83-205-3208-6
orchisss

Główną bohaterką jest Antolka. Mieszka na wsi, chodzi do szkoły, pomaga rodzicom w gospodarstwie, kocha się skrycie w synu sąsiada, po skończeniu szkoły średniej bardzo chce wyjechać do miasta, no i uwielbia czytać książki.

liaguszka | 2015-01-17
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 17 stycznia 2015

Typowa książka promująca "jedyny słuszny" nurt społeczny. Choć dość mocno trąciła socjalistyczną agitką, to jednak fajnie się ja czytało. W moim wieku - z lekkim przymrużeniem oka.

eR_ | 2014-05-21

Dobra książka,mnie się podobała szczególnie babcia,która miała żołądek jak naparsteczek i potrafiła zjeść 5 kawałków ryby w liściach chrzanu i pół kury z rosołu :D

kioyko | 2013-12-22

swietna ksiazka, porusza temat ktory nie czesto sie pojawia w ksiazkach czyli zycie tuz po wojnie, kiedy rodzice te wojne pamietaja a dzieci juz nie, ukazuje trudnosci w porozumiewaniu sie miedzy pokoleniami. ksiazka ktora idealnie komponuje sie z kubkiem cieplej herbaty i wolnym popoludniem :)

patronat | 2016-06-18
Na półkach: 2016, Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2016 rok

Czyta się przyjemnie, szczególnie przez postać babci, która stale ma coś do powiedzenia i najczęściej jest to coś uszczypliwego. Nie sposób się zatem nie uśmiechnąć! Świetnie pasuje do kubka gorącej herbaty. :)

controlit | 2016-01-16
KASIA | 2015-08-06