Hades

Hades
9781907410772
Hades, Halo
BlackBerry

Bethany Church jest aniołem. Przysłano ją na ziemię, aby powstrzymać siły ciemności. Choć miłość do ziemskiego chłopca, Xaviera Woodsa, nie była częścią planu, więź pomiędzy nim a Beth jest niezwykle silna. Lecz ani to uczucie, ani opieka dwójki archaniołów, Gabriela i Ivy, nie zdołają uchronić Beth przed diabelskim podstępem, który zawiedzie ją wprost do piekła. Znany z poprzedniej części demon, Jack Thorn, zażąda za jej uwolnienie zapłaty, która nie tylko zniszczy samą Bethany, lecz także kosztować może życie jej bliskich.Opowieść, którą Alexandra Adornetto rozpoczęła w entuzjastycznie przyjętym Blasku, powraca wśród wartkiej, pełnej niespodziewanych zwrotów akcji. Anioły zmuszone będą stawić czoła demonom, a potęga miłości wystawiona zostanie na próbę.

źródło opisu: http://www.empik.com/hades-adornetto-alexandra,p1046102864,ksiazka-p

źródło okładki: http://www.empik.com/hades-adornetto-alexandra,p10...»

WampirkaJustynka | 2014-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Druga część jest równie dobra jak pierwsza. Podobało mi się Beth, która mimo, że znalazła się w poważnych tarapatach nadal wierzyła w Xaviera i w swoje rodzeństwo. Podobało mi się też pojawienie się Michała. I oczywiście jeszcze to zakończenie. Trochę szybkie ale po tym co Xavier i Beth przeżyli nie ma w tym nic dziwnego. Polecam !!!

Urmurmina | 2014-04-05

Kolejna część historii Bethany i Xaviera, która przypadła mi do gustu nie mniej niż pierwsza! Jak dla mnie większa akcja niż poprzednio i to mi się podoba. Fajnie widzieć, że osoba mojego rocznika tak świetnie pisze i do tego tak interesujące historie.

nadzieja1925 | 2014-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Brak żadnych niespodzianek w akcji książki, przewidywalny koniec. Za wielka wiara i miłość do ludzi (zwłaszcza Xavierego) oraz do nieba przez główną bohaterkę. Książka jest prosta i niektórymi fragmentami nużąca. Okładka książki nie daje nam szansy na odgadnienie jej sensu, sama w sobie wzkazuje dalsze losy.

Dlaczego zabrałam się za tą książkę? - byłam ciekawa dalszych losów bohaterów z Blasku. Ta książka nie jest specjalnie za mądra, mogę nawet powiedzieć, że wręcz głupia, ale mnie zaintrygowała i z takich samych powodów zamierzam przeczytać Niebo.

Hybrisa | 2015-03-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 12 marca 2015

Kontynuacja "Blasku" - opiana nieco mrocznym, choć wiele mówiącym tytule "Hades" - osiągnęła to czego pierwsza część nie była nawet bliska: zaciekawiła mnie, zaskoczyła i nawet wciągnęła. Wielokrotnie spotykamy się z książkami, których kolejne części są coraz słabsze: nie w tym przypadku. O, dziwo, fabuła w końcu nabiera tempa i w idealnym, mdłym do granic możliwości życiu bohaterów w końcu coś dzieje! I mimo, że akcja nabiera rumieńców sami bohaterowie zatrzymali się gdzieś w rozwoju, a może nawet cofnęli o kilka lat. W dalszym ciągu Bethanie jest najgłupszą postacią literacką jaką miałam nieprzyjemność poznać, zaskakując jedynie swoją bezmyślnością i bezgraniczną naiwnością. Nasz męski ideał, Xavier, to nudnawy chłopaczek o cudownej sylwetce, na każdym kroku do potęgi idealizowany. Tak słodko, że aż nie dobrze.

Ciekawa fabuła i interesujący zły charakter nie są w stanie nadrobić braków tragicznych kreacji głównych bohaterów. Tego samego zdania chyba jest samo Wydawnictwo, które...

nieznajoma | 2014-03-04
Przeczytana: 04 marca 2014

„Hades” to część która jest dla mnie wielkim, ale i też bardzo miłym zaskoczeniem.

