Zatańcz ze mną

Wydawnictwo: Replika
giovanna

Wszyscy wiemy, że życie potrafi zaskakiwać i stawia przed nami wciąż nowe wyzwania. Aby zrobić krok do przodu, często trzeba najpierw wykonać kilka kroków do tyłu. Należy także pogodzić się z przeszłością i przestać ją rozpamiętywać. Majka doskonale o tym wie, lecz pomimo upływu czasu żyje tym, co dla Michała bezpowrotnie przeminęło. Oboje nie są już tacy sami, lecz w sercu Majki wspomnienie...

Oboje nie są już tacy sami, lecz w sercu Majki wspomnienie pierwszej miłości nadal zajmuje ważne miejsce. Jest szczęśliwa, ma dom, dobrze prosperującą firmę, a przede wszystkim Gabrysię, lecz pomimo usilnych prób nie potrafi zapomnieć o przeszłości. Michał Rawicz wciąż gra w jej sercu i myślach pierwsze skrzypce.
A może nie jest jeszcze za późno? Trzeba działać, bo tylko ludzie odważni sięgają gwiazd!
Majka niczego nie planuje, lecz nowe okoliczności wydają się jej sprzyjać. Zawsze była uparta i umiała postawić na swoim. Podejmuje więc grę, by zrobić kolejny krok w chmurach.
Czy do zaćmienia słońca zostało jeszcze trochę czasu?

źródło opisu: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=670

źródło okładki: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=670

KobieceRecenzje365 | 2017-10-03

Monika Rebizant – Siwiło to autorka, której twórczość do tej pory była mi obca. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Replika uległo to zmianie i dostałam do przeczytania wszystkie trzy tomy sagi roztoczańskiej. Trzeci tom „Zatańcz ze mną” mój blog objął patronatem medialnym i to właśnie ta część wywarła na mnie największe wrażenie. Biorąc ją do ręki, byłam przekonana, że to powieść obyczajowa jakich wiele na naszym rynku wydawniczym. Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak się pomyliłam, bo to książka, która wywarła mnie ogromne wrażenie, podstępem wyryła w moim sercu ślad i zmiażdżyła moją duszę. Mam nadzieję, że będzie mi dane czytać więcej tak pięknych, prawdziwych i wzruszających powieści. Zapraszam na moją recenzję.

„Wśród urokliwych zakątków Roztocza Maja przeżywa swoje prywatne zaćmienie słońca.”

Maja jest właścicielką agencji detektywistycznej Karramba. Po rozwodzie sama wychowuje pięcioletnią córeczkę Gabrysię. Pewnego dnia kobieta postanawia wybrać się na długo oczekiwany urlop,...

Cyrysia | 2017-09-17

Netula_CK | 2017-09-22
Przeczytana: 22 września 2017

To moja pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia przygoda Moniką Rebizant-Siwiło. Po tym, co zastałam w „Zatańcz ze mną”, obiecałam sobie, że prędzej czy później nasze ścieżki ponownie się skrzyżują na drodze kolejnej lektury. Uwielbiam to uczucie, kiedy trafiam na nieznanego dotąd autora, którego książka okazuje się prawdziwą literacką perełką.

Majkę poznajemy jako kobietę pozornie spełnioną, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Główna bohaterka jest po rozwodzie, nad którym jednak nie ubolewa, mając przy sobie niespełna pięcioletnią córeczkę, będącą dla niej całym światem. To także kobieta sukcesu – razem z kuzynem prowadzi dobrze prosperującą agencję detektywistyczną i z czystym sumieniem może stwierdzić, że ich działalność służy zwykłym mieszkańcom, którzy bez jej pomocy nie podołaliby walce z wielkimi koncernami, chcącymi wyzyskać ich ziemie. Pracę z obowiązkami zawodowymi udaje się Majce połączyć dzięki pomocy ze strony kochającego ojca, przepadającego wręcz za jedyną...

basiunia | 2017-12-29

Robi wrażenie. Niby taka sobie opowieść o życiu a zakończenie wbija w fotel. Polecam

Magdalena | 2017-09-21

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Zatańcz ze mną" to kolejna książka Moniki Rebizant - Siwiło, po którą mam przyjemność sięgnąć od Wydawnictwo Replika.

