Dar

Wydawnictwo: Lucky
Rose

Kora Smolińska chodzi do ostatniej klasy liceum. Z dwójką przyjaciół: Teo i Asią świetnie się rozumieją. Kiedy Asia zakochuje się w kapitanie szkolnej drużyny koszykówki przyjaciele postanawiają jej pomóc zdobyć serce chłopaka. Zdolność Kory do czytania w myślach innych ma ułatwić wykonać plan. W szkole pojawia się nowy uczeń, który bardzo irytuje Kore. Eryk również ma swoją tajemnicę, którą...

W szkole pojawia się nowy uczeń, który bardzo irytuje Kore. Eryk również ma swoją tajemnicę, którą potrafi bardzo dobrze strzec.

Czy przyjaciele odkryją sekret Eryka ? Czy uda im się pomóc Asi zdobyć ukochanego?

źródło opisu: Wydawnictwo Lucky, 2012

źródło okładki: http://laar.wydawnictwolucky.pl/index.php?option=c...»

Natala | 2017-05-03
Przeczytana: 03 maja 2017

Cudo 😍

AnnCh | 2016-09-17

Duśka143 | 2016-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2016

Cudowna książka.Wciągająca. Idealna dla fanów fantastyki i paranormalności. Kora przez dar czytania w myślach czuje się zagubiona. Ma na szczęście wspierających przyjaciół. Później pojawi się ktoś jeszcze. Przystojny ale denerwujący Eryk, który wywróci życie Kory do góry nogami. Sprawi, że dziewczyna pogodzi się ze śmiercią matki i przestanie uciekać przed darem i konfrontacją z okropną kuzynką. Chłopak zrozumie ją jak nikt inny. Zaskakującą informacją może być fakt, że i on jest wyjątkowy.
Serdecznie wam polecam. Czyta się ją w mgnieniu oka. Z żalem się ją kończyło. Już dawno nie czytałam tak dobrej książki. Mam nadzieję, że zakochacie się w niej tak jak ja

Kaja Kajcia | 2016-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2016

...

Żyjąca_z_książkami | 2016-04-03
Przeczytana: 27 lutego 2015

Kora ma nietypową moc. Potrafi czytać w myślach i nie kontroluje tego. Ma dosyć tego daru. którego nie potrafi się pozbyć. Do jej szkoły trafia nowy uczeń o imieniu Eryk. Dziewczyna zaczyna z nim gadać po czym poznaje go bliżej. Czy dowie się o nim czegoś co ją zszokuje? Czy będą kimś więcej niż znajomymi? Przeczytajcie, a miło się zaskoczycie. Polecam przezabawną historię.

judoed | 2016-01-23

Moim zdaniem po prostu najlepsza. Oczywiście polecam, szczególnie fanom literatury młodzieżowej, fantastyki.
Książka opowiada o licealistce Korze Smolińskiej, która ma Dar (wg. Kory przekleństwo). Jej dar polega na tym, że czyta w myślach innych osób z otoczenia.

Kocham..., Opowieść o tym że musimy zaakceptować siebie, bo nie chodzi o to co się ma na zewnątrz ważne jest to co wewnątrz nas

Księżniczka18 | 2015-09-23
Przeczytana: 22 września 2015

O to trzy moje ulubione cytaty:
1. strona 92
,, - Czekasz na mnie? - zapytał Eryk, uśmiechając się do mnie wesoło.
Obdarzyłam go odpychającym spojrzeniem.
- Marzysz - stwierdziłam sucho.
Zatkało mnie, gdy pomyślał:
- Czasem ... "

2. strona 120
,, Byłam właśnie bliska rękoczynów, gdy powiedział:
- Jesteś prześliczna, gdy się złościsz.
[...]
Jeszcze długo stałam jak wyryta, z dziwnym grymasem na twarzy. Boże ten człowiek był ... nie do pojęcia!"

3. strona 144
,, - To twoja wina - powiedziałam zrozpaczona. - Dlaczego nie mogłeś po prostu zostawić mnie w spokoju!?
Eryk wpatrywał się we mnie, jakby widział mnie pierwszy raz w życiu.
- Próbowałem - rzekł, nie odrywając ode mnie oczu. - Naprawdę - wzruszył ramionami i podszedł bliżej. - Ale nie potrafię ...
I wtedy pocałował mnie.

obliviate | 2015-09-06
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 05 września 2015

Jedyne słowo, które nasuwa mi się na myśl po przeczytaniu tej książki to " wyolbrzymienie ". A to dlatego, że myślę, że wszystkie czucia, zachowania i wgl wszystko było tam lekko przerysowane.
Przyjażń Kory i Teo jest postrzegana przez Korę tak... głęboko, raz nawet było napisane, że Teo jest dla niej jak rozrusznik dla serca. Sądzę, że to było lekko przesadzone.
Drugą rzeczą jest związek Kory z Erykiem. Na początku była ona do niego nastawiona strasznie negatywnie, jego obecność doprowadzała ją do nerwów czy nawet furii ( przecież wszystko było tam wyolbrzymione więc czemu nie denerwować się o byle co na ledwo poznanego chłopaka ), a później ni z tego ni z owego jej stosunek do niego się diametralnie zmienia. Ja rozumiem że coś takiego się może zdarzyć, ale zawsze zdarza się coś, jakaś rzecz która w jakiś sposób pomaga nam inaczej o kimś myśleć a wszystko dzieje się tak... bez większego wytłumaczenia.
Ogólnie książka dobra tylko myślę, że autorka nie bardzo wiedziała jak wygląda...

Clara Habcorn | 2015-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2015

Jestem zachwycona tą książką i uważam, że moja opinia jest w pełni uzasadniona. Tym bardziej, że nie lubię sięgać po książki polskich autorów i chyba skuszę się po inne dzieła spod tego pióra :)