Lepiej nie pytaj

Tłumaczenie: Karolina Sobiepanek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Love Stories". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Akapit Press
Don't ask
978-83-61635-74-1
niebieska

Lily jest przekonana, że jej nowy chłopak Jack jest doskonały - tylko dlaczego nigdy nic nie mówi o swojej przeszłości? Lily za wszelką cenę próbuje dotrzeć do jego byłej dziewczyny i poznać prawdę. Obmyśla sposób - na pozór bardzo sprytny i skuteczny - tworzy fałszywy profil wymyślonej dziewczyny i umieszcza go na popularnym portalu społecznościowym. Ale nie kończy się tylko na wirtualnej...

Obmyśla sposób - na pozór bardzo sprytny i skuteczny - tworzy fałszywy profil wymyślonej dziewczyny i umieszcza go na popularnym portalu społecznościowym. Ale nie kończy się tylko na wirtualnej korespondencji.
Nieszkodliwa zabawa nieoczekiwanie prowadzi do całkiem nieprzewidzianych, nawet groźnych konsekwencji.

Lepiej nie pytaj - bo nie zawsze odpowiedź jest taka, jakiej oczekujesz.

Monia0420 | 2014-08-07

Jest to książka na jeden wieczór. Realistyczna, prawdziwa, życiowa. Bardzo mi się spodobała i przeczytałam ją w jedno popołudnie. Serdecznie polecam.

Reading_is_sexyy | 2012-10-31

"Nie ma nic złego w pytaniach, tyle tylko, że czasem lepiej ich nie zadawać."
Po przeczytaniu ksiązki "Kocham Cię Danny" Hilary Freeman postanowiłam zaznajomić się z jakąś jeszcze jej książką i padło na "Lepiej nie pytaj". Książka w żadnym stopniu nie równała się z poprzednią, która była o wiele lepsza. A co czuję po przeczytaniu tej książki? O tym za chwilę...
Książkę czytało mi się ciężko. Dlaczego? Bo nawet nie wiem w którym momencie zespoliłam, utożsamiłam się z główną bohaterką. Przeżywałam te same sytuacje co ona, tak jakbym to była ja. I czułam dokładnie to co ona, tak jakbym to była ja. A książka do łatwych nie należała, bo poruszała poważny problem. I czułam się tak, jakbym to ja miała ten problem rozwiązać. Bałam się zakończenia. Bałam się, że będę musiała zmierzyć się z prawdą. Ale obeszło się to ze mną w miarę łagodnie, bo przez ostatnie trzy rozdziały, które przeczytałam po przerwie, zdąrzyłam trochę odsunąć się od głównej bohaterki.
Książka wywołała na mnie dobre...

Klaudia | 2014-02-11
Przeczytana: 08 stycznia 2014

Brak słów . Książka była wspaniała , wiele momentów do wzruszenia się ... Lili co prawda zmarnowała sobie życie . I Wykorzystała byłą dziewczynę swojego nowego chłopaka . Rzeczywiście, zbyt ciekawska żeby zajrzeć na ostatnią stronę książki :) Strasznie wciągnęła mnie ona i szybko się ją czyta . Polecam szczerze !

Beata | 2014-03-26
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 26 marca 2014

"Nie ma nic złego w pytaniach, tyle tylko, że czasem lepiej ich nie zadawać."
Będąc w bibliotece, nie mogłam znaleźć żadnej pozycji dla siebie. Czas mnie gonił, więc byłam zmuszona podjąć szybką decyzję. W moje ręce wpadła książka "Lepiej nie pytaj". Byłam pewna, że okaże się słaba, ale nie oceniając po okładce, zabrałam się za lekturę.
Zacznę od tego, że postać Lily była strasznie irytująca. Jack był zbyt perfekcyjny i jednocześnie, jego przeszłość zbyt pokręcona.
Powieść czyta się szybko, nawet nie zauważyłam, że zbliżam się do końca, mimo że czytałam jeszcze "Ukrytą". Sam przebieg wydarzeń mógłby być nieco bardziej dynamiczny. Niby książka o czymś, która powinna skłaniać do refleksji, jednak w moim przypadku nic takiego nie miało miejsca. Parę niezłych cytatów, najlepszy ten znajdujący się nad moją opinią.
5/10.

