Miłość - przed użyciem wstrząsnąć

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
978-83-7785-004-6
literatura polska
Ag2S

Podobno przeciwieństwa się przyciągają. Ale czy dotyczy to tak różnych od siebie osób, jak Ola i Kuba? Ona - redaktorka pisma poradnikowego dla kobiet - robi karierę w wymarzonej Warszawie. A przynajmniej bardzo stara się wierzyć, że tak jest. Ma w każdym razie wyznaczony cel i wie, jak go osiągnąć. Tyle tylko, że ten wciąż się jej wymyka. On żadnego dalekosiężnego celu sobie nie wyznaczył....

Podobno przeciwieństwa się przyciągają.
Ale czy dotyczy to tak różnych od siebie osób, jak Ola i Kuba?

On żadnego dalekosiężnego celu sobie nie wyznaczył. Bliższego zresztą też nie. Prawdopodobnie w ogóle nie wiedziałby, jak się do tego zabrać... Jego życie to chaos, przeprowadzki, ciągłe zaczynanie wszystkiego od nowa.
Oboje, choć krańcowo różni, mają jednak pewną wspólną przypadłość - brak im szczęścia w miłości. Czyni ich to zbyt ostrożnymi i podejrzliwymi, co od razu komplikuje wszelkie relacje. Jeszcze gorzej, że okoliczności w jakich się poznają, sprawiają, iż stara historia sprzed półtora wieku nie może już dłużej pozostawać w zapomnieniu. Echo dawnych wydarzeń powraca, gmatwając losy tych dwojga i wciągając w grę, która staje się dla nich śmiertelnym zagrożeniem. Okazuje się bowiem, że żeby wygrać, trzeba najpierw wszystko stracić.

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2012

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/milosc-przed-uzyciem-wstrzasnac.html

wiejskifilozof | 2017-01-12

Dwoje ludzi,każde z nich ma inne podejście do życia.
Oboje łączy mało,a dzieli prawie wszystko.Jak choćby w rozmowie w programie Dzień Dobry Telewizjo,gdzie prowadzący to wysoki Marcin i niska Dorota,no ciekawe czy ktoś zgadnie o kogo chodzi ?

W tle Powstanie Styczniowe,co ma wspólnego z akcją dziś ?
Hm,okaże się że całkiem sporo,mamy też bardzo dobrze opisane nurkowanie.

Albo autorka sama nurkuje,albo musiała brać konsultację.

Całość książki jest bardzo sugestywnie i mądrze napisane.Czyta się lekko i przyjemnie.

grażyna | 2014-09-25
Na półkach: Przeczytane, 2010 - 2015
Przeczytana: 2014 rok

Książka o rezolutnej dziewczynie Oli, która kiedyś przez przypadek poznaje w jednej ze stacji telewizyjnej przystojnego Kubę. Pech chce, że tego samego Kubę poznaje jej najlepsza przyjaciółka Patrycja więc kiedy przypadkowo dochodzi do konfrontacji wszyscy przeżywają szok.
Mężczyzna przeżyje też następny szok, który zafunduje mu matka - pozna swojego ojca, którego do tej pory nie znał. Ojciec opowie mu historię przodków, a opowieść będzie zawierać tajemnicę i skarb, a obok tego Jakub nie może przejść obojętnie.

Anna | 2013-05-05
Przeczytana: 28 kwietnia 2013

Przyjemna, lekka książka o uczuciach, podejrzliwości, nieporozumieniach, a także o braku dania szansy drugiej osobie, aby mogła cokolwiek wyjaśnić. W książce teraźniejszość przeplata się z historią okresu Powstania Styczniowego oraz próbą rozwikłania przez bohaterów losów ich przodków. Czyta się nie najgorzej.

malineczka74 | 2013-01-15
Przeczytana: 14 stycznia 2013

Szukając skarbu i .... miłości

Biorąc się za lekturę książki Anny Czepilińskiej spodziewałam się lekkiej obyczajowej powieści, która idealnie zrelaksuje, odpręży i będzie miłą odskocznią od codzieności. Ale to nie wszystko! Jak się okazało po przeczytaniu ta książka to dodatkowo sezam przygody, bomba dobrego humoru z nutką sentymentalnej historii sprzed wielu lat. I jednego o tej lekturze nie można powiedzieć: że jest przeciętna. Bo to książka bardzo oryginalna. No, ale po kolei.

Główna bohaterka to dziewczyna ambitna i zdolna. Ma na imię Ola. Do stolicy przyjechała z prowincji z mocnym postanowieniem zrobienia kariery i pokazaniu światu, że "Ola potrafi". Jednak życie pokazało, że mimo wielkich planów czasem nie zawsze można rozwinąć skrzydeł i ujawnić swoje uzdolnienia. Ola pracuje w redakcji kobiecego pisma "Angela". Marzy jej się pisanie reportaży i ambitnych tekstów, a tymczasem pisze artykuły z poradami dla pań, w których częściej odbija się reklama niż szczera prawda....

