Mój kochany Kotopies

Wydawnictwo: Literatura
Nikodem

Ni to kot, ni to pies – taki cudak uszyty przez babcię z kolorowych gałganków. Po prostu Kotopies - najlepszy przyjaciel Małej Dziewczynki, która znalazła go na strychu i mocno pokochała.
Czy inne dzieci także polubią to brzydkie, szmaciane stworzonko?

źródło opisu: http://www.wyd-literatura.com.pl/moj-kochany-kotopies.html

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/moj-kochany-kotopies.html

Drobinka | 2017-05-14
Przeczytana: 14 maja 2017

Prosty język, duża czcionka, bardzo przyjemne ilustracje. Mnie wzruszyła:)

Jest to książka opowiadająca o małej dziewczynce i jej najlepszym przyjacielu :)

Pewnego razu kiedy Dziewczynka była w odwiedzinach u babci, wraz z bratem poszli pobawić się na strych. Dziewczynka znalazła tam starego zakurzonego przytulaka, który nie był, ani psem, ani kotem,chociaż miał trochę i z tego i z tego :)
Kotopies od razu bardzo się dziewczynce spodobał i postanowiła zabrać go do domu. Zostali najlepszymi przyjaciółmi :)

Niestety ich przyjaźń (jak to zazwyczaj w przyjaźni bywa) miała wzloty i upadki, na szczęście wszystko dobrze się skończyło, ale wszystkiego dowiecie się czytając książkę :)

Moim zdaniem książka jest bardzo fajna i łatwo przyswajalna dla dziecka :)
Opowiada o miłości i oddaniu do ukochanej zabawki oraz uczy nie zwracania uwagi na wygląd.
Chociaż mój synek nie ma żadnego ulubionego pluszaka to jednak książeczka bardzo mu się podoba. Na pewno jeszcze nie raz do niej wrócimy, a może i przyda nam się kiedyś, kiedy jakaś maskotka zostanie obdarowana przez...

ola | 2013-10-13

warto przeczytać