83-205-3627-8
dorastanie, miłość
Sunniva

Busola serca Marii Ziółkowskiej opowiada o ubogiej nastolatce, która oprócz brata, jego żony i ich dzieci nie miała nikgo. Pragnęła być przedszkolanką, lecz nigdzie nie mogła się kształcić, dlatego też nie znalazła pracy. Zakochała się w studencie, który przyjeżdżał do wsi, miał na imię Łukasz. On odwzajemniał jej uczucia, zapoznał się z nią, ale miłości tej stanął kres, kiedy ciocia z wujkiem...

Zakochała się w studencie, który przyjeżdżał do wsi, miał na imię Łukasz.
On odwzajemniał jej uczucia, zapoznał się z nią, ale miłości tej stanął kres, kiedy ciocia z wujkiem przyjechali
z Ameryki. Zaprosili do siebie Natalię oferując szybkie znalezienie pracy. Wtedy dziewczyna musiała
pożegnać się ze swoim przyjacielem. Pobyt w Ameryce był dla niej prawdziwą przygodą. Spotkała się z nową
technologią o jakiej się jej nie śniło. Znalazła pracę w innej dziedzinie, lecz nie na długo. Poznała wielu
ciekawych ludzi. Jednakże powoli czuła, że tęskni za swoją Ojczyzną, dlatego też rozstała się z wujostwem
i wróciła do rodziny.

blondrose | 2016-02-26

Przyjemna lektura, ukazuje silną więź do ojczyzny. Jako młoda czytelniczka byłam zaskoczona sposobem wypowiedzi na temat ojczyzny oraz największymi wartosciami bohaterów. Szkoda że dzisiaj już nikt o takim świecie niee pamięta. Dzisiaj Polska wygląda jak tamtejsza Ameryka

Kachusek | 2013-08-12
Przeczytana: 11 sierpnia 2013

Mądra książka o przywiązaniu do rodziny, kraju i o tęsknocie za wszystkim co nasze, polskie.. Warto przeczytać jeśli się myśli, że pieniądze dadzą szczęście. Polecam młodym czytelnikom :)

Katarzyna Ziemiakowska | 2016-04-22
Przeczytana: 18 czerwca 1997