Biblioteczka Rudej | 2013-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2013

Historia i współczesność,poszukiwanie miłości idealnej i skarbu.Bomba:)

Liza | 2013-03-01
Przeczytana: 01 marca 2013

Taka lekka obyczajówka: zawirowania z pracą, kłopoty miłosne, relacje damsko-męskie do tego od połowy wątek sensacyjny- szukanie skarbu przodków. Odprężyła mnie, choć nie zostanie w głowie za długo.
Na minus- szkoda, że autorka przy opowiadaniu losów przodków bohaterów nie pisała dat,taki był czasem dziwny przeskok z teraźniejszości do przyszłości.
Zabawna postać dziadka i barana Hugona w roli psa-obrońcy :)

Elwira | 2014-02-02

Miłość – przed użyciem wstrząsnąć wbrew temu, co sugeruje tytuł, nie jest prostym romansidłem. To naprawdę bardzo głęboka książka o wartościach oraz szczerości wobec siebie i świata. Bohaterowie niejednokrotnie stają przed dylematem, co wybrać: uczciwość, kosztem stałego źródła dochodu czy zafałszowanie prawdy, aby spełnić oczekiwania. Co najważniejsze, z identycznymi dylematami borykają się nie tylko ludzie żyjący współcześnie, ale również ci, którzy półtora wieku wcześniej mieli wpływ na historię. Narzucone standardy zachowania, honor, strach i chęć przetrwania często nie pozwalają zachować się tak, jak dyktuje serce oraz wyznawane wartości.
Cała recenzja: http://recenzje-elwira.blogspot.com/2014/01/miosc-przed-uzyciem-wstrzasnac.html

książek: 1951
Anna | 2013-01-01
Przeczytana: 29 grudnia 2012

Wcześniej nie miałam do czynienia z twórczością tej autorki, nie mogę też znaleźć niczego konkretnego na temat p. Czeplińskiej w internecie, wygląda na to, że jest to debiut w roli pisarki, na okładce książki także nie ma o niej żadnych informacji...
Mam jednak wielką nadzieję, że na tym jednym tytule się nie skończy, ponieważ książka zaskoczyła mnie wielce i z chęcią przeczytałabym kolejną tej samej autorki.
W tej powieści mamy do czynienia z Olą, pracującą jako dziennikarka, niestety nie robi ona wielkiej, oszałamiającej kariery i nie pisze artykułów dotyczących ważnych, istotnych spraw. Pracuje w piśmie kobiecym i zajmuje się tematami typu "Pokonaj cellulit w trzy tygodnie!", więc sami możecie sobie wyobrazić, jak bardzo jest usatysfakcjonowana i zadowolona z tej pracy i jak wiele pasji, miłości, zapału może z siebie wykrzesać, skoro nie jest ani głupią, ani pustą kobietą, która da się zadowolić byle czym.
Poznajemy też mężczyznę, Kubę, który prowadzi swój własny klub o nazwie...

knigoholiczka | 2015-10-03
Przeczytana: 03 października 2015

Wypożyczenie tej książki było dziełem przypadku. Ładna okładka, chwytliwy tytuł i już! Znalazła się w moim domu. Początkowo- nie było ciekawie, nie wiedziałam co do akcji ma Maciej. Irytowała mnie mnogość bohaterów, których losy początkowo nie były powiązane. Maciej, Helena, Natalia, Joachim, Klara... Te postacie pojawiały się incydentalnie. O wiele częściej mogliśmy śledzić losy Oli i Jakuba.
Aleksandra pracuje w redakcji jednego z warszawskich czasopism. Kuba próbował szczęścia w wielu zawodach, ostatnimi czasy prowadził zajęcia z kung-fu.
Oboje szukają drugiej połówki. Gdy się spotykają wydawać by się mogło, że wreszcie będzie dobrze. Niestety- Kuba popełnia wielki błąd, rani Olę i przy okazji jej koleżankę.
Ale "Miłość, przed użyciem wstrząsnąć" to nie jest klasyczny romans. Ma też arcyciekawy wątek historyczny. Nasi bohaterowie wyruszają na poszukiwanie własnych korzeni, próbują odkryć tajemnice rodzinne. Jestem po prostu zachwycona tą książką. Nie dość, że wciągająca do tego...

książek: 1958
Julka | 2013-10-01
Przeczytana: 01 października 2013

Świetna powieść zupełnie nieznanej mi autorki, czyli bardzo udany debiut pani Anny Czeplińskiej. Bardzo udane połączenie historii sprzed półtora wieku na terenach okolic Mszczonowa i Dolnego Śląska oraz polskiej współczesności, w kontekście poszukiwań grobu przodka i ukrytego w nim skarbu.
Książka obfituje w wiele zabawnych sytuacji i barwnych postaci pierwszo- i drugoplanowych (Ola, Kuba, Patrycja, Darek, dziadek Erwin i jego baranopies Hugon, kryminalista Zyga i wiele, wiele innych); jest rozbudowany wątek damsko-męski i również niewielki, ale bardzo groźny i zarazem zabawny wątek kryminalny - czegóż chcieć więcej dla dobrej rozrywki; dla mnie po prostu super odprężająca lektura.
Mam wielką nadzieję, że na tym jednym tytule autorka nie skończy, bo bardzo chętnie przeczytałabym jej kolejną powieść, może z kontynuacją historii Oli i Kuba, już jako młodego małżeństwa osiadłego w Pawłowicach Nyskich.
Polecam.