Wtedy lecę wysoko

Lifted
978-83-61635-94-9
sława, kradzież, blog, sekret
Zuziuchna

Sławna za wszelką cenę. Uzależniona od sławy. Gdyby dało się ukraść sławę - zdecydowałabyś się? Robin jest notoryczną złodziejką sklepową - ale z małą różnicą. Bo wszystko, co kradnie, oddaje ubogim. A później opisuje to na swoim blogu.Tak naprawdę nie robi tego dla pieniędzy - kradzieże sklepowe dają jej niezłą porcję adrenaliny. W końcu Robin osiąga sławę, której zawsze pragnęła - wszyscy...

Robin jest notoryczną złodziejką sklepową - ale z małą różnicą. Bo wszystko, co kradnie, oddaje ubogim. A później opisuje to na swoim blogu.Tak naprawdę nie robi tego dla pieniędzy - kradzieże sklepowe dają jej niezłą porcję adrenaliny. W końcu Robin osiąga sławę, której zawsze pragnęła - wszyscy naokoło mówią o tajemniczej blogerce. I tylko jedna osoba wie, kim ona jest. Ale czy mimo przysięgi dochowa sekretu...
Czy Robin zaryzykuje ujawnienie swojej tożsamości? Czy przestanie kraść, zanim zostanie złapana?

Reading_is_sexyy | 2012-12-23

Jest to jedna z nielicznych książek która zaskoczyła mnie - pozytywnie. :) W większości przypadków jest tak, że powieść, z którą wiążę większe oczekiwania nie spełnia moich kryteriów i czuję się rozczarowana. Po tej lekturze spodziewałam się czegoś innego. Myślałam, że czeka mnie przeciętna, młodzieżowa książka, którą będę czytać z przyjemnością, ale że okaże ona się powieścią, która mnie nie porwie.
A porwała. Przeczytałam ją na dwa razy, wciągnęła mnie niesamowicie, nie mogłam się od niej oderwać. Historia niebanalna, pomysł oryginalny, a przede wszystkim - trafny. Jedynie końcówka pozostawiła we mnie niedosyt. Aczkolwiek bardzo polecam :)

Ronnie | 2015-11-14

Osobiście lubię książki tej autorki. Życie, problemy, zagubienia, a przy tym mój ulubiony wątek miłosny. ;)
Ale tu chodzi o historię pewnej blogerki. Robinia Hood, a właściwie Ruby to notoryczna złodziejka sklepowa. Choć nie taka zwyczajna… Wszystkie rzeczy oddaje na pieniądze dla ubogich, itd. To dlaczego to robi? Tym bardziej, że o sekrecie, który pragnie trzymać tylko i wyłącznie dla siebie, dowiaduje się pewna osoba... Czy tylko dla biednych tyle ryzykuje? Przecież to może zrujnować całe jej życie! Ale czy tylko jej?!
Nie myślałam, że opowieść o jedynaczce z rozwiedzionymi rodzicami tak mnie zachwyci! To nie tylko napięcie. To nie tylko życie przeciętnej nastolatki. To wspaniała książka o miłości, problemach, zagubieniu i wzajemnej pomocy. To także przestroga. Cóż by tu więcej mówić. Powieści tej autorki są ‘specyficzne’. Po prostu szybko się je czyta, i nie wiedząc nawet kiedy, uświadamia nas o błędach, jakie być może popełniamy. Za tymi można by nawet...

Kyou | 2012-03-24
Przeczytana: 27 stycznia 2012

Robin Hood w spódnicy.

Łapiąc za tą książkę spodziewałam się trochę więcej, szczerze mówiąc. Jednak nie była zła, po prostu INNA. Pomysł na książkę bardzo dobry i wciągający. Dobrze napisana i to chyba sprawiło, że dobrnęłam do końca. Przyznam, że kilka razy przeszło mi przez myśl, żeby po prostu porzucić czytanie.

Warta przeczytania w nudne popołudnie. Jednak ja nie poświęcę jej więcej czasu.

Suzie Lainson | 2014-02-14

Bardzo fajna młodzieżówka. Wciągająca fabuła i przyjemna główna bohaterka.

