Blask

Okładka książki Blask
Alexandra Adornetto Wydawnictwo: Bukowy Las Cykl: Blask (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Beata Gluma
Halo Alexandra Adornetto Blask Anioły

więcej Więcej

Na półkach: , , , ,

Całkiem ok, bez szału. Może jakbym przeczytała ją będąc jeszcze nastolatką, to spodobałaby mi się bardziej.

Jest aniołem... baaaardzo ludzkim. MImo, że faktycznie jest młodym aniołem, zaskakująco bardzo mało wie. Jako poczatkujący człowiek całkiem dobrze sobie radzi. Natomiast jako 17 letni anioł jakoś nie mogę uwierzyć, że będąc nim... tak mało wie o niebie... a może właśnie tak jest? Ma dar, dar miłości, który jak wiadomo powszechnie jest lekarstwem na całe zło.

Moje drugie spotkanie z Alexandrą Adornetto.

Moim pierwszym błędem było przeczytanie "Hadesa" tej autorki, bo możliwe, że gdybym sięgnęła po "Blask" od razu, mogłabym mieć inną opinię.

Gabriel, Ivy i Bethany przylatują do Venus Cove ze specjalną misją. Gabriel zostaje nauczycielem muzyki w szkole, Ivy pomaga w domu opieki a Bethany zostaje uczennicą Liceum, gdzie...

Kiedy czytałam ją po raz pierwszy (i chyba jedyny, chociaż może wracałam do niej fragmentarycznie) w jakimś stopniu mogłam utożsamiać się z bohaterami ich problemami i rozterkami, a także tematem pierwszych miłości, które pochłaniają bez reszty umysł i ciało zakochanych.
Obawiam się, że teraz już bym nie odnalazła się w tej laurkowej historii miłosnej. Przeczytałam tylko...

Bardzo fajna młodzieżowa książka Bardzo przyjemnie mi się ją czytało i na pewno sięgnę po kolejne tomy ♥

Na półkach: , , , , ,

Sama książka jest... powiedziałabym, że zadowalająca, chociaż sądzę, że nadawałaby się bardziej dla czytelniczek w wieku 13 lat niż dla kogoś starszego.
"Blask" nie jest niczym oryginalnym niestety. Owszem, można się wciągnąć, ale schemat jest mocno przewidywalny. Może na początku nowego wątku pojawia się swoistego rodzaju zaskoczenie, ale potem można się domyślić dosłownie...

Sama akcja odbyła się na kilku stronach . W przeważającej części Bethany zachwyca się i uczy świata ludzi . Rozumiem , że miłość anioła i człowieka piękna , tylko czegoś mi zabrakło , po prostu miałam wrażenie jakby siedzieli na przeciwko siebie i wzdychali tylko nad sobą .

Wydawałoby się, że raczej nic ciekawego i wciągającego tutaj nie znajdę, ale gdy zaczęłam czytać nie mogłam przerwać i tak oto przeczytałam tą książkę jednym tchem! Historia trochę niedociągnięta, ale ogólny zamysł bardzo oryginalny co było miłym zaskoczeniem. Postać Beth i jej szybkie love story niekoniecznie przypadło mi do gustu, ale w sumie jest ona idealną postacią...

Nie przypadła mi do gustu, i nie jestem w stanie napisać ani jednej dobrej opinii. Szybko o niej zapomnę.

To jest jedna z tych książek, o których trudno powiedzieć coś dobrego. Zacznijmy jednak od początku. Trójka aniołów przybywa na ziemie, na której dzieje się dużo zła. Mają oni za zadanie czynienie dobra. Główna bohaterka ma na imię Bethany, ma 17 lat i niby jest aniołem, ale jak anioł się nie zachowuje. Jest po prostu tak irytująca, że czytając książkę kilka razy miałam...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

2 942