Gra o Juliana

2011-06-07
978-83-2413-961-3
Ewa Spirydowicz
Adele Giffin Facebook powieść Internet sieć ludzie

"musiałam tam stać i czytać o tym, że kultura młodzieżowa jest lekka i beztroska, a tak naprawdę wystarczy jeden głupi ruch w sieci i świat może Ci runąć na głowę. Jedno głupie zdjęcie może odbić mi się czkawką nawet za kilka lat."

Ten cytat idealnie oddaje to co jest zawarte w tej książce. Jedna wredna dziewczyna manipuluje innymi. Druga daje się w to wciągnąć i udaje w sieci kogoś kim nie jest. Niby banalna historia, ale jednak gdzieś ważna. Tylko kto by na to wpadł? Co sprawia, że w internecie jesteśmy odważniejsi niż w rzeczywistości. Ważna książka dla młodzieży choć wydana w 2011 roku. Powiem tak w porównaniu do dzisiejszych (niektórych) książek dla młodzieży napisana jest lepiej.

W dobie internetu można być każdym. Ogranicza nas tylko własna wyobraźnia.Tym właśnie jet Elizabeth-wyobrażeniem dwóch nastolatek. Za sprawą jednej z nich- Raye, to co było niewinnym żartem zaczyna wymykać się spod kontroli. Elizabeth zaczyna żyć własnym życiem komplikując codzienność głównej bohaterki. Internet daje Raye możliwość kreowania rzeczywistości ale w tę grę gra nie tylko ona. Udział w niej bierze wielu zawodników. Czy z morza fikcji da się wyłowić prawdę?

"Gra o Juliana" to książka na jeden wieczór (liczy bodajże ok. 200 stron),więc trudno się nad nią długa rozczulać. Mądra, z przesłaniem - zwłaszcza w tym wieku, w którym żyjemy, gdzie cyberprzemoc jest na porządku dziennym. Może trochę naiwna, pokazuje nieco przekoloryzowany świat realny, jednak mimo wszystko warto ją przeczytać.

Ciekawa i przyjemna w czytaniu książka o temacie na czasie.
Nie jest wybitna, ale za to bardzo mądra. Dzięki niej możemy wielu rzeczy się nauczyć oraz zrozumieć świat nastolatków.
Książka odkrywa przed nami prawdę o życiu oraz o ludziach, którzy są naprawdę inni. Doskonale potrafią ukrywać prawdziwe ja, które nie spodoba się ludziom.

Książka warta przeczytania, która uczy nas prawdy o ludziach i o tym bolesnym świecie.

Ciekawa i przyjemna w czytaniu książka o temacie na czasie.

Książka warta przeczytania, która...

Fajna młodzieżowa książka, która opisuje jak okropne mogą być dziewczyny.

Fajna młodzieżowa książka, która opisuje jak okropne mogą być dziewczyny.

Książka krótka, mówiąca o banalnej rzeczy, czyli o Facebooku. Dziewczyna tworzy fałszywy profil na słynnej platformie społecznościowej i zaczynają się kłopoty. Zaczyna się przyjaźnić z elitą w szkole, porzuca najlepszą przyjaciółkę i rozpoczyna się gra o Juliana.
Ta książka mówi o poważnej rzeczy: idźmy własną drogą, a nie za innymi. I miejmy nadzieję, że tą naukę zapamiętamy na całe życie.

Książka dobra dla nastolatków, pokazująca co uczniowie mogą zrobić, byle zyskać akceptację najpopularniejszych uczniów w szkole. Główna bohaterka wystawia na próbę prawdziwą przyjaźń, byle zyskać akceptację i zaprzyjaźnić się z Ellą - członkinią Grupy (jedną z najbardziej podziwianych uczennic). Tworząc fałszywą postać na facebooku podszywa się pod nią, postępując nie do końca właściwie.

Książka przeciętna nie porywa, nie zachwyca i nie trzeba przy niej zbytnio myśleć dlatego znakomicie nadaje się do poczytania w komunikacji, miejskiej pociągach czy u lekarza.

Dziś siła Internetu jest przeogromna! Daje nam taki możliwości, o jakich się nawet nie śniło filozofom ;)
Jednak z czasem wirtualny świat wymyka się spod kontroli. .
Zastanawiające jest, to co sprawia, że w sieci jesteśmy odważniejsi?

Jednak z czasem wirtualny świat wymyka się spod kontroli. .
Zastanawiające jest, to co sprawia, że w sieci jesteśmy odważniejsi?

Książka fajna. Zakończenie nietypowe, bo główna bohaterka nie jest z chłopakiem, który jej się podoba, a to rzadkość w dzisiejszych książkach.

• Niedoczytane