Kompleks Pinokia

The Celeb Next Door
literatura dziecięca
Karolina Sobiepanek
literatura dziecięca Londyn Camden Town przyjaźń

Szybko się czyta, czcionka i okładka przyjemna dla oka. Odpowiednie dla młodszej młodzieży, choć morał także dla dorosłych.

Hmmm ... kupiłam tę książkę ze względu na ciekawą oprawę graficzną oraz interesujący tytuł . Przyznam trochę się zawiodłam . Lektura nie jest zła , ale mało porywająca mimo to radzi jak nie przejmować się aż tak swoim wyglądem niektórzy mają gorsze zmartwienia .

Książka opowiada o Sky,która ma dwie siostry Grass i Ocean. Poza tym ma wyjątkową mamę,która prawie nigdy nie podnosi głosu i jest zupełnie inna od matek innych dziewczyn. Ale Sky ma kilka problemów... Przede wszystkim chciałaby odnaleźć swojego ojca,który odszedł od nich kiedy nastolatka była jeszcze mała. Poza tym nienawidzi swojego nosa,uważa,że jest za długi,za duży i w...

Typowa książka młodzieżowa.
Grzeczna, delikatna, poukładana.
O kompleksie... nosa.
O poszukiwaniach... ojca.
Nawet przyjemnie się czytało ;)

Polecam każdej dziewczynie, która chciałaby sobie przypomnieć jakie "problemy" miała, kiedy była nastolatką :)

Młodzieżowa książka o kompleksach nastolatków. Przeczytałam ją, ponieważ zainteresował mnie opis książki. Książka średnia, ale jeżeli ktoś ma kompleksy warto przeczytać. :)

Ta książka, jak i pozostałe z tej serii, została przeze mnie wręcz "pochłonięta". W każdej z części poznajemy kolejne przyjaciółki, ich problemy i tarapaty, tak od siebie różne. Jednak jedno pozostaje bez zmian-dziewczyny pozostają najlepszymi przyjaciółkami na dobre i na złe.

Ksiązka porusza przede wszystkim temat kompleksów.Sky nie nawidzi swojego nosa. Koniecznie chce przeprowadzić operację plastyczną. Do tego jeszcze dochodzą problemy rodzinne i uczuciowe. Czy da sobie ze wszystkim radę?
Wszystko zaczęło się od nosa ,że za duży,że garbaty...I jeszcze chłopak z Tobą zerwał.Sky zmierzyła się z wieloma problemami.

Nie ukrywam ,że książkę...

Książka Hilary, kolejna książka brytyjskiej autorki którą przeczytałam.. i zrobiła na mnie największe wrażenie. Sky zmaga się z poważnym kompleksem.! Wiele dziewczyn ma kompleks na punkcie nosa, nóg, brzucha itp.
Uważam, że Sky miała wielkie szczńście mając takie świetne przyjaciółki. Które uzmysłowiły jej jednak, żę jest piękna. Więc.. starajmy się wmiarę akceptować siebie!;)

Lekka, przyjemna młodzieżówka, ale niestety nie było w niej nic porywającego.

• Serie
  • Typowe dla młodzieży :D