Katarzyna 
facebook.com/kunowska, kunowska.com
34 lat, kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 7 książek, ostatnio widziana 13 godzin temu
Teraz czytam
 • Kraków 1900
  Kraków 1900
  Autor:
  Wystawie „Kraków 1900” towarzyszy książka Urszuli Kozakowskiej - Zauchy pod tym samym tytułem. – To kolejne, po popularnym „Stanisławie Wyspiańskim” Łukasza Gawła, niezwykle atrakcyjne wydawnictwo z n...
  czytelników: 5 | opinie: 0 | ocena: 8,5 (2 głosy)
 • Rdza
  Rdza
  Autor:
  Przyjaźń poddana wielkiej próbie i marzenie, które staje się ciężarem Lato 2002 roku. Czekając na powrót rodziców z wielkiego miasta, siedmioletni Szymon układa monety na torach. Nie wie, że jego życ...
  czytelników: 4358 | opinie: 368 | ocena: 7,82 (1837 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-01 21:10:05
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, DKK, Posiadam

Jakub Małecki maluje z małych skrawków ludzkie losy. W "Śladach" pisze o życiu, śmierci, pamięci.
To opowiadania, które można czytać po kolei, ale można też czytać losowo. Ja osobiście polecam ten pierwszy sposób, bo bohaterów łączą różne więzy i zależności, ich losy się zazębiają, a całość jest piękną, choć momentami smutną a nawet bolesną logiczną opowieścią.
Jakub Małecki ma w sobie...
Jakub Małecki maluje z małych skrawków ludzkie losy. W "Śladach" pisze o życiu, śmierci, pamięci.
To opowiadania, które można czytać po kolei, ale można też czytać losowo. Ja osobiście polecam ten pierwszy sposób, bo bohaterów łączą różne więzy i zależności, ich losy się zazębiają, a całość jest piękną, choć momentami smutną a nawet bolesną logiczną opowieścią.
Jakub Małecki ma w sobie niesamowitą wrażliwość i dojrzałość, do tego ma pisarski talent. Czytajcie jego książki, bo to literackie perły.

Ps. Gdybym czytała raz jeszcze to na pewno notowałabym sobie imiona bohaterów, żeby móc co jakiś czas zaglądać i sprawdzać w swoich zapiskach, w jaki sposób jeden bohater jest połączony z drugim.

pokaż więcej

 
2018-09-27 18:47:04
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-09-27 18:35:55
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, DKK

Niestety bardzo mnie zawiodła choć oczekiwałam naprawdę wiele. Uwielbiam Dagmarę, jej naturalność, podejście do życia, jej osobowość, myślałam, że napisała fajną, pełną emocji opowieść o kobiecej przyjaźni, emigracji i tęsknocie. Tymczasem otrzymałam mało wartościową, napisaną średnim językiem książkę o napalonych kobietach. Można o pożądaniu i seksie pisać pięknie, a tu niestety tak nie było.... Niestety bardzo mnie zawiodła choć oczekiwałam naprawdę wiele. Uwielbiam Dagmarę, jej naturalność, podejście do życia, jej osobowość, myślałam, że napisała fajną, pełną emocji opowieść o kobiecej przyjaźni, emigracji i tęsknocie. Tymczasem otrzymałam mało wartościową, napisaną średnim językiem książkę o napalonych kobietach. Można o pożądaniu i seksie pisać pięknie, a tu niestety tak nie było. Było prosto, trochę wulgarnie, niezajmująco.

pokaż więcej

 
2018-09-12 19:56:54
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Jakub Małecki pisze o miłości do książek Josepha Conrada, o uwalnianiu skrzatów zniewolonych w gałęziach i pniakach, o znikających szpitalnych salach, przede wszystkim, jak zawsze, pisze o życiu. Życiu, które przynosi lęki i trwogę.

 
2018-09-02 13:22:52
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Niestety zawiodłam się. Za dużo tego wszystkiego, za bardzo. W efekcie od powielania tych wszystkich nieszczęść i okrucieństw robi się zbyt monotonnie i męcząco.

 
2018-08-29 13:37:42
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Czytałam z ogromnym bólem o tęsknocie, złości, strachu i nadziejach Anne. Z bólem, bo cały czas podczas lektury towarzyszyła mi świadomość, że na końcu czeka śmierć...
Wiem, że już zawsze będę pamiętać o mądrej, rezolutnej Anne.

 
2018-08-17 22:26:23
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-08-17 16:13:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Dylan pisze naprawdę pięknym językiem. O początkach swojej muzycznej drogi, o folku, o miejscach, o ludziach. Na pewno podobałaby mi się bardziej gdyby muzyka folkowa była w moim życiu ważniejsza, gdybym więcej wiedziała na temat wykonawców tejże muzyki.

