Niebo

Okładka książki Niebo
Alexandra Adornetto Wydawnictwo: Bukowy Las Cykl: Blask (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
2012-08-21
Beata Gluma
miłość zło anioł

Xavier znowu powraca, a wraz z nim największe wady całego cyklu!
Trudno czuć sympatię do kogoś tak w sobie zadufanego w sobie, nudnego i pełnego niezrozumiałej nienawiści do kobiet (w końcu najbardziej mu w Bethany podoba się to, że nie przypomina jego koleżanek, a sam pomysł, że ktoś uzna, że jest wrażliwy, napawa go obrzydzeniem). To już ostatni tom, a właściwie nadal nie wiemy, co lubi Xavier u Bethany oprócz tego, że jest wyjątkowa, co jest tu słowem-wytrychem.

Najciekawsze jest tu to, że to Gabriel (archanioł Gabriel) opowiada się przeciwko seksizmowi i sam wątek Molly oraz Wade'a. Gdyby im poświęcić więcej czasu, bawiłabym się znacznie lepiej.

Xavier znowu powraca, a wraz z nim największe wady całego cyklu!

Ostatnia część trylogii.

Beth i Xavier decydują się wziąć ślub. Jednakże Anioły nie są tym zachwycone. Pomimo ich sprzeciwu dochodzi do ślubu. Gabriel i Ivy starają się chronić nowożeńców w ukryciu co odbija się na ich zdrowiu psychicznym.

Następnym krokiem są studia. Beth i Xavier idą na studia pod zmienionym nazwiskiem. Ale i tam nie jest bezpiecznie, bo Siódmi cały czas ich szukają. Do tego dochodzi udawanie rodzeństwa przed wszystkim i znoszenie Mary Ellen, która jest zainteresowana Xavierem...

Żeby ocalić Xaviera, Gabriel jest gotów poświęcić swoje skrzydła. Jednakże do tego nie dochodzi, ale później Gabriel jest w niezbyt dobrej formie psychicznej . Liczyłam, że w tym tomie zostanie zakończony wątek Molly i Gabriela. Niestety nie został on zakończony. Nie był nawet ani jednego zdania na ten temat. Jak to się potoczyło dalej to możemy się jedynie domyślać. Natomiast Beth stanie przed ważnym wyborem w jej życiu : wybrać życie z Xavierem i utratę skrzydeł lub życie ze skrzydłami i bez Xaviera? Jeśli chcecie wiedzieć co wybierze Beth przeczytajcie.

Pierwszy tom mnie irytował, zwłaszcza wątek miłosny Xaviera i Beth, w drugim było trochę więcej akcji, ale w trzecim nie sposób się nudzić. Oczywiście Beth mnie momentami irytowała, ale nie było tak źle jak wcześniej.

Ostatnia część trylogii.

Na półkach: , , , ,

Fajne zakończenie serii.

Fajne zakończenie serii.

Na półkach: , , , ,

Trzeci tom z tej serii to według mnie totalna klapa w porównaniu do poprzednich części. Za wiele się tutaj nie działo. Tak naprawdę przestała mnie już interesować historia Xaviera i Beth, a bardziej skupiłam swoją uwagę wokół Gabriela i Molly (których wątek nawet nie został zakończony).
Co do zakończenia, to mam wrażenie, że nic nie zostało zakończone. Wątki nie zostały podomykane, co mnie niesamowicie zirytowało, bo tylko czekałam na ich koniec. Sam wątek miłosny wydał mi się lekko żenujący i naciągany, a fabuła bardzo nużąca.

Przyznam szczerze, że po dość nieudanej drugiej części w końcu dostaliśmy coś godnego uwagi. Styl autorki bardzo się poprawił, nie mamy tu lukrowanej historyjki dwóch nastolatków, ale już bardziej dojrzałą powieść, którą dobrze się czyta. Akcja jest bardzo szybka, w przeciwieństwie do wcześniejszych części, nie ma tu uczucia nudy. Ciągle się coś dzieje. Jest bardziej emocjonująca, trzymająca w napięciu, a nawet bardziej brutalna. Książka daje nadzieję i mówi nam, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, który pomaga nam gdy upadamy. Daje przykład, że to Miłość i wzajemne zrozumienie jest kluczem do szczęścia, że bez Miłości nie ma nic. Mogę śmiało polecić tę część.

Emocjonujący finał trylogii BLASK. Gdyby była czwarta część równie chętnie bym przeczytała. Książka napisana lekkim językiem dzięki czemu czyta się bardzo dobrze i szybko. Dzięki tej trylogii zaczęłam interesować się hierarchią aniołów.

Świetna, polecam

Świetna, polecam

Okładka: 9/10
Treść: 6,5/10

Finał trylogii nie rozczarował – jest to jak dla mnie najlepsza część serii. Akcja wciągająca, co chwilę mamy do czynienia z pojawiającymi się nowymi wątkami i postaciami, z których moje serce zdecydowanie w całości skradł Rafael ;) Nie brakuje emocji, a czytelnik z napięciem śledzi losy dwójki głównych bohaterów, którzy co chwila muszą stawiać czoła kolejnym niebezpieczeństwom. Pod tymi względami absolutnie nie ma się do czego w powieści przyczepić, a i zakończenie uważam za całkiem udane – nie było do końca tak ckliwe, jak się obawiałam.

Kuleje za to odrobinę logika niektórych wydarzeń i niedopowiedzenia w kolejnych wprowadzanych wątkach, których jest taka mnogość, że wiele z nich urywa się nagle i w sposób mało uzasadniony. Tu pościg, tu dziwny narzeczony Molly, tu opętanie, tu znowu koledzy z uniwersytetu… Momentami kolejne wydarzenia wyglądają jak pocięte filmowe kadry, które sypią się jeden za drugim bez żadnego rozwinięcia. Wygląda to tak, jakby autorka wszystkie swoje pomysły koniecznie chciała upchnąć w fabule, nie do końca zastanawiając się, czy będzie to wszystko razem dobrze wyglądać. Ponownie więc jak w drugim tomie, leży nieco kwestia przemyślenia i dopracowania powieści.

Pomimo tego, ostatni tom czytało się bardzo dobrze i uważam całość trylogii za w gruncie rzeczy udaną. Owszem, jest to przede wszystkim lekki młodzieżowy romans skierowany raczej do nastoletnich czytelników, ale ja pomimo moich wielu już lat na karku jakoś przez niego przebrnęłam i to bez większej traumy ;) Źle nie było, daję plusa!

Okładka: 9/10
Treść: 6,5/10

Cykl: Blask

Blask (tom 1)
Hades (tom 2)
Niebo (tom 3)

Łatwo jest powiedzieć: To jest Twoje praca nie ma miejsca na uczucia, nie masz do TEGO PRAWA aby móc się zbliżyć do kogoś.

Serce nie sługa, ono nie jest w stanie się zablokować gdy poczuję drugie serce które jest pasującym elementem do niej, czyli do Anielicy która przyszła z misją ale niestety a może stety... coś poszło nie tak według planu samego władcy niebios.

Miłość
Miłość wystawiona na próbę
Miłość która jest z góry skazana na porażkę
Uczucie które nie powinno mieć w ogóle miejsca
Myśli które powinny być ZAKAZANE stają się realnym zagrożeniem a zarazem pieszczotą

Zakaz - Wiedza i doświadczenie mówi: Tak WIEM, nie zrobię tego. Serce: Przecież to Cię unieszczęśliwia, masz szczęście na wyciągniecie ręki tylko musisz Sobie na nie POZWOLIĆ inaczej drugiej szansy nie będzie.

Kolejna wspaniałą seria pokazująca, że praca anioła nie zalicza się tylko do wykonywania rozkazów przez Boga, a to dlaczego ?! Bo nikogo nie da się zaprogramować na brak uczuć.

Cykl: Blask

Blask (tom 1)
Hades (tom 2)
Niebo (tom 3)

Trochę sceptycznie podchodziłam przy początku tej trylogii.
Fakt sytuacje zaczęły się rozkręcać, książka wciągnęła cztery dni zleciały trylogia przeczytana a mnie jednak czegoś zabrakło. Stoczonej bitwy Nieba z Piekłem, walki z Siódmymi za ich naruszenia a także nie rozwinięta rola Xaviera z jego mocami gdzie są wobec niego jakieś plany i trochę to niewytłumaczone zaginięcie pod koniec Ivy. W sumie przy końcówce również zabrakło mi przy powrocie Bethany z nieba jakieś wyjaśniającej rozmowy z jej rodzeństwem.
Książka dobra jednak nie wyczerpująca tematu...
Polecam ;)

Trochę sceptycznie podchodziłam przy początku tej trylogii.