Książka Roku 2018

Wydawnictwo: Bukowy Las
Heaven
miłość, zło, anioł
DarkFantasy

Anielica Bethany oraz Xavier, jej ziemski ukochany, wystawili cierpliwość niebios na próbę już w chwili, gdy zaczęli się spotykać. Teraz przekraczają ostateczną granicę: biorą ślub. W dniu, w którym poprzysięgli sobie, że nic ich nigdy nie rozdzieli, dowiadują się, iż najtrudniejsze z dotychczasowych wyzwań dopiero przed nimi: zmuszeni będą stawić czoło Siódmym, specjalnie wyszkolonemu oddziałowi żołnierzy anielskiego wojska powołanemu do pilnowania ładu we wszechświecie. A oni nie spoczną, dopóki ich misja nie zostanie wypełniona, krnąbrny anioł schwytany i doprowadzony przed oblicze niebieskiego sądu. Czy zakochany anioł udowodni niebu i ziemi, że nie istnieje na świecie siła potężniejsza od miłości?

źródło opisu: http://www.bukowylas.pl/ksiazki/niebo

źródło okładki: http://www.bukowylas.pl/ksiazki/niebo

Samhain | 2013-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2013

Szczerze powiedziawszy tylko pierwsza część, czyli "Blask" spodobała mi się najbardziej. Dwie kolejne to trochę takie... Pitolenie. Pitolenie i to jakie! Wciąż o tym samym, wciąż 'jak ja cię kocham', 'nie, to ja cię kocham', i tak dalej, blablabla. W dodatku jakby takiej nudy było mało, w tej części chyba najczęściej powtarzało się słowo 'iż' i to w takich miejscach, gdzie mogłoby się spokojnie bez tego obyć (było na niemalże każdej stronie).

Trylogia przesłodzona, główna bohaterka, o losie, jakże naiwna i głupia... Toż to skandal by główna postać była tak okrutnie irytująca.

Pomijając, jakże wyraziste, minusy: spodziewałam się czegoś lepszego, chociażby po pierwszej, bardzo dobrej zresztą, części. A wyszło przesłodzone coś. Przynajmniej można nacieszyć oko okładkami. Mogę polecić, ale tylko wtedy, kiedy już naprawdę nie macie wyjścia... Nie jest to jakieś okropnie napisane badziewie. Nie, ale mogło wyjść z tego coś naprawdę... interesującego ale nie obrzydliwie słodkiego.

Jestem świeżo po lekturze. Książka jest równie dobra jak poprzednie części. Początek strasznie trzyma w napięciu. Niestety mam żal do zakończenia. Oczywiście jest dobre, ale jak na mój gust za szybkie. Uważam, że kilka spraw zostało pominiętych. A kilka wątków zostało przerwane i czuję lekki niedosyt. Fajnie, że Beth trochę "wydoroślała" aczkolwiek trochę zaczęła się robić bezczelna. Niemniej gorąco polecam całą serię bo moim zdaniem książka daje nawet do myślenia.

FannyBrawne | 2016-09-15
Na półkach: Przeczytane, Romantyczne

Bardzo chciałam przeczytać trylogię ,,Blask", jednak z moim szczęściem trafiłam tylko na ostatni tom. Jednak lepsze to, niż nic, więc przeczytałam.

Cała trylogia jest opowieścią o miłości anielicy Bethany i śmiertelnika Xaviera. Ich losy z dwóch pierwszych części są tu krótko wspomniane, więc zanim zabierzecie się za ,,Niebo" lepiej przeczytajcie dwie pierwsze części. A ja akurat wiedziałam, o co chodzi, bo kuzynka mi to streściła. W każdym razie, po wielu perypetiach Beth i jej ukochany biorą ślub, łamiąc tym samym boskie prawo. Zaczyna ścigać ich oddział Siódmych, którzy mają zamiar zaprowadzić Bethany przed niebiański sąd. Dziewczynie i jej mężowi pomaga rodzeństwo - Ivy i Gabriel(tak, archanioł).

Ocenię ,,Niebo" jako osobną powieść. Zapewne, gdybym zaczęła od ,,Blasku", podobałaby mi się bardziej, ale i bez tego jest świetna. To bardziej romans - wątek niebiański jest tylko po to, by trochę skomplikować akcję. Akcja jest warta, nie brak humoru, ale też romantyzmu, a poza tym...

Urmurmina | 2014-09-21
Przeczytana: 17 lipca 2018

Finałowa część serii "Blask" była bardzo dobrym zakończeniem opowieści o Bethany, Xavierze i ich przyjaciołach. Tak wiele się działo i tyle zapierających dech w piersiach scen można spotkać w tej książce, choć odczuwam jakieś takie rozczarowanie brakiem rozwinięcia paru ciekawych wątków w tej historii. Historii pokazującej, że miłość jest silniejsza od wszystkiego, nawet prawdziwej natury. Jednak i tak nie mogę zaprzeczyć, że opowieść wciągająca i naprawdę bardzo dobra. Jak cała seria.

nieznajoma | 2014-03-08
Przeczytana: 08 marca 2014

Trzecia i ostatnia część z fantastycznej serii „Blask”

Niemalże cudowna do ostatniej strony. Pomimo tego, iż seria nie zaczęła się zbytnio przyciągająco jak dla mnie. Zwątpienie które panowało podczas pierwszej części zniknęło, kiedy tylko zakochałam się w drugiej części jak i w trzeciej co niesie za sobą umiłowanie do wszystkich przygód wiążących się z tą serią.

Łez już w tej części nie potrafiłam powstrzymywać. Ciekły kiedy tylko myślałam, że nadchodzi straszliwy koniec a Beth i Xavier zostaną na zawsze rozdzieleni.

