Przez czerwony step

Wydawnictwo: LTW
978-83-7565-113-3
przygody, wojna, sensacja, historia, ZSRR
Łukasz Kuć

To powieść historyczno-sensacyjna, której akcja rozpoczyna się na Ukrainie, niedaleko od sowiecko-polskiej granicy. W 1935 roku Stalin zdecydował o likwidacji tak zwanej Radzieckiej Marchlewszczyzny, polskiego rejonu autonomicznego w Ukraińskiej SRR. Mieszkający w niej Polacy, wbrew nadziejom komunistów, nie chcieli kołchozów, nie garnęli się do partii bolszewickiej, nie zrezygnowali ze swej wiary. I dlatego też stali się pierwszym w ZSRR "narodem ukaranym".
Główny bohater, młody Polak żyjący w sowieckim państwie, ucieka przed NKWD. Kontynuacja powieści "Przez czerwoną granicę".

helazwesela | 2015-08-22
Na półkach: Mama, Chcę przeczytać