Zgłosuj na książki roku 2017

Kompleks Pinokia

Inka

Kiedy Sky zaczęła się zamartwiać swoją urodą, Rosie i Vix zrozumiały, że tylko one mogą pomóc przyjaciółce odbudować poczucie wartości, zanim zrobi coś naprawdę głupiego. Ale nie przypuszczały, że obsesja Sky zmieni ich życie i odsłoni przed nimi zakątki Camden Town, o których istnieniu dotąd nie miały pojęcia. Witajcie! Camden Town należy do najbardziej kolorowych miejsc na świecie, jest...

Witajcie!

Camden Town należy do najbardziej kolorowych miejsc na świecie, jest jedyną w swoim rodzaju mieszanką stylów i kultur. Spotkacie tam metali i cyberpunków, folkowców, fanów klasycznego rocka i sceny alternatywnej... Mogłabym tak wyliczać bez końca. Jeśli zjawicie się tam w najbardziej odjechanym stroju pod słońcem, nikt się za wami nawet nie obejrzy.

Ale nastolatki w Camden Town, tak jak w każdym innym miejscu na świecie, są niepewne siebie i swojego wyglądu, zwłaszcza jeśli nie są tak piękne jak gwiazdy filmowe ani tak szczupłe jak supermodelki. Kiedy byłam nastolatką, uważałam, że mam zbyt duży nos i zbyt kręcone włosy. Marzyłam o długiej, falującej, lśniącej fryzurze i delikatnych rysach, jakie miały dziewczęta, które uważałam za piękne, czyli te, które najbardziej podobały się chłopakom. Minęło kilka lat eksperymentów z farbami i odżywkami do włosów, zanim nauczyłam się, co dobrze służy mojej urodzie, i w końcu zaczęłam się podobać sama sobie.

Sky, bohaterka tej książki ma podobne problemy, ale znajduje oparcie w swoich najlepszych przyjaciółkach, Rosie i Vix. Mam nadzieję, że spodoba się wam ta historia i że dzięki niej bardziej polubicie same siebie.

Pozdrawiam, Hillary

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-284-Kompleks_Pinokia

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-284-Kompleks_Pinokia

Monia0420 | 2014-08-07

Młodzieżowa książka o kompleksach nastolatków. Przeczytałam ją, ponieważ zainteresował mnie opis książki. Książka średnia, ale jeżeli ktoś ma kompleksy warto przeczytać. :)

Leania112 | 2015-03-07
Przeczytana: 07 marca 2015

Książka opowiada o Sky,która ma dwie siostry Grass i Ocean. Poza tym ma wyjątkową mamę,która prawie nigdy nie podnosi głosu i jest zupełnie inna od matek innych dziewczyn. Ale Sky ma kilka problemów... Przede wszystkim chciałaby odnaleźć swojego ojca,który odszedł od nich kiedy nastolatka była jeszcze mała. Poza tym nienawidzi swojego nosa,uważa,że jest za długi,za duży i w ogóle brzydki. Poza tym jej chłopak,Rich,nie za bardzo rozumie jej kompleksy i chęć odnalezienie taty. Na całe szczęście Sky ma jeszcze dwie przyjaciółki,które z pewnością jej pomogą !

Książka była fajna i interesująca. Szczerze powiedziawszy,trochę jestem już za stara na czytanie takich książek,ale co tam. Podobała mi się i z pewnością mogę ją polecić każdej nastolatce,która kiedykolwiek miała jakieś kompleksy. Ciekawa i wciągająca,aczkolwiek dla mnie trochę dziecinna i prosta. Miły przerywnik pomiędzy czytaniem wielkich książek z skomplikowaną fabułą :) Polecam.

