Hades

Hades
9781907410772
Hades, Halo
BlackBerry

Bethany Church jest aniołem. Przysłano ją na ziemię, aby powstrzymać siły ciemności. Choć miłość do ziemskiego chłopca, Xaviera Woodsa, nie była częścią planu, więź pomiędzy nim a Beth jest niezwykle silna. Lecz ani to uczucie, ani opieka dwójki archaniołów, Gabriela i Ivy, nie zdołają uchronić Beth przed diabelskim podstępem, który zawiedzie ją wprost do piekła. Znany z poprzedniej części demon, Jack Thorn, zażąda za jej uwolnienie zapłaty, która nie tylko zniszczy samą Bethany, lecz także kosztować może życie jej bliskich.Opowieść, którą Alexandra Adornetto rozpoczęła w entuzjastycznie przyjętym Blasku, powraca wśród wartkiej, pełnej niespodziewanych zwrotów akcji. Anioły zmuszone będą stawić czoła demonom, a potęga miłości wystawiona zostanie na próbę.

źródło opisu: http://www.empik.com/hades-adornetto-alexandra,p1046102864,ksiazka-p

źródło okładki: http://www.empik.com/hades-adornetto-alexandra,p10...»

Druga część jest równie dobra jak pierwsza. Podobało mi się Beth, która mimo, że znalazła się w poważnych tarapatach nadal wierzyła w Xaviera i w swoje rodzeństwo. Podobało mi się też pojawienie się Michała. I oczywiście jeszcze to zakończenie. Trochę szybkie ale po tym co Xavier i Beth przeżyli nie ma w tym nic dziwnego. Polecam !!!

nadzieja1925 | 2014-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Brak żadnych niespodzianek w akcji książki, przewidywalny koniec. Za wielka wiara i miłość do ludzi (zwłaszcza Xavierego) oraz do nieba przez główną bohaterkę. Książka jest prosta i niektórymi fragmentami nużąca. Okładka książki nie daje nam szansy na odgadnienie jej sensu, sama w sobie wzkazuje dalsze losy.

Dlaczego zabrałam się za tą książkę? - byłam ciekawa dalszych losów bohaterów z Blasku. Ta książka nie jest specjalnie za mądra, mogę nawet powiedzieć, że wręcz głupia, ale mnie zaintrygowała i z takich samych powodów zamierzam przeczytać Niebo.

Hybrisa | 2015-03-12
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 12 marca 2015

Kontynuacja "Blasku" - opiana nieco mrocznym, choć wiele mówiącym tytule "Hades" - osiągnęła to czego pierwsza część nie była nawet bliska: zaciekawiła mnie, zaskoczyła i nawet wciągnęła. Wielokrotnie spotykamy się z książkami, których kolejne części są coraz słabsze: nie w tym przypadku. O, dziwo, fabuła w końcu nabiera tempa i w idealnym, mdłym do granic możliwości życiu bohaterów w końcu coś dzieje! I mimo, że akcja nabiera rumieńców sami bohaterowie zatrzymali się gdzieś w rozwoju, a może nawet cofnęli o kilka lat. W dalszym ciągu Bethanie jest najgłupszą postacią literacką jaką miałam nieprzyjemność poznać, zaskakując jedynie swoją bezmyślnością i bezgraniczną naiwnością. Nasz męski ideał, Xavier, to nudnawy chłopaczek o cudownej sylwetce, na każdym kroku do potęgi idealizowany. Tak słodko, że aż nie dobrze.

Ciekawa fabuła i interesujący zły charakter nie są w stanie nadrobić braków tragicznych kreacji głównych bohaterów. Tego samego zdania chyba jest samo Wydawnictwo, które...

nieznajoma | 2014-03-04
Przeczytana: 04 marca 2014

„Hades” to część która jest dla mnie wielkim, ale i też bardzo miłym zaskoczeniem.

Kończąc pierwszą część „Blask” prosiłam by kolejna z części była lepsza chodź w głębi duszy wątpiłam, że mogę z zapałem czytać kontynuacje. Jednak stało się to czego naj mniej się spodobałam. Rozpoczynając czytanie tej oto części byłam zszokowana po pierwsze tym, że tak bardzo od samego początku mnie wciągnęła a po drugie tym, że nie mogłam się od niej oderwać. Z trudem ją odkładałam by pójść spać i zaraz następnego dnia kiedy znajdę czas z zapałem czytać ją dalej.