Yuuki | 2013-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2013

Moje drugie spotkanie z Hilary Freeman. Pomyślałam, że skoro napisała jedną z moich ulubionych książek, to inne jej pozycje będą równie ciekawe i wzruszające. Teraz mam wątpliwości. Była naprawdę ciekawa i czytało się ją z przyjemnością, ale brakowało mi tu charakterystycznej historii o miłości, wzlotach, upadkach i wspólnym rozwiązywaniu problemów. Być może opowiada o tym co zwykle, jednak ja w tym wypadku nie dostrzegam tego aż tak wyraźnie. Lubię niespodzianki i rzeczy odchodzące od reguł, jednak w tym wypadku mocno mnie to zaskoczyło. Przecież wszystkie książki od Akapit Press opowiadają zwykle o miłości, która kończy się, bo bohaterowie widzą między sobą za dużą ilość różnic, nie chcą tego dalej ciągnąć. Tutaj jest niby to samo, jednak inaczej. Mimo to pozycja warta jest przeczytania, brakuje tu tylko wyciskacza łez, na który miałam chęć, do niczego innego nie mogę się przyczepić. Książka jest ciekawa, ma dobrą fabułę i potrafi nas zaskoczyć. Jednym słowem autorka wykonała...

Marysia_1109 | 2011-05-20
Przeczytana: 20 maja 2011

Lily, piętnastoletnia dziewczyna zakochuje się w pewnym chłopaku. Jack (bo tak ma na imię) ukrywa swoją przeszłość, a Lily za wszelką cenę chce ją poznać. Zmienia swoje imię i nazwisko i zaprzyjaźnia się z byłą dziewczyną Jacka na portalu społecznościowym.

To jest książka na jeden wieczór, życiowa. Bardzo mi się spodobała i przyznam, że bardzo trudno było się od niej oderwać. Jak najbardziej polecam.

Ronnie | 2015-11-14

Niedawno czytałam książkę pt. „Lepiej nie pytaj” autorstwa Hilary Freeman – po przeczytaniu kolejnej jej książki wiem, że pisze bardzo zrozumiałym językiem, jej powieści są lekkie, choć opowiadają o rzeczach, których odruchowo będziemy się wystrzegać gdy poznamy bohaterów jej książek. A do tego mój ulubiony wątek miłosny!
Ta świetnie napisana, szybko czytająca się powieść opowiada o Lily – szesnastoletniej bohaterce, która zakochuje się w idealnym Jacku. Idealnym? Każda zwyczajna dziewczyna by tak uważała, lecz nie Lily. Ta wiecznie niecierpliwa, dociekająca osoba, nie może wytrzymać z tajemnicami, które skrywa jej chłopak nie wspominając o swoim ojcu, który podobno umarł wiele lat temu, oraz byłej dziewczynie Alex. Wreszcie ‘bierze sprawy w swoje ręce’. Pragnie poznać Alex i ‘wyciągnąć’ z niej wszystkie wiadomości. Stwarza fikcyjny profil na portalu społecznościowym i powoli zaprzyjaźnia się z dziewczyną. Staje się mistrzynią kłamstw, uczy się grać wymyśloną postać, zwłaszcza...

Kyou | 2012-03-24
Przeczytana: 27 stycznia 2012

Nie podeszła mi ta książka pod względem zakończenia. Uznałam, że Lily coraz bardziej zagłębiając się w przeszłość swojego chłopaka zniszczyła sobie możliwość szczęśliwej przyszłości z nim, jak i przyjaźń, która mogła się narodzić między nią a jego byłą dziewczyną.

Ta książka jest bardzo dobrze napisana, ale nie jest na tyle dobra, żebym kiedykolwiek do niej wróciła.

książkowymol | 2012-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2012

Lepiej nie pytaj to jedna z książek pani Hilary Freeman. Jest jak reszta jej książek wciągająca i porusza ważny temat.

ola999sz | 2015-02-17
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 24 stycznia 2015

Książka ta jest tak naprawde jedną wielką bombą. Już wyjaśniam : czyta się ją szybko, ale bardzo nas ona męczy. Razem z bohaterką (,z którą nieco ciężko się zżyć ) przeżywamy całkiem interesujacą historię. Kłamstwo ciąży na nas jakbyśmy to my byli w tarapatach a nie główna bohaterka - Lily. Do ostatniej kartki oczekujemy że stanie się cud i wszystko skończy się happy endem, ale autorka lubi czasem wbić nam nóż w plecy i pogmatwać to i owo. Jest to powieść raczej przecietna. Jeśli nie macie nic ciekawszego do czytania lub w pobliskiej bibliotece leży akurat ona na pólce to będzie to lektura idealna. Sprawdza się również jako lekka powieść, którą chcemy przeczytać po dłuższej , poważnej lekturze. :)