Quatre
powieść francuska
Maksia

Julia chciała osiągnąć więcej, niż dopuszczały normy obyczajowe jej epoki - dopięła swego, ale przez życie musiała iść zakosami. W córce, a potem we wnuczce pielęgnowała wiarę, że los świata zależy od tego, czy człowiek potrafi osiągnąć szczęście. "Dałam początek linii wariatek", mawiała. Zmieniały się czasy, problem pozostawał ten sam: jak żyć własnym życiem? Liryczna opowieść o dążeniu do wolności, niezależności i szczęścia, dzieje niepokornej idealistki obdarzonej szczyptą szaleństwa, które pozwala realizować nieziszczalne na pozór marzenia.

Katarzyna Kunowska | 2014-04-04

WSPANIAŁA książka, do której będę wracać jeszcze nie raz! Niezwykła opowieść o silnych, wolnych i niezależnych kobietach. Książka o dążeniu do spełnienia marzeń i wyznaczonych celów, wbrew konwenansom i normom danej epoki. Akcja książki rozpoczyna się na początku XX w. w Paryżu, a kończy w mieście bez nazwy, gdzieś w głębi Rosji, już w XXI w. Cudowna historia, która aż prosi się o ekranizację.

Jagoda | 2013-02-21
Na półkach: Przeczytane, Francja
Przeczytana: 21 lutego 2013

Książka trudna w odbiorze.Czy można nazwać szaleństwem życie? Chyba tak. Cały wiek XX był szalony. Dla kobiet tym bardziej.

Maksia | 2010-10-02

O kobietach które żyły "ponad" swoją epokę ...

Chefin | 2013-08-28

Zakochałam się w tej książce jako młoda dziewczyna. Zawsze uwielbiałam historie o kobietach, o kobietach niezwykłych, silnych, wyprzedzających czasy i inspirujących. Niezwykła opowieść, bardzo wciąga. Szukałam ostatnio prezentu dla wyjątkowej kobiety i przyszedł mi ten tytuł do głowy:)

agus2003 | 2015-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2015

Książka fajna choć nie jest to tzw. lekkie babskie czytadło. Opowiada o kobietach, które chcą za wszelką cenę żyć własnym życiem. Żyć tak jak im podpowiada serce, wbrew konwenansom i zasadom. Być wolnym człowiekiem. Polecam!

majka153 | 2014-01-22

Swietna!!!

redlime | 2013-06-25

Jedna z ciekawszych książek, które w życiu czytałam. Chciałabym jeszcze do niej wrócić

magda | 2016-10-05
bela | 2016-07-11