Niespodziewana zwykła impreza z okazji Halloweenu niemalże na samym początku była doskonała od razu nadając fantastyczny bieg powieści. Chociaż seans spirytystyczny jaki urządziły dziewczyny był łudząco podobny do tego który odbył się w jednej z części wspaniałej serii „Pocałunek anioła”. Gdzie podobnie powrócił do życia pokonany przez bohaterów okrutny wróg. W tym przypadku piękny, ale i jak bardzo niebezpieczny Jake.

Nie mniej...

Skye | 2013-01-01

Książka świetna. Równie dobra jak pierwsza część, a nawet jeszcze lepsza! Zakochałam się ww historii Bethany i Xaviera. Z niecierpliwością czekam na trzecią część.

Urmurmina | 2014-04-05

Kolejna część historii Bethany i Xaviera, która przypadła mi do gustu nie mniej niż pierwsza! Jak dla mnie większa akcja niż poprzednio i to mi się podoba. Fajnie widzieć, że osoba mojego rocznika tak świetnie pisze i do tego tak interesujące historie.

Kinia | 2012-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2012

Już na wstępie zaznaczę, że ta część jest znacznie lepsza od poprzedniej. Fabuła nie skupia się już aż tak bardzo na opisywaniu cukierkowej miłości Xaviera i Bethany. Historia w tym przypadku zrobiła się znacznie bardziej mroczna, zaskakująca i pełna tajemnic. ,,Hades'' ma naprawdę wiele wątków i wbrew temu co znajduje się na opisie z tyłu książki nie przedstawia jedynie podróży Beth po świecie podziemi. Widać, że autorka zmieniła swój styl pisarski na znacznie ,,doroślejszy'', przestała się skupiać na szczegółowych opisach pomieszczeń i otoczenia, a znacznie bardziej postawiła na akcję oraz zaskakujące i wzruszające zwroty sytuacji. Podsumowując ,,Hades'' jest książką po której do samego końca trudno się spodziewać happy endu. Zdecydowanie polecam fanom pierwszej części, gdyż uważam, że się na niej nie zawiodą.

YoshikeYo | 2013-05-29
Przeczytana: 28 maja 2013

"Hades" zdecydowanie lepsza od pierwszej książki z Trylogii. Strasznie ujęła mnie historia Beth i Xaviera, z niecierpliwością zabiera się za czytanie kolejne części.
Polecam :)

Ravenna | 2012-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2012

To co dobre, zawsze szybko się kończy. Szczęście Beth i Xaviera z którym zostawiliśmy ich pod koniec "Blasku" już się ulotniło. Przez niezwykły pech i splot dziwnych wydarzeń, oraz Jake'a młoda anielica ląduje w piekle. Dziewczyna jest przerażona, chce się wydostać, a jej strach potęguje fakt, że Jake chce z niej uczynić swoją oblubienicę. Czuje się samotna, oszukana i zawiedziona. Jednak również w piekielnej czeluści czekają na nią iskierki nadziei. Wkrótce po przybyciu poznaje Hannę która została jej pokojówką i Tucka który z kolei ma być jej osobistym ochroniarzem. Obydwoje są ludźmi i trafili do Hadesu przez zawarcie swoistego paktu z diabłem. Pojawiają się również mniej przyjazne charakterki choćby Azja. Jednak to właśnie dzięki pomocy Tucka Beth może podglądać co się dzieje u jej bliskich i dzięki temu my również wiemy jakie kroki podjęli Gabriel, Ivy i Xavier by ratować małą anielicę, która-nota bene-strasznie w piekle namiesza.
Książka jest napisana świetnie. Wciąga,...

Minnalloushe | 2012-09-30
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2012
Przeczytana: 04 sierpnia 2012

Co powiem na temat tej książki??? Powiem że jest świetna i w żadnym wypadku nie byłam negatywnie zaskoczona po przeczytaniu. Muszę przyznać, że anioł w piekle był strzałem w dziesiątke.
Akcja nie była nudna. Po przeczytaniu pierwszej części miałam przeczucie, że może wydażyć się coś na kształt niektórych serii - zamiast świetnej kontynuacji klapa na całej lini. Ale nie zawiodłam się i mam za to wielki szacunek do autorki.
Nie zdradzam szczegółów fabuły bo w tym przypadku czytelnicy zasługują by samodzielnie dojść do wszystkiego :)
Gorąco polecam nawet tym, którzy nie czytali ,,Blasku''