Mój Sąsiad Celebryta

Wydawnictwo: Akapit Press
978-83-62955-01-5
młodzierzowa, gwizdy
Irena

Kiedy Rosie odkryła, że do sąsiedniego domu wprowadził się perkusista jednego z najbardziej znanych zespołów rockowych, postanowiła za wszelką cenę się z nim zaprzyjaźnić. Ale sprawy zaczęły przybierać nieoczekiwany obrót...

źródło opisu: Akapit Press, 2011

źródło okładki: Akapit Press, 2011

Monia0420 | 2014-08-07
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone

Dobra powieść dla młodzieży, oddająca realia jej życia. Fascynacja idolem, przyjaźń, miłość to rzeczy, które można znaleźć w tej książce.

Irena | 2011-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2011

Hilary Freeman jest dziennikarką z dużym doświadczeniem, często bierze udział w realizacji programów telewizyjnych czy też radiowych. Regularnie pisuje do takich gazet jak między innymi The Times lub Daily Express. Pierwszą powieść (Loving Danny) napisała w 2006 r. Zaś w 2010 r. została wydana w Polsce nakładem wydawnictwa Akapit Press. W bieżącym roku zapoczątkowała serię Opowieści z Camden Town o świecie gwiazd.

„Mój sąsiad celebryta” jest właśnie pierwszą częścią z tej serii. Wkraczamy w świat gwiazd. Możemy dowiedzieć się jak to wygląda od podszewki. Poznajemy gwiazdy nie tylko od strony koncertów, wywiadów, ale i ich prywatnego życia. Rosie – gówna bohaterka ma 14 lat i bardzo interesuje się celebrytami. W raz z dwiema przyjaciółkami wymyśla zabawę w wyłapywanie gwiazd. Im bardziej sławna lub przystojna tym więcej punktów. Pewnego dnia na Camden Town wprowadza się perkusista jej ulubionego zespołu. Dziewczyna jest tym bardzo podekscytowana i za wszelką cenę chce go poznać....

Kyou | 2012-03-27
Przeczytana: 10 marca 2012

To świetna powieść dla młodzieży, wspaniale oddająca realia jej życia. Porusza temat fascynacji idolem, tak charakterystyczny dla środowiska nastolatków. Jej bohaterką, a zarazem narratorką jest Rosie – roztrzepana dziewczyna, która konkuruje z koleżankami o to, która z nich pozna ciekawszych ludzi i zrobi coś bardziej szalonego niż pozostałe. Właśnie nadarza się okazja, by zabłysnąć przed nimi – do sąsiedniego domu wprowadza się znany muzyk popularnego zespołu rockowego. Jak rozwinie się ta znajomość? Zachęcam do lektury tej wciągającej powieści, pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji trzymającej w napięciu do ostatniej strony. Jej język jest atrakcyjny dla młodych czytelników, gdyż jest pełny charakterystycznych dla nastolatków zwrotów i powiedzeń.

Książka dla młodszych czytelników, acz podbiła moje serce swoją fabułą.

Karolina99 | 2014-02-10
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 2013 rok

Książka jak książka. Nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia. Liczyłam na coś ciekawszego... W pewnym momencie stwierdziłam, że aż się zmęczyłam czytając ją. Jak na mnie już chyba zbyt dziecinna. Może młodsze czytelniczki lepiej odbiorą tą książkę.

sqiki | 2014-02-24
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 23 lutego 2014

Ta książka, choć trochę nieprawdopodobna, podobała mi się. Tytuł wydawał mi się trochę oklepany, tak samo jak początek historii. Jednak główna bohaterka, jej tata i oczywiście gwiazda zaskoczyli mnie. W pozytywnym sensie. Znana osoba nie jest idealna, dziewczyna nie zakochuje się w tym, kim podejrzewałam. Zakończenie mnie nie zaskoczyło, jednak jest jak cała książka - trochę słodkie, szalone i urocze.

Kahhs | 2015-08-01
Przeczytana: 31 lipca 2015

Bardzo fajna książka dla nastolatek. Myślałam, że będzie to typowa powieść o miłości, a jednak zakończenie mnie zaskoczyło... Nieporuszany dotąd w żadnej książce, którą czytałam, temat o sąsiedzie celebrycie. Lektura do przeczytania w jeden dzień ze względu na ilość stron. Moim zdaniem godna polecenia dla młodych dziewcząt, które szukają w książkach wątku miłosnego osób w mniej-więcej tym samym wieku.

Justyna Nowak | 2014-10-12

Szczerze mówiąc kiepskie.Nie polecam dla kogoś kto szuka czegoś WOW.Mogę jedynie polecić na jeden wieczór,typowa miłosna opowiastka o nastolatkach.I do tego ona jak zawsze musi wybrać.Totalna nuda.Może i czytałam lepsze książki ale ta jest nawet ok.

Halina | 2012-04-22
Przeczytana: 31 marca 2012

Kolejna książka dla młodzieży. Temat ciekawy, nie spotkałam jeszcze się z książką, która opowiadałaby o czymś takim, jednak styl pisania autorki jest trochę prosty. Książka nie wciągnęła mnie zbytnio, można powiedzieć, że była nieco nudnawa. Jednak pojawia się też tam wątek miłosny - jak zwykle. Podobało mi się natomiast to, że autorka była w stanie poprzez tą książkę zachęcić mnie do wyjazdu do Camden Town.
Chyba nie będę miała ochoty czytać innych książek z tej serii.

Caroline | 2013-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2013

Zwykła książka dla nastolatek. Tylko takich młodszych. Jak dla mnie już nieco za dziecinna, choć pamiętam jak sama miałam podobne 'problemy'. Tak czy inaczej umiliła mi popołudnie.

LittleStarryx3 | 2012-08-02
Przeczytana: 15 lipca 2011

Fajna książka opowiadająca o rozterce nastolatki,której wybór okazał się jednak słuszny.Książka szybko się czyta.