Najnowsze artykuły
- ArtykułyJesienne Targi Książki – bezpłatne wydarzenie dla czytelników już od 20 do 22 września w WarszawieLubimyCzytać3
- ArtykułyPoziom czytelnictwa w Polsce: jak wypadamy na tle Europy? Jedna rzecz nas wyróżniaAnna Sierant32
- ArtykułyCzytelnicza rewolucja, czyli jak „Szkoła Szpiegów“ zastawiła pułapkę na dzieciakiLubimyCzytać1
- Artykuły„Zmierzch” powraca, a Mickiewicz się zakochujeAnna Sierant4
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Dorota Gellner
127
1
7,3/10
Urodzona: 11.02.1961
Urodzona w 1961r. bardzo popularna i często wydawana poetka, czasem pisząca także krótką prozę. Od debiutu ("Mysia wyprawa", 1985) opublikowała blisko pięćdziesiąt książeczek dla najmłodszych. Jej wiersze są tradycyjne, melodyjne urzekające prostotą, ciepłem, subtelnym poczuciem humoru. Autorka wielu książek dla dzieci, programów telewizyjnych ("Tęczowa bajeczka"),słuchowisk radiowych oraz bajek muzycznych. Na swoim koncie ma również ponad sto tekstów piosenek, wśród nich tak popularne jak: "Zuzia - lalka nieduża"' "Zając malowany", czy "Duszki, duszki".http://
7,3/10średnia ocena książek autora
862 przeczytało książki autora
688 chce przeczytać książki autora
27fanów autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Miasteczko z bajki
Dorota Gellner, Jola Richter-Magnuszewska
7,7 z 19 ocen
34 czytelników 3 opinie
2017
Powiązane treści
Varia
7
Aktualności
LubimyCzytać
2
Znamy laureatów Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego!
Aktualności
LubimyCzytać
1
14 wspaniałych! Nominacje do Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego za najlepszą książkę dla dzieci
Aktualności
LubimyCzytać
221
Zmiany w kanonie lektur. Minister podpisał rozporządzenie
Dyskusje o zmianach w kanonie lektur trwały już od listopada 2020 roku, gdy zapowiedział je Minister Edukacji Przemysław Czarnek. Dziewięć miesięcy później, 13 sierpnia 2021 roku,...
Aktualności
LubimyCzytać
113
Propozycja nowej listy lektur. Jest Jan Paweł II, nie ma Kosika, Świetlickiego i Konwickiego
Jest już projekt nowej listy lektur dla wszystkich etapów kształcenia, czyli dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zgodnie z zapowiedziami Ministra Edukacji i Nauki...
Aktualności
LubimyCzytać
5
Zagłosuj na najlepszą książkę dziecięcą 2014
Znamy 10 książek nominowanych w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą PRZECINEK I KROPKA 2014. Empik zaprasza wszystkich czytelników do internetowego głosowania.
Aktualności
LubimyCzytać
4
Tere-Fere – pierwszy w Warszawie festiwal książki dziecięcej
W dniach 14–16 marca na mapie Warszawy pojawi się wyjątkowe wydarzenie dla dzieci i rodziców. Festiwal Tere-Fere to trzydniowe święto książki dziecięcej.
Popularne cytaty autora
Cytat dnia
Obiadek dla sąsiadek Raz sąsiadka dla sąsiadek gotowała...co? Obiadek! Pudel wpadł w okropna złość: -Po co im w kapuście kość?! Owszem, cza...
Obiadek dla sąsiadek Raz sąsiadka dla sąsiadek gotowała...co? Obiadek! Pudel wpadł w okropna złość: -Po co im w kapuście kość?! Owszem, czasem lubię gości, ale szkoda dla nich kości! Po czym pudel wraz z kocurem zapiszczeli zgodnym chórem: -My już mamy gości dość! Wyciągajmy z rondla kość! I już z kuchni słychać piski: -Schowaj ją do mojej miski! -A co z moją miską pustą? -Napełnimy ją kapustą! Nagle słychać krzyk sąsiadki. Skąd? Znad rondla w żółte kwiatki. -Gdzie kapusta razem z kością? Co ja teraz podam gościom?! -Też mi problem... - pudel warczy. - A sam rondel nie wystarczy?
1 osoba to lubi
Najnowsze opinie o książkach autora
Zasypianki Dorota Gellner
7,8
Pięknie wydana, ładnie ilustrowana książeczka z wierszami dla dzieci.
Dla rodziców może być sentymentalną podróżą w krainę dzieciństwa, dla maluchów pierwszym spotkaniem z klasyką polskich usypianek.
Znajdziemy tu te bardziej znane, ale i niekoniecznie popularne wierszyki. Śliczne, kolorowe rysunki z pewnością zainteresują najmłodszych. Grube strony z pewnością wytrzymają wiele prób.
Polecam.
Nieśmiała myszka Dorota Gellner
8,1
"Nieśmiała myszka" to już kolejna mysia bohaterka wykreowana przez Dorotę Gellner. Tym razem jednak nie będzie zakochana ("Zakochana myszka"). Nie będzie też nadąsana ani zła ("Myszka"). Będzie natomiast nieśmiała, trochę przestraszona i zawstydzona.
Gdy myszka ma się odezwać, to jej uszy robią się czerwone. Gdy inni grają i się bawią, ona skrywa się w kącie. A gdy coś puka i stuka, to ucieka pod łóżko. A najgorsze jest to, że tak bardzo się wstydzi tego, że się boi wszystkiego. Bezpiecznie tylko czuje się schowana za tatą lub trzymając mamę za ogonek.
"Nieśmiała myszka" nie mówi, jak pokonać nieśmiałość. Pokazuje natomiast, jak można wesprzeć kogoś, kto czuje się zagubiony i niepewny. Tak naprawdę to książka o przyjaźni, uważności na innych i trosce. Okaże się bowiem, że wystarczy życzliwe słowo, ciepły uścisk i wsparcie przyjaciela, aby na mysim pyszczku pojawił się uśmiech, a w oczach pewność i radość. Strach znika, gdy mamy obok siebie serdecznych przyjaciół.
Rymy Doroty Gellner to jak zawsze majstersztyk. Płyną i porywają ze sobą. Gdy myszka się trzęsie ze strachu, ja trzęsę się razem z nią. Gdy płacze, bo przyśnił się jej zły sen, to ja też widzę kocie duchy i zjawy. A gdy przyjazny królik mocno przytula myszkę, to czuję, że cieplej mi się robi na sercu. Na tym właśnie polega magia, którą po mistrzowsku posługuje się Dorota Gellner.
A gdy doda się do tekstu ciepłego i mądrego, równie czułe, ale także żywiołowe ilustracje Marianny Oklejak, to mamy wtedy książkę niezrównaną, czyli właśnie "Nieśmiałą myszkę". Każda strona to zaproszenie do świata emocji małej bohaterki. To oczy widzów wpatrzone w myszkę, gdy ta niepewnie stoi na scenie. To nocna lampka w mysim kształcie i kołderka w mysie wzroki, które mają dodać choć odrobinę odwagi. To także zdziwione kwiaty w wazonie i smutny zegar z kukułką, gdy myszka chowa się pod łóżko ze strachu. I choć historyjka jest krótka, to szybko wywołuje empatyczne reakcje.
A te warto krzewić u dzieci od najmłodszych lat. Dlatego też uważam, że "Nieśmiała myszka" ma wielką moc zmieniania świata. Może być przecież zalążkiem do tego, aby mały czytelnik wyrósł na uważnego, życzliwego i dobrego dorosłego.