MyLittleStar | 2013-10-23
Przeczytana: 22 października 2013

Ksiązka porusza przede wszystkim temat kompleksów.Sky nie nawidzi swojego nosa. Koniecznie chce przeprowadzić operację plastyczną. Do tego jeszcze dochodzą problemy rodzinne i uczuciowe. Czy da sobie ze wszystkim radę?
Wszystko zaczęło się od nosa ,że za duży,że garbaty...I jeszcze chłopak z Tobą zerwał.Sky zmierzyła się z wieloma problemami.

Nie ukrywam ,że książkę polubiłam może ze względu na własne kompleksy.
Polecam ;)

deede470 | 2016-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2016

Szybko się czyta, czcionka i okładka przyjemna dla oka. Odpowiednie dla młodszej młodzieży, choć morał także dla dorosłych.

Paulina Zielińska | 2014-11-18

Polecam każdej dziewczynie, która chciałaby sobie przypomnieć jakie "problemy" miała, kiedy była nastolatką :)

annemark | 2013-05-05
Przeczytana: 01 maja 2013

Spodobała mi się ta książka, bo również mam obsesje na punkcie swojego nosa :) Jednak po przeczytaniu książki nadal nie zaakceptowałam swojego nosa. Dopiero po przeczytaniu kilku wypowiedzi na internecie, zaczęłam starać się go akceptować. Pisali tam, że większość ludzi nie zwróci na to uwagi, dopóki ty sama nie zaczniesz o tym mówić,o tym,że garbaty nos może być również zaletą (niektórym to się podoba, podobno...) oraz o tym, że nikt nie będzie zwracał uwagi na twój nos, jeśli ty sama zaakceptujesz siebie!

sqiki | 2014-03-03
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 27 lutego 2014

Ta książka, jak i pozostałe z tej serii, została przeze mnie wręcz "pochłonięta". W każdej z części poznajemy kolejne przyjaciółki, ich problemy i tarapaty, tak od siebie różne. Jednak jedno pozostaje bez zmian-dziewczyny pozostają najlepszymi przyjaciółkami na dobre i na złe.

MoMo | 2014-11-23
Przeczytana: 21 listopada 2014

Typowa książka młodzieżowa.
Grzeczna, delikatna, poukładana.
O kompleksie... nosa.
O poszukiwaniach... ojca.
Nawet przyjemnie się czytało ;)

Marcelina | 2012-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2012

Już biorąc tą książkę do ręki, nie spodziewałam się po niej nic wybitnego. Wcześniej miałam okazję przeczytać książkę tej samej autorki, Hilary Freeman, pt. "Kocham cię Danny", która mnie nie zachwyciła. Jedyne co zachęciło mnie do jej kupna książki. to okładka, gdyż, moim zdaniem, jest bardzo fajnie zaprojektowana. To co zauważyłam po obu książkach to zbyt rozlazła fabuła, jednak ciekawe, zaskakujące zakończenie. Polecam ją wszystkim nastolatkom, które szukają lekkiej lektury na wakacje.

Fabuła opowiada o 14-letniej Sky, której rodzice się rozstali i obecnie mieszka z matką oraz siostrą w dzielnicy Londynu, Camden Town. Ojciec zostawił jej w prezencie duży, niekształtny nos, przez który nastolatka ma wiele kompleksów i problemów z zaakceptowaniem samej siebie. Dziewczyna postanawia go odszukać, a gdy go odnajduje... Tego dowiecie się z książki pt. "Kompleks Pinokia". Aspekt, który sprawia, że książkę milej się czyta to obraz słynnego Camden Town.

Fabuła była przewidywalna i...

książkowymol | 2013-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Książka Hilary, kolejna książka brytyjskiej autorki którą przeczytałam.. i zrobiła na mnie największe wrażenie. Sky zmaga się z poważnym kompleksem.! Wiele dziewczyn ma kompleks na punkcie nosa, nóg, brzucha itp.
Uważam, że Sky miała wielkie szczńście mając takie świetne przyjaciółki. Które uzmysłowiły jej jednak, żę jest piękna. Więc.. starajmy się wmiarę akceptować siebie!;)