anaso 
Entuzjastka literatury powstałej głównie przed początkiem lat 90. Rzadko sięga po nowoczesne pozycje choć zdarza się :). Nie znosi babskiej literatury i poradników (wyjątki czyni tylko dla fotograficznych). Ciekawa świata i ludzi, pasjonuje się czasem okupacji, Powstania Warszawskiego i życia po nim. Otwarta na wszelkie dyskusje i niezobowiązujące rozmowy :). Gaduła i dobry słuchacz w jednym...Czasem pyskata :) A gdyby ktoś miał ochotę poznać moje pisarskie spojrzenie na świat, zapraszam na bloga o niejakim Pafnucym, któremu mocno jest w życiu pod górę ;-). Z przymrużeniem oka i pewną dozą fantazji ;-) http://pafnucy1.blogspot.com/2018/01/pafnucy-sowianska-nuta-z-przymruzeniem.html
status: Czytelnik, dodał: 2 książki, ostatnio widziany 4 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-16 08:52:27
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Uwielbiam powieści pana Eugeniusza Paukszty, często utkane na kanwie lat wojennych. Tutaj akcja osadzona w latach 70 wciąż jeszcze ciągnie za sobą wspomnienia kombatantów. Grupa studentów, podróżująca po zachodnio-północnych regionach nie tylko spędza w ten piękny sposób wakacje czy poniekąd wplątuje w szemraną historię ale też próbuje odzyskać imiona tych, którzy spoczęli w bezimiennym... Uwielbiam powieści pana Eugeniusza Paukszty, często utkane na kanwie lat wojennych. Tutaj akcja osadzona w latach 70 wciąż jeszcze ciągnie za sobą wspomnienia kombatantów. Grupa studentów, podróżująca po zachodnio-północnych regionach nie tylko spędza w ten piękny sposób wakacje czy poniekąd wplątuje w szemraną historię ale też próbuje odzyskać imiona tych, którzy spoczęli w bezimiennym grobie.Ile bohaterów, tyle charakterów. Przyjemnie się czyta także o kombatantach jako o równych gościach ;-). Autor sam doświadczony przez te trudne wojenne lata, przedstawia ich w bardzo ludzkim świetle. A Teofil Wirnik już zupełnie rozkłada mnie na łopatki. A jak to z młodością zwykle bywa, miłość towarzyszy jej na każdym kroku. Książka wciągnęła mnie już od początku. Uważam, że jest jedną z najciekawszych pośród powieści tego autora.

pokaż więcej

 
2018-09-05 11:43:45
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Od czasów, kiedy przeczytałam "Wszystko powiem Lilce", pan Henryk Lothamer dostał moje dożywotnie zaufanie na wszystkie książki jakie napisał. O "Królu Babskich Łąk" miałam zupełnie inne wyobrażenie. Wydawało mi się, że będzie pewnie o chłopcu, który pojechał na wakacje gdzie były same dziewczyny i w związku z różnymi przygodami zyskał ten zaszczytny przydomek. A to jest książka... Od czasów, kiedy przeczytałam "Wszystko powiem Lilce", pan Henryk Lothamer dostał moje dożywotnie zaufanie na wszystkie książki jakie napisał. O "Królu Babskich Łąk" miałam zupełnie inne wyobrażenie. Wydawało mi się, że będzie pewnie o chłopcu, który pojechał na wakacje gdzie były same dziewczyny i w związku z różnymi przygodami zyskał ten zaszczytny przydomek. A to jest książka o...poprawczaku, o slumsach, ludziach bez przyszłości, złodziejach, bandytach. Tytułowy bohater też zbłądził bo środowisko nie bardzo dawało mu wybór. Bo tak było łatwiej. Co ciekawe autor sam miewał problemy z prawem. Potem pracował z trudną młodzieżą. To czyni książkę jeszcze bardziej wiarygodną. Bardzo polecam.

pokaż więcej

 
2018-08-03 09:37:55
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Młodzieżowa opowieść o grupie szkolnych dzieciaków, które zaraz na początku książki razem ze swoim nauczycielem biologii tropią Leśnego Diabła.
Wplątują się także w kryminalną przygodę ze złodziejską szajką w tle. Przez opowiadanie przewijąją się przyjaźnie, relacje w klasie w czasach kiedy ręce bywały jeszcze przybrudzone atramentem, a nawet mądre metody resocjalizacji ;-) zbuntowanych...
Młodzieżowa opowieść o grupie szkolnych dzieciaków, które zaraz na początku książki razem ze swoim nauczycielem biologii tropią Leśnego Diabła.
Wplątują się także w kryminalną przygodę ze złodziejską szajką w tle. Przez opowiadanie przewijąją się przyjaźnie, relacje w klasie w czasach kiedy ręce bywały jeszcze przybrudzone atramentem, a nawet mądre metody resocjalizacji ;-) zbuntowanych uczniów :)
Przyjemna lektura dla młodszych i starszych.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
109 107 532
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (4)

Ulubieni autorzy (15)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd