Wariatki

Chantal Delsol Wydawnictwo: Książnica Seria: Książnica kieszonkowa literatura piękna
Quatre
literatura piękna
Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak
Książnica kieszonkowa
powieść francuska

Julia żyje uwięziona w okowach konwenansów, skazana, jak sama mówi, na wewnętrzne wygnanie. Przekazuje swej córce, wnuczce a potem prawnuczce dziedzictwo. Każda z kobiet popełnia w swym życiu swego rodzaju szaleństwo i każda kryje w sobie tajemnicę.

Rewelacyjna książka, która wpadła mi w ręce przypadkiem. Nawet nie wiem jaki to gatunek.
Od pierwszego czytania zakochałam się w niej i czytałam ją już kilka razy, a pewnie jeszcze kilka razy przeczytam.
Trudno mi coś napisać konkretnego, nie wiem doprawdy co tak mnie oczarowało w tej książce, ale ją uwielbiam. Czytam ją gdy mi źle.

Wspaniała książka o kobietach. O ich miłości, pragnieniach, rozterkach i realizacji własnych marzeń.O cudownych kobietach , które pozostawiają po sobie niematerialny kapitał: zapał i samotność i nic więcej. Książkę czytałam kilkanaście razy, zawsze mnie wzrusza i zawsze doczytam coś nowego, interesującego. Wspaniała.

Książka fajna choć nie jest to tzw. lekkie babskie czytadło. Opowiada o kobietach, które chcą za wszelką cenę żyć własnym życiem. Żyć tak jak im podpowiada serce, wbrew konwenansom i zasadom. Być wolnym człowiekiem. Polecam!

WSPANIAŁA książka, do której będę wracać jeszcze nie raz! Niezwykła opowieść o silnych, wolnych i niezależnych kobietach. Książka o dążeniu do spełnienia marzeń i wyznaczonych celów, wbrew konwenansom i normom danej epoki. Akcja książki rozpoczyna się na początku XX w. w Paryżu, a kończy w mieście bez nazwy, gdzieś w głębi Rosji, już w XXI w. Cudowna historia, która aż...

Swietna!!!

Zakochałam się w tej książce jako młoda dziewczyna. Zawsze uwielbiałam historie o kobietach, o kobietach niezwykłych, silnych, wyprzedzających czasy i inspirujących. Niezwykła opowieść, bardzo wciąga. Szukałam ostatnio prezentu dla wyjątkowej kobiety i przyszedł mi ten tytuł do głowy:)

Jedna z ciekawszych książek, które w życiu czytałam. Chciałabym jeszcze do niej wrócić

Książka trudna w odbiorze.Czy można nazwać szaleństwem życie? Chyba tak. Cały wiek XX był szalony. Dla kobiet tym bardziej.

O kobietach które żyły "ponad" swoją epokę ...

Dyskusje

• Czekające na zakurzonych półkach w bibliotece
  • 2016/przeczytane
  • Mam, ale jeszcze nie przeczytałam
  • Najlepsze <3
  • Wymienię