzenie losu
Nie pić nie palić papierosów
Życie się samo nam ułoży
Spokojnie każdy ma swój przedział
Bóg nas co prawda sobie stworzył
Lecz więcej chyba nas nie widział
Serce na dłoni mieć i czekać
Szczęścia nie pije się haustami
Mądrze sterując przez odmenty
Na starość nie będziemy sami

Każdy ma swój przepis na "BERŻERETKĘ"

natanna | 2012-02-23
Przeczytana: styczeń 2012

Sympatyczna powieść o lekarce , która wraca po latach do rodzinnego domu w zasadzie z niczym. Poobijana psychicznie wskutek nieudanego związku z lekarzem , z którym pracowała w jednym szpitalu musi się pozbierać i wydaje jej się , że w domu rodzinnym będzie to możliwe.
Chociaż ma świadomość,że nie będzie to proste gdyż nigdy nie miała dobrych stosunków z ojcem ,który nie przywita jej z otwartymi rękoma.
Podejmuje jednak pracę w miejscowym Ośrodku Zdrowia i zaczyna swoje życie od nowa.
Powieść się czyta szybko , zaciekawia wątek tajemnic rodzinnych a także to czy spotkanie po latach z byłą miłością przerodzi się w trwałe uczucie i zaowocuje związkiem czy też nie.

Stokrotka | 2016-05-29
Przeczytana: 20 maja 2016

Bardzo przyjemna lektura. Zakończenie trochę przewidywalne, ale to wcale nie umniejsza zaciekawienia książką. Autorka zgrabnie przedstawia historię Ewy, jej brata, ojca, sąsiada zza płotu Marka i wielu innych postaci, co razem tworzy wspaniały klimat powieści. To moje pierwsze zetknięcie z tą autorką i jestem zachęcona do czytania kolejnych jej książek. I może nie będę streszczać całej powieści, ale na koniec dołączę przepis odnaleziony przez Ewę /autorstwa jej matki/:
"Przepis na berżeretkę
Biegać po łące w skowronka cieniu Obmywać nogi w chłodnej rosie Tańczyć z motylem na ramieniu A resztę mieć głęboko w nosie Przez życie chyłkiem się prześlizgnąć Między sprawami kochankami Kremu używać przeciw zmarszczkom Czas oszukiwać erzacami W lustro nie patrzeć gdy nie trzeba Nie żądać wiele już od losu Nie psioczyć na zrządzenie nieba Nie pić nie palić papierosów Życie się samo nam ułoży/.../".
Zachęcam do czytania....

Katherina87 | 2012-11-20

Kachusek | 2015-08-10
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

Czytałam nawet z zaciekawieniem, ale w ogólnym podsumowaniu opowieść wypadła słabo.. Główna bohaterka denerwująca, a miłość która miała powrócić z przeszłości wróciła głównie z nerwami i przegrywała ze związkiem z żonatym mężczyzną..i to, mimo pozorów, do końca.

sonia poniatowska | 2016-06-11
Przeczytana: 28 kwietnia 2016

Książka pokazuje, że mimo pozornej bliskoći, ludzie (nawet Ci mieszkający w jednym domu i tworzący "rodzinę") mogą o sobie nie wiedzieć niczego i mogą być sobie wręcz obcy.

yul | 2012-09-21
Przeczytana: 21 września 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ciepła i wzruszająca opowieść, w której opisane wydarzenia są jedynie tłem do pokazania sfery uczuciowej bohaterki. Autorka koncentruje się na opisaniu wrażliwej, kobiecej duszy targanej a to dopiero co utraconą miłością a już rodzącym się nowym-starym uczuciem, a to tęsknotą za nieżyjącą, ukochaną matką czy też empatią do zagubionej "pomocnicy" zdziwaczałego ojca. Jednym słowem "emocjonalna burza uczuć i emocji skłaniających czytelnika do przemyśleń i porównań do własnego, jakże często podobnego życia. Polecam wszystkim,którzy szukają głębszych doznań i wzruszeń oraz lubią odkrywać w opowieści tzw. drugie a może i trzecie dno.

Tabake | 2015-08-01

Bardzo przyjemna książka na letnie leniwe popołudnia :)

Ola0312 | 2016-11-02
Przeczytana: 15 lipca 2015