 
2018-08-12 14:40:53
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, DKK
Autor:

Dla autorki Edith Piaf jest idolką, największą pieśniarką. Napisała tę książkę aby oddać artystce hołd.
Sama książka nie jest może zachwycająco napisana, ma nietypową konstrukcję (po części składa się z fragmentów wspomnień o Edith, listów, recenzji a po części jest opowieścią, w której Joanna Rawik tworzy swoje dialogi a następnie wkłada je w usta Edith i bliskich jej osób), która nie do...
Dla autorki Edith Piaf jest idolką, największą pieśniarką. Napisała tę książkę aby oddać artystce hołd.
Sama książka nie jest może zachwycająco napisana, ma nietypową konstrukcję (po części składa się z fragmentów wspomnień o Edith, listów, recenzji a po części jest opowieścią, w której Joanna Rawik tworzy swoje dialogi a następnie wkłada je w usta Edith i bliskich jej osób), która nie do końca mnie przekonuje. Autorka chciała pokazać nam to, co dla Edith było najważniejsze, czyli jej potrzebę miłości i jej muzykę. Narracja niby prowadzona jest chronologicznie, ale nie w pełni satysfakcjonuje, bo niektóre momenty z jej życia są pokazana mgliście lub mało dokładnie. Zabrakło mi też Edith w samej Edith. Poznałam ją tutaj jako osobę trudną, kapryśną (zapewne taka przede wszystkim była), ale mam nadzieję, że miała też pozytywne cechy charakteru, że poza miłością i muzyką jeszcze coś dla niej się liczyło. Za dużo było jej kolejnych mężczyzn w tej książce. Wiem, wiem, miała ich jeszcze więcej, ale skupianie się tylko na jej kolejnych związkach i romansach sprawiło, że czytałam z coraz mniejszym zaangażowania, nazwiska jej wybrańców mi się mieszały, wszystko zaczęło mi się zlewać w jedną całość. Ale może tak właśnie wyglądało życie Edith, może to ją definiowało jako osobę, może poszukiwanie miłości i jej destrukcyjne związki ją napędzały, były siłą jej jestestwa (oczywiście poza muzyką)? Na szczęście autorka nie zapomina o Edith jako gwieździe piosenki, być może jest tego w tej książce za mało, ale mimo wszystko po skończeniu lektury w naszej głowie wciąż słychać jej wspaniały śpiew...

pokaż więcej

 
2018-08-07 23:18:44
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Okładka nie zachęcała do lektury, ale patronaty medialne Centrum Praw Kobiet i Feminoteki już tak. Historia Cathy Wilson to opowieść o strachu i sile. To opowieść o dzieciństwie z dysfunkcyjną, uzależnioną od narkotyków, nastoletnią matką, o walce o siebie, wreszcie o życiu z człowiekiem, który okazał się potworem z najgorszych snów. Tym człowiekiem był Peter Tobin, seryjny morderca, którego... Okładka nie zachęcała do lektury, ale patronaty medialne Centrum Praw Kobiet i Feminoteki już tak. Historia Cathy Wilson to opowieść o strachu i sile. To opowieść o dzieciństwie z dysfunkcyjną, uzależnioną od narkotyków, nastoletnią matką, o walce o siebie, wreszcie o życiu z człowiekiem, który okazał się potworem z najgorszych snów. Tym człowiekiem był Peter Tobin, seryjny morderca, którego ofiarą była m.in. Polka Angelika Kluk. Autorka opisując swoje bardzo trudne życie pełne patologii, lęku i przemocy wykazała się niezwykłą siłą. Ale chyba o jej największej sile świadczy walka jaką toczyła przez całe swoje życie - od najmłodszych lat aż po dorosłość. Niezwykle dzielna kobieta.

pokaż więcej

 
2018-08-03 23:06:25
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Takie książki rozbudzają w młodych czytelnikach miłość do literatury! Chciałabym móc ją przeczytać w wieku, bo ja wiem, 12 lat? Jestem przekonana, że główna bohaterka zostałaby jedną z moich ulubionych literackich bohaterek. Dzielna, inteligentna, kolorowa, inna... Wspaniała dziewczyna. Zresztą cała książka jest cudowna, pełna uroku. Opowiada o Sophie, która została znaleziona przez... Takie książki rozbudzają w młodych czytelnikach miłość do literatury! Chciałabym móc ją przeczytać w wieku, bo ja wiem, 12 lat? Jestem przekonana, że główna bohaterka zostałaby jedną z moich ulubionych literackich bohaterek. Dzielna, inteligentna, kolorowa, inna... Wspaniała dziewczyna. Zresztą cała książka jest cudowna, pełna uroku. Opowiada o Sophie, która została znaleziona przez wielkodusznego, ekscentrycznego Charlesa w futerale od wiolonczeli pływającym w kanale La Manche. Charles to samo dobro ("tam gdzie inni mieli płuca, on miał życzliwość"), do tego jest pięknie osobliwy ("do ludzi mówi po angielsku, do kotów po francusku, a do ptaków po łacinie"). Mężczyzna dał małej Sophie cudowny, choć niekonwencjonalny dom pełen miłości. Niestety tak to już w życiu bywa, że inność budzi niezgodę różnych urzędów i szarych ludzi. Tak też jest w tym przypadku. Pewnego dnia zjawia się opieka społeczna i postanawia odebrać Charlesowi dorastającą Sophie. Wierząc, że jej matka żyje dziewczyna wraz ze swoim opiekunem ucieka do Paryża, aby ją odnaleźć. Tam Sophie spotyka Matteo, chłopca mieszkającego na paryskich dachach i innych "dachołazów". Czy uda jej się z ich pomocą odnaleźć matkę? Przeczytajcie. Niezależnie od tego, czy macie 12, 15, 34 czy 70 lat :)

pokaż więcej

 
2018-08-02 10:51:48
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
 
2018-07-29 21:49:27
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
 
2018-07-29 11:46:30
 
2018-07-29 11:17:32
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
 
Moja biblioteczka
614 344 1962
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (27)

Ulubieni autorzy (10)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd