Bajkoterapia, czyli dla małych i dużych o tym, jak bajki mogą pomagać

Patronaty LC

Okładka książki Tygrys Cezary Harasimowicz, Marta Kurczewska
Ocena 8,6
Tygrys Cezary Harasimowicz...
Okładka książki Wszystkie kolory świata Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Cieślak, Maria Dek, Emilia Dziubak, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Monika Hanulak, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung, Grzegorz Kasdepke, Marta Kisiel, Katarzyna Kołodziej, Barbara Kosmowska, Agata Królak, Igor Kubik, Marta Kurczewska, Grażka Lange, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Paweł Pawlak, Adam Pękalski, Andrzej Pilichowski-Ragno, Jola Richter-Magnuszewska, Grażyna Rigall, Joanna Rudniańska, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Piotr Socha, Zofia Stanecka, Przemek Staroń, Marcin Szczygielski, Marianna Sztyma, Adam Wajrak, Anna Wielbut, Rafał Witek, Daniel de Latour
Ocena 7,5
Wszystkie kolo... Mariusz Andryszczyk...

Mogą Ciebie zainteresować

Na półkach: , , , ,

Bajki pomogły nieraz ;)

Bajki pomogły nieraz ;)

Co łączy Katarzynę Dowbor, Paulinę Holtz i Krzysztofa Ibisza ? otóż ci Państwo zaczęli pisać bajki, nie takie zwykłe ale terapeutyczne.
Pani Dowbor nawet córka Marysia Dowbor - Baczyńska pomogła...(kolejne dziecię swoje usilnie promowane?)a panu Ibiszowi jego menagerka -pani Gruszczyńska.Ale czegóż nie robi się dla pieniędzy?
Bajka terapeutyczna przeznaczona jest dla dzieci od 3 do 6 lat (maksymalnie 10) jak sama nazwa wskazuje ma być terapią dla małego człowieka, uporządkować jego świat.Bajki tutaj zebrane są -jak na odbiorcę w wieku przedszkolnym-przede wszystkim przeładowane szczegółami. I nie wiem czy pięcio/sześciolatek ma rozeznanie w kamieniach szlachetnych, ich wartości, a bajkę o rubinku, szafirku i brylancie dostajemy od pana Barcisia.
I jeszcze jeden zarzut - dla mnie skreślający większość z tych bajek - język potoczny, niestaranny. A u pani Holtz okropne sformułowanie "dzieciaki!". Dziwię się, że żaden z recenzentów nie zwrócił na to uwagi: mówimy o dzieciach, a nie o kociakach, psiakach czy innych zwierzątkach.

Wniosek z lektury: Może niech każdy zajmie się "swoją działką". Terapeuci z psychologami bajkami terapeutycznymi, pan Ibisz czarowaniem tłumów, pani Dowbor powrotem do telewizji...

Bajka terapeutyczna przeznaczona jest dla...

Dodaj cytat z książki Bajkoterapia, czyli dla małych i dużych o tym, jak bajki mogą pomagać