Lepiej nie pytaj

2010-10-01
2010-10-01
978-83-61635-74-1
Karolina Sobiepanek
romans chłopak i dziewczyna portal społecznościowy

Książka jest idealna na deszczowe popołudnie. Byłam miło zaskoczona. Czyta się ją bardzo szybko, historia jest dość ciekawa.

Adresowana do czytelniczek w wieku lat „-nastu” pozycja, znakomicie sprawdza się również jako lektura dla tych trochę starszych, bowiem problemy w niej poruszone nie mają ani wieku, ani metryki.Lily już od kilkunastu miesięcy jest w szczęśliwym związku z Jackiem Parmiterem i wydawałoby się, że powinna być w „siódmym niebie”. Jack jednak jest człowiekiem bez wad i to właśnie stąd wynikają problemy oraz desperacka walka Lily o odkrycie jego rzekomych grzechów i grzeszków. Jako, że chłopak nigdy nie wspomina o swojej przeszłości, nasza bohaterka zaczyna pytać, śledzić i tropić, a doskonałym terenem dla takich działań okazuje się Internet. I tak Lily dociera do popularnego portalu społecznościowego Topfriends.com, gdzie odnajduje profil byłej dziewczyny Jacka – Alex Porter, która z nim rzekomo zerwała. Nasza bohaterka wpada na szaleńczy plan zaprzyjaźnienia się z rywalką i wyciągnięcia od niej wszystkich sekretów ukochanego ...

Pytanie: czy warto dociekać "prawdy"? Czy warto zaspokajać swoją ciekawość?

Dobra pozycja na nastolatek i nastolatków.

Fajna książka, chociaż pełna kłamstw.

Fajna książka, chociaż pełna kłamstw.

Prawie się przy tym poryczałam :(
Ale książka świetna !

Prawie się przy tym poryczałam :(
Ale książka świetna !

Niedawno czytałam książkę pt. „Lepiej nie pytaj” autorstwa Hilary Freeman – po przeczytaniu kolejnej jej książki wiem, że pisze bardzo zrozumiałym językiem, jej powieści są lekkie, choć opowiadają o rzeczach, których odruchowo będziemy się wystrzegać gdy poznamy bohaterów jej książek. A do tego mój ulubiony wątek miłosny!
Ta świetnie napisana, szybko czytająca się powieść opowiada o Lily – szesnastoletniej bohaterce, która zakochuje się w idealnym Jacku. Idealnym? Każda zwyczajna dziewczyna by tak uważała, lecz nie Lily. Ta wiecznie niecierpliwa, dociekająca osoba, nie może wytrzymać z tajemnicami, które skrywa jej chłopak nie wspominając o swoim ojcu, który podobno umarł wiele lat temu, oraz byłej dziewczynie Alex. Wreszcie ‘bierze sprawy w swoje ręce’. Pragnie poznać Alex i ‘wyciągnąć’ z niej wszystkie wiadomości. Stwarza fikcyjny profil na portalu społecznościowym i powoli zaprzyjaźnia się z dziewczyną. Staje się mistrzynią kłamstw, uczy się grać wymyśloną postać, zwłaszcza gdy… Podoła zadaniu? Czy ‘ogarnie’ całą akcję? A dotychczasowe życie? A jeśli wyjdą na jaw także jej oszustwa?
Bardzo wciągająca książka zachwyci każdą dziewczynę. Naprawdę trzyma w napięciu. Mi się ona bardzo spodobała. Nie jest to typowy, banalny romans, wręcz przeciwnie – opowieść, która daje do myślenia. Popełniane przez bohaterów błędy zmuszają nas do refleksji. Przeczytaj – na pewno zachwyci Cię tak jak mnie. ;)

Ta świetnie napisana, szybko czytająca się...

Nudna troszkę na początku jak prawie wszystkie książki ale koniec super. Podobała mi się :)

Lily, nastoletnia bohaterka książki to wyjątkowo niecierpliwa i ciekawska osoba. Kiedy ją poznajemy ma już swojego chłopaka - ma na imię Jack i jest nieco starszy niż dziewczyna. W jej oczach jest chodzącym ideałem - przystojny, uroczy, gotowy wysłuchać i pomóc w każdej chwili. Lily jednak nie potrafi spokojnie wytrzymać nie wiedząc nic o jego przeszłości, stale naciska go i zmusza do opowiedzenia kim był przed przeprowadzką, chce też wiedzieć dlaczego rozstał się z byłą dziewczyną. Zniechęcona stałymi odmowami Jacka postanawia wziąć sprawy we własne ręce, tworzy fikcyjny profil na jednym z portali społecznościowych i wysyła pierwszą wiadomość do eks swojego wybranka. Ta jedna chwila staje się pasmem wielokrotnych kłamstw, intryg, które jak się domyślacie ciężko będzie na dłużej trzymać w sekrecie...

Książka ta jest tak naprawde jedną wielką bombą. Już wyjaśniam : czyta się ją szybko, ale bardzo nas ona męczy. Razem z bohaterką (,z którą nieco ciężko się zżyć ) przeżywamy całkiem interesujacą historię. Kłamstwo ciąży na nas jakbyśmy to my byli w tarapatach a nie główna bohaterka - Lily. Do ostatniej kartki oczekujemy że stanie się cud i wszystko skończy się happy endem, ale autorka lubi czasem wbić nam nóż w plecy i pogmatwać to i owo. Jest to powieść raczej przecietna. Jeśli nie macie nic ciekawszego do czytania lub w pobliskiej bibliotece leży akurat ona na pólce to będzie to lektura idealna. Sprawdza się również jako lekka powieść, którą chcemy przeczytać po dłuższej , poważnej lekturze. :)

Książka jest ciekawa,szybko wciąga.Lecz gdy teraz przeglądam jej strony wydaje mi się, że jest troche nierealna.
Lektura zawiera pewien morał który chyba każdy z nas gdzieś kiedyś słyszał(a raczej powiedzonko).Chodzi mi o : Ciekawość to pierwszy stopień do piekła.
Z początku wydawało się w tym nic złego że Lily poprostu chciała się dowiedzieć trochę więcej o swoim chłopaku,o jego byłej.Wydawało się tak dopuki nie chciała skontaktować się z Alex(jego eks).To był błąd.
Co będzie z Lily i Jackiem?Czy ich miłość przetrwa?Może jednak nie?
Gorąco polecam przeczytanie lektury:-)

Jest to książka na jeden wieczór. Realistyczna, prawdziwa, życiowa. Bardzo mi się spodobała i przeczytałam ją w jedno popołudnie. Serdecznie polecam.

• 2011