Dżok. Legenda o psiej wierności

Wydawnictwo: Literatura
8,06 (62 ocen i 17 opinii)
Dżok, pies, wierność, Kraków, pomnik, legenda
Moqueta

Dżok był już dorosłym psem, kiedy pan Nikodem zabrał go ze schroniska dla zwierząt. Zaprzyjaźnili się, razem dokonali niezwykłych rzeczy ? od całkiem drobnych (dzięki nim dwaj chłopcy polubili czytanie książek!) po wielkie (to oni uratowali kamienicę przed pożarem). Dziś zna te historie każdy krakowianin ? a to za sprawą Dżoka, który zapadł w pamięci wszystkich, dzięki swojej niezwykłej psiej wierności. Ta historia zdarzyła się naprawdę. Mimo iż całkiem niedawno ? już dziś nazywana jest legendą, a jej bohater ? Dżok, ma swój pomnik w Krakowie. Dlaczego Dżok był taki niezwykły? Jakie miał przygody? Przeczytajcie koniecznie tę opowieść.

źródło opisu: Wydawnictwo Literatura, 2007

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Nie zmienił się tylko blond
  • Tajemnice haremów
  • Elementarz współczesny
  • W krainie kolibrów
  • Blisko ziemi, blisko nieba. Ksiądz Jan Twardowski we wspomnieniach
  • Oddech smoka. Morderstwa na Sodermalmie
  • Słowa pamięci
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Tango dla oprawcy
  • Krew na śniegu
  • Złe psy. W imię zasad
  • Miłość przychodzi z deszczem
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

6,4 (5 ocen i opinii)
Słowa pamięci
Rowan Coleman

7,71 (14 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

7,38 (182 ocen i opinii)
Miłość przychodzi z deszczem
Mila Rudnik

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
vandenesse | 2011-10-07
Przeczytana: 07 października 2011

Historia, którą powinno poznać nie tylko każde dziecko ale i każdy dorosły. Jak już pewien czytelnik powiedział, do książki powinna być dołączana paczka chusteczek higienicznych bo gwarantowane że uronicie łezkę. Ja, która czytałam i słyszałam tą historię już chyba z dziesięć razy za każdym razem mam ściśnięte gardło.

Patrycja | 2011-08-05

Wzruszająca hagiografia psa Dżoka oparta na faktach autentycznych.Pies Dżok doczekał się w Krakowie swojego pomnika dzięki temu, że przez kilkanaście miesięcy czekał na swojego pana, którego zabrało pogotowie na jednym z ruchliwych, krakowskich rond. Dobrzy ludzie postawili mu tam budę i psiaka dokarmiali.
Bardzo podoba mi się w tej książce postawa ludzi wobec siebie nawzajem i wobec zwierząt - pokazuje , ze zwykła ludzka życzliwość i uprzejmość zmienia świat na lepsze i że nawet przy różnicy zdań wobec wyprowadzania psów na smyczy zawsze można się dogadać.
"Dżok" uświadamia dzieciom cały wachlarz psich uczuć i może dzięki tej ksiązce mniej będzie psó przywiązywanych do drzewa w lesie z powodu wyjazdu na urlop.

Marcelina | 2014-05-18
Przeczytana: 17 maja 2014

Dżok to prawdziwy przyjaciel, stworzenie, które pokochało człowieka całym swoim sercem. Jego historia zrusza zarówno małych czytelników jak i dużych. Każdy z nas marzy o tak oddanym towarzyszu a określenie psia wierność nabiera ogromnego znaczenia. Warto spojrzeć na świat z perspektywy naszego czworonoga...
Książka, która wyczula na nieszczęścia zwierząt i kształtuje wrażliwość w najmłodszych czytelnikach.
Polecam

Tirindeth | 2013-06-24

Dżok nie był zwyczajnym psem ze schroniska. To był TEN pies, którego pan Nikodem po prostu potrzebował. A Dżok potrzebował jego - stali się dla siebie najbliższą rodziną. Dżok był mądrym kundelkiem, który wyczuwał gości z oddali, potrafił pomóc na swój psi sposób i zawsze wiernie podążał za swoim panem. Ale pewnego dnia podczas wspólnego spaceru, tuż przy Rondzie Grunwaldzkim, pan Nikodem zasłabł. Przyjechał ambulans, ratownicy zabrali mężczyznę do szpitala, lecz nikt nie zwrócił uwagi na psa, który z nim był. A pies nie mógł wiedzieć, co naprawdę się stało. Dżok postanowił poczekać - wiedział, że jego pan go nie zostawił, że na pewno zaraz wróci. I tak czekał na niego na rondzie bardzo, bardzo długo...

Barbara Gawryluk to polska autorka książek dla dzieci. Dżok. Legenda o psiej wierności to jedno z jej dzieł poświęconych psim bohaterom - opowieść oparta na autentycznych wydarzeniach. Dżok istniał naprawdę i choć jego historia nie jest stara, bowiem sięga roku 1990-91, to już...

Asia | 2014-10-25
Przeczytana: 14 grudnia 2013

Dostałam tę książkę od taty za zajęcie trzeciego miejsca w miejskim konkursie plastycznym ozdób świątecznych.Zaraz zabrałam się do czytania.Bajeczna. Wzruszyłam się ,miałam takie uczucie jak by ściskało mnie w gardle.Czytanie książki przeniosło mnie do magicznej krainy.

asiapsia | 2013-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2013

Voelle | 2014-10-31
Przeczytana: 29 października 2014

Książkę tę powinien przeczytać każdy ze względu na wiek.
Historia opowiada o wierności i miłości tych wspaniałych zwierząt - psów.
Jest bardzooo wzruszająca.
Polecam bardzo! :-)

Napoleo | 2010-09-08

Wspaniała książka dla każdego! Oparta na faktach historia, która poruszy każde serce. Te duże i te małe!

kAMyk | 2013-05-23

Dżok, fantastyczne psisko, kundel jakich wiele na naszych ulicach, a chwycił mnie i moje dzieci za serce i trzyma już ładnych parę lat. Za każdym razem, jak czytam tę wspaniałą książeczkę, wzruszam się bardzo. Uważam, że taką literaturę dla dzieci trzeba promować, gdyż wyzwala w człowieku wszystko, co dobre. Porusza, uwrażliwia, pobudza empatię, szacunek, podziw, dokładnie to, czego potrzebuje mały czytelnik.
Książeczka niewielka, pięknie wydana, ze wspaniałymi ilustracjami. Lektura niezbędna w dziecięcej biblioteczce.