Bajkoterapia, czyli dla małych i dużych o tym, jak bajki mogą pomagać

Bajki pomogły nieraz ;)

Bajki pomogły nieraz ;)

Co łączy Katarzynę Dowbor, Paulinę Holtz i Krzysztofa Ibisza ? otóż ci Państwo zaczęli pisać bajki, nie takie zwykłe ale terapeutyczne.
Pani Dowbor nawet córka Marysia Dowbor - Baczyńska pomogła...(kolejne dziecię swoje usilnie promowane?)a panu Ibiszowi jego menagerka -pani Gruszczyńska.Ale czegóż nie robi się dla pieniędzy?
Bajka terapeutyczna przeznaczona jest dla dzieci od 3 do 6 lat (maksymalnie 10) jak sama nazwa wskazuje ma być terapią dla małego człowieka, uporządkować jego świat.Bajki tutaj zebrane są -jak na odbiorcę w wieku przedszkolnym-przede wszystkim przeładowane szczegółami. I nie wiem czy pięcio/sześciolatek ma rozeznanie w kamieniach szlachetnych, ich wartości, a bajkę o rubinku, szafirku i brylancie dostajemy od pana Barcisia.
I jeszcze jeden zarzut - dla mnie skreślający większość z tych bajek - język potoczny, niestaranny. A u pani Holtz okropne sformułowanie "dzieciaki!". Dziwię się, że żaden z recenzentów nie zwrócił na to uwagi: mówimy o dzieciach, a nie o kociakach, psiakach czy innych zwierzątkach.

Wniosek z lektury: Może niech każdy zajmie się "swoją działką". Terapeuci z psychologami bajkami terapeutycznymi, pan Ibisz czarowaniem tłumów, pani Dowbor powrotem do telewizji...

Bajka terapeutyczna przeznaczona jest dla...

• Psychologia
  • Dziecięce
  • Dla dzieci
  • Psychologiczne

Dodaj cytat z książki Bajkoterapia, czyli dla małych i dużych o tym, jak bajki mogą pomagać