Zdziwienie smutek szło za mną do samego końca.

Xavier na skraju śmierci był przerażeniem dla mnie co wiązało się z myślą iż już nic nie będzie takie samo a główna bohaterka (żona Xaviera, Beth) pogrąży się w rozpaczy.

Jednak w duchu wiedziałam, że autorka mnie zaskoczy ale nie sądziłam że aż tak bardzo.

Nie spodziewałam się iż para bohaterów kiedykolwiek zazna spokoju i błogiego szczęścia.

Sądziłam iż książka skończy się tragicznie a ja zaleje się łzami zła...

nadzieja1925 | 2014-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2014

Był blask ziemi, ciemność hadesu, a teraz niebo; te prawdziwe i te, które każdy z nas ma w sercu. Zbiera mi się na płacz, gdy pomyślę, że to już koniec... tyle chwil radości i smutku przeżywałam z nią, a tu tak nagle KONIEC.

Beth i Xav z chwilą, gdy się zaręczyli, wykorzystali cierpliwość niebios. Wzięli ślub, z myślą, że wszystko będzie dobrze, ale jednak... wiedzieli, że złamali pewną niepisaną zasadę. Od tego czasu będą zmuszeni stawić czoło Siódmym, a to nie będzie takie proste... Na dodatek Lucyfer też domaga się uwagi. Czy wyjdą z tego cali? Czy uświadomią wszystkim, że nic nie jest wstanie ich rozdzielić? Jakie tajemnice poznamy tym razem?

Ta książka, zresztą jak cała seria jest niesamowita. Autorka napisała książkę wspaniałym, przestępnym językiem, przez co czyta się ją szybko, jednak znowu opisy mnie wykończyły. Było ich za dużo i za bardzo rozległe, więc zdarzało się, że je omijałam. Jednak pomimo tej wady, polecam ją wszystkim i muszę przyznać, że ta seria jest warta...

Skye | 2013-04-26
Przeczytana: 25 kwietnia 2013

Trzecia i ostatnia już część romantycznej historii o anielicy i ziemskim chłopcu, którzy zakochali się w sobie wbrew woli Nieba. Podobnie jak poprzednie dwie część przepełniona jest ona głębokim uczuciem jakim siebie darzą Bethany I Xavier, ale także zaskakującymi zwrotami akcji i wzruszeniami. Książka porwie Was w swoje objęcia już od pierwszej strony i nie wypuści aż do samego końca. Gorąco polecam tą lekturę, ponieważ jest ona genialnym zakończeniem wspaniałej trylogii Alexandry Adornetto.

kaktusowaona71 | 2015-01-31
Przeczytana: 30 stycznia 2015

Trzecia część cyklu jest zdecydowanie najlepsza. Akcja żwawa i do tego stopnia zajmująca, że nawet jak zwykle nieco dwuwymiarowi bohaterowie, już nie rzucali się tak w oczy. Przyznam nawet z niejakim zaskoczeniem, iż na końcu książki uroniłam łezkę wzruszenia. Czyta się szybko i przyjemnie. Patrząc z perspektywy poprzednich części, jak na tak młodą autorkę zauważyłam duży postęp. Ze spokojnym sumieniem mogę dać pełne i zasłużone w mojej opinii 6 gwiazdek :)

AmeliaGrey | 2014-06-20

Wątek aniołów jest bardzo często poruszany w literaturze. Widzimy je jednak zazwyczaj, jako te wypadłe z bożych łask. Alexandra Adornetto w swojej serii postanowiła zająć się tymi dobrymi, których zadaniem jest pomoc uciśnionym. Główna bohaterka jej trylogii - Bethany Church - wraz z dwójką rodzeństwa została zesłana na ziemię, aby powstrzymywać zło. W trakcie tego pobytu wielkie uczucie połączyło ją z miejscowym chłopakiem - niejakim Xavierem. Po ucieczce z piekła zakochani chcą zalegalizować swój związek, jednak ślub anioła z człowiekiem nie przypada do gustu niebu. Naszą dwójkę zaczynają ścigać Siódmi - aniołowie powołani do pilnowania ładu i porządku na ziemi. Teraz bohaterowie będą musieli podjąć walkę o ich ,,długo i szczęśliwie".

Przy okazji opinii o poprzednich częściach stwierdziłam już, że fabuła tej serii jest całkiem przyjemna. Myślę, że to słowo bardzo dobrze oddaje jej klimat. Choć aniołowie to już dość powszechny temat, to fakt, że autorka ugryzła je trochę od...

Adrianna | 2013-03-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 28 marca 2013

Nareszcie na półkach księgarni pojawiło się „Niebo”. Dzięki temu mogłam skompletować swoją trylogię, która już od dawna kurzy się na półkach. Z początku uważałam tę serię za wartą uwagi i nawet ciekawą. Jednak mój gust literacki powoli się zmienił, zauważyłam, że książki oceniam teraz ostrzej niż przed rokiem.
Alexandrę Adornetto podziwiałam i nadal podziwiam. W końcu „Blask” napisała mając zaledwie piętnaście lat. Ile osób chciałoby mieć tak duże osiągnięcie na swoim koncie. Jednak, czy w tym wieku można stworzyć coś niepowtarzalnego? Nie jestem pewna.
Beth jest anielicą, która przybyła na ziemię z misją szerzenia dobra w pewnej mieścinie. Jej drogi krzyżują się z Xavierem, zwykłym chłopcem. Jak wiadomo związek anioła i człowieka jest zakazany. Zakochani muszą przejść wiele ciężkich prób by być razem. W końcu decydują się spalić wszelkie mosty i… pobierają się znosząc tym samym wszelkie nieszczęścia na swoich bliskich. Niebo zaczyna ścigać Beth i Xaviera, pragną zakończyć ich...