Już patrząc na okładkę tej książki ma się ochotę do niej zajrzeć. Malowniczy domek wśród zieleni i śliczna, mała dziewczynka z wianuszkiem na głowie zrywająca kwiatki rosnące wśród zielonych traw. Jednak książka to nie tylko okładka, a przede wszystkim jej treść i zawartość. Tym razem mamy historię samotnej matki i jej pięcioletniej córki. Matki, która przed laty popełniła ogromny błąd, a która do tej pory nie pogodziła się z przeszłością. Matki, która wychowując samotnie córkę boryka się z licznymi trudnościami, a przecież chciałaby dać swojemu dziecku wszystko to, co najlepsze oraz zapewnić jej spokojną przyszłość. Jednak tajemnica z przeszłości nie daje jej spokoju, nie wie jednak czy już nadeszła odpowiednia pora aby ją wyjawić dla dobra swojego dziecka.

To niezwykle ciekawa i intrygująca historia, która pozwala nam również dostrzec piękno Roztocza i jego...

Polowianka | 2017-10-30

Powieść Moniki Rebizant-Siwiło „Zatańcz ze mną” była dla mnie miłym odkryciem. Zawiera ona dużą dawkę ciepła, humoru, miłości, ale też wyciska (niestety) łzy (a wiele trzeba, by książka mi łzy wycisnęła). Pokochałam Majkę oraz jej córkę i kibicowałam im w głębi serca, by urlop okazał się owocny i był miłym odpoczynkiem. Chciałam, by się wszystko dobrze skończyło, ale takiego zakończenia się nie spodziewałam.

Już na początku pojawiła się czerwona teczka i bałam się, że cała fabuła będzie już do przewidzenia. Przyjemnie było się w tej kwestii pomylić. Jakże niemiłe jest, gdy znamy zakończenie bez podglądania na ostatnią stronę. Tutaj wielki plus dla autorki. Każda strona była niespodzianką i aż chciało się czytać więcej i dalej, aby tylko dowiedzieć się, co się stanie.Także bohaterowie nie są jednoznaczni. Taki na przykład Sebastian. Jest on dla mnie zagadką. Już przy pierwszym spotkaniu z Majką widziałam oczami mej duszy typowego Sebka – łysy, przypakowany, ze złotym łańcuchem na...

Anna K | 2018-01-19
Przeczytana: 16 stycznia 2018

Monika Rebizant-Siwiło jest nauczycielką historii, bibliotekarką i przewodniczką turystyczną. Prowadzi również dwa blogi Historie rodzinne i Krajobrazy historii. Jest również autorką kilku książek, w których stara się nie tylko opowiedzieć czytelnikowi ciekawe i wzruszające historie życiowe, ale również ,,przemyca” opisy urokliwych krajobrazów z rodzinnych stron. Jej najnowsza powieść nosi tytuł ,,Zatańcz ze mną” i jest trzecią częścią cyklu poświeconego perypetiom życiowym Mai.
Bohaterką ,,Zatańcz ze mną” jest Maja, którą można uznać za kobietę sukcesu. Samodzielnie wychowuje córeczkę Gabrysię i prowadzi agencję detektywistyczną. Praca i opieka nad pięciolatką pochłaniają ją do reszty, ale w pewnym momencie obowiązki zaczynają ją coraz bardziej przytłaczać. Z tego powodu Maja i Gabrysia udają się na zasłużony urlop. Dzięki rekomendacji kuzyna kobiety wyjeżdżają do Domu Patrioty w Brzezinie, który znajduje się blisko miejsca zamieszkania dawnej miłości Mai – Michała. Czy to...

hanna | 2017-12-28
Na półkach: 2018, Przeczytane, Obyczajowe