Dorota Piękna | 2015-11-23

Jeżeli chodzi o mnie to miałam nie dosyt od samego początku, koniec według mnie kiepski. Książka słaba

Pat | 2014-07-31
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 30 lipca 2014

Dosyć schematyczna, a przez to bardzo przewidywalna fabuła, pełna uproszczeń i źle wkomponowanych zbiegów okoliczności, ocierająca się momentami o sztampową literaturę dla nastolatek. Jednak sam koncept jest całkiem interesujący, choć główna bohaterka jest nakreślona pobieżnie, a przez to ciekawszą postacią wydaje się jej przyjaciel z dzieciństwa, Noe (który koniec końców także jest uproszczoną wersją maniaka komputerowego, przypadkowo zamieniającego się w hakera). Denerwujące było także uznawanie kodu kreskowego (naprzemiennie z "metkami") za klipsy antykradzieżowe, które jakby w tej powieści nie istniały, co wywoływało u mnie uśmiech politowania. Nie zabrakło tu jednak kilku bardzo soczystych oraz całkiem mądrych fragmentów, które z pewnością przyciągną oko podczas lektury.

"Miałam dopiero dziewięć lat, ale jednak wiedziałam już, że nie wolno kraść. Nie mogłam wykluczyć, że za karę padnę rażona gromem z nieba. Dreszczyk emocji był przez to jeszcze silniejszy."
"Nie ma...

Zuziuchna | 2011-03-04
Na półkach: Przeczytane, 2011, Posiadam
Przeczytana: 04 marca 2011

Kiedy przeczytałam opis tej książki byłam niezwykle ciekawa i miałam ogromną ochotę ją przeczytać. Gdy w końcu się za nią zabrałam..zdziwiłam się niesamowicie! Byłam przekonana ,że główna bohaterka będzie w moim wieku mniejwięcej. Studentka, która kradnie i oddaje rzeczy biednym opisując to na blogu. Jednak okazało się, że jest zupełnie inaczej i główna bohaterka ma zaledwie 15 lat. Muszę przyznać ,że przez to odechciało mi się czytać i odstawiłam książkę na półkę ,by dziś do niej wrócić.
Sam pomysł jest naprawdę fajny ,ale samo wykonanie i rozwiązanie akcji nie przypadło mi do gustu. Główna bohaterka -Ruby, była dla mnie głupiutka i irytująca. Denerwowała mnie swoim zachowaniem i sposobem myślenia. Z kolei Noe był nijaki, nudny i zapatrzony w głupiutką Ruby. Postacie drugoplanowe właściwie nie istniały, a wspomniane były mi całkowicie obojętne.
Fabuła mogłabyć naprawdę fajna ,ale w pewnym momencie stało się to nudne. Kolejna kradzież, kolejny wpis, jednak pozostawala ciekawość...

Carolinex33 | 2015-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2015

Zaczęłam czytać ją wczoraj przed 21. Skończyłam przed chwilą ;) Wciągnęła mnie, nie powiem, że nie. Trzeba przyznać, że bardzo oryginalna historia, ale wydaje mi się, że cała akcja jest trochę monotonna, a ostatnie zdania książki nie ujawniają dalszych losów bohaterów :( Mimo wszystko podobała mi się, ciekawy temat :)

Ewa | 2015-07-31

Chyba każdego z nas kiedyś pociągała perspektywa kradzieży czegoś ze sklepu (mnie także). Dreszczyk emocji, zastrzyk adrenaliny...
"Wtedy lecę wysoko" - na pewno.
W książce opisane jest jednak także poczucie winy jakie się z tym wiąże.
Właśnie dlatego główna bohaterka oddaje swoje "łupy" do sklepów prowadzonych przez instytucje dobroczynne. Potem wszystko opisuje na swoim blogu.
Kto czyta jej blog?
Na początku jeden maniak komputerowy z sąsiedztwa - Noe.
Ale potem...
Dowiedzcie się sami.
I zdecydujcie, czy naprawdę warto jest być sławną.
Sławną złodziejką.

Karolina | 2012-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2012

Ruby jest zwykłą piętnastolatką. Ale pewnego dnia wchodzi do sklepu i robi to: Kradnie. Nie podobały jej się te rajstopy, ale mimo to zrobiła to. Było to tak dziecinnie proste, że pomyślała, że może zwyciężyć cały świat. Z racja, że nie podobały jej się postanowiła oddać je do sklepu dobroczynnego. Jak skończą się te kradzieże? Czy Ruby skończy z tym, czy będzie to robić dla rauszu? Przekonajcie się sami! W tej zabawnej, choć o tak poważnym temacie książce znajdziecie ciekawe dialogi i dokładne, profesjonalne opisy. Polecam!