Kończąc pierwszą część „Blask” prosiłam by kolejna z części była lepsza chodź w głębi duszy wątpiłam, że mogę z zapałem czytać kontynuacje. Jednak stało się to czego naj mniej się spodobałam. Rozpoczynając czytanie tej oto części byłam zszokowana po pierwsze tym, że tak bardzo od samego początku mnie wciągnęła a po drugie tym, że nie mogłam się od niej oderwać. Z trudem ją odkładałam by pójść spać i zaraz następnego dnia kiedy znajdę czas z zapałem czytać ją dalej.

Niespodziewana zwykła impreza z okazji Halloweenu niemalże na samym początku była doskonała od razu nadając fantastyczny bieg powieści. Chociaż seans spirytystyczny jaki urządziły dziewczyny był łudząco podobny do tego który odbył się w jednej z części wspaniałej serii „Pocałunek anioła”. Gdzie podobnie powrócił do życia pokonany przez bohaterów okrutny wróg. W tym przypadku piękny, ale i jak bardzo niebezpieczny Jake.

Nie mniej...

kaktusowaona71 | 2015-01-28
Przeczytana: 30 stycznia 2015

Tym razem jesteśmy gośćmi w piekle. Ta odsłona jest jakby nieco żwawsza, niż część pierwsza, ale znowu.. Jakieś to piekło w twórczości pani Adornetto takie mało straszne. Żeby nie rzec - cywilizowane. Demony znające się na modzie i trzymające fason oraz zdyscyplinowane i jadające kulturalnie kolacyjki w lokalach przy stołach... Według mnie bardziej to wszystko pasuje do opisu naszego teraźniejszego ziemskiego padołu niż do czeluści piekielnych. Niemniej tą część czyta się lepiej niż poprzednią.- Byłoby wręcz bardzo bardzo dobrze, gdyby znowu odjąć jakieś 10 kilo cukru. Postać Molly ( drugoplanowa bohaterka )znacznie przerysowana i tak wkurzająca że wręcz utrudnia czytanie. Nie ma nikogo tak dokładnie białego czy czarnego. Nie ma chodzących inteligencji tak samo jak i nie istnieje chodząca głupota i pustość ( pustota ? ). Ten aspekt akurat jest tu mocno przesadzony. Dla młodszych nastolatek - lekturka w sam raz. Starsi mogą nabawić się zespołu cukrzycowego :)

Skye | 2013-01-01

Książka świetna. Równie dobra jak pierwsza część, a nawet jeszcze lepsza! Zakochałam się ww historii Bethany i Xaviera. Z niecierpliwością czekam na trzecią część.

FairytaleePrincess | 2014-04-13
Na półkach: Przeczytane, 📚 2014 📚
Przeczytana: 2014 rok

Jakoby pierwsza część udowodniła mi, że posiadamy najcenniejszy ze wszystkich możliwych dar - życie i wolną wolę, to ta część pokazała mi jak wielka może być potęga naszej wiary i jak wielką rolę odgrywa w życiu miłość. To chyba jedyne takie uczucie, dla którego jesteśmy w stanie poświęcić całkowicie wszystko co posiadamy.
Ta książka nie jest zwykłym 'paranormal romance' jest to niezwykle wybitna, mądra pozycja skłaniająca do refleksji.
Polecam serdecznie!

YoshikeYo | 2013-05-29
Przeczytana: 28 maja 2013

"Hades" zdecydowanie lepsza od pierwszej książki z Trylogii. Strasznie ujęła mnie historia Beth i Xaviera, z niecierpliwością zabiera się za czytanie kolejne części.
Polecam :)

Kinia | 2012-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2012

Już na wstępie zaznaczę, że ta część jest znacznie lepsza od poprzedniej. Fabuła nie skupia się już aż tak bardzo na opisywaniu cukierkowej miłości Xaviera i Bethany. Historia w tym przypadku zrobiła się znacznie bardziej mroczna, zaskakująca i pełna tajemnic. ,,Hades'' ma naprawdę wiele wątków i wbrew temu co znajduje się na opisie z tyłu książki nie przedstawia jedynie podróży Beth po świecie podziemi. Widać, że autorka zmieniła swój styl pisarski na znacznie ,,doroślejszy'', przestała się skupiać na szczegółowych opisach pomieszczeń i otoczenia, a znacznie bardziej postawiła na akcję oraz zaskakujące i wzruszające zwroty sytuacji. Podsumowując ,,Hades'' jest książką po której do samego końca trudno się spodziewać happy endu. Zdecydowanie polecam fanom pierwszej części, gdyż uważam, że się na niej nie zawiodą.