anaso 
Entuzjastka literatury powstałej głównie przed początkiem lat 90. Rzadko sięga po nowoczesne pozycje choć zdarza się :). Nie znosi babskiej literatury i poradników (wyjątki czyni tylko dla fotograficznych). Ciekawa świata i ludzi, pasjonuje się czasem okupacji, Powstania Warszawskiego i życia po nim. Otwarta na wszelkie dyskusje i niezobowiązujące rozmowy :). Gaduła i dobry słuchacz w jednym...Czasem pyskata :) A gdyby ktoś miał ochotę poznać moje pisarskie spojrzenie na świat, zapraszam na bloga o niejakim Pafnucym, któremu mocno jest w życiu pod górę ;-). Z przymrużeniem oka i pewną dozą fantazji ;-) http://pafnucy1.blogspot.com/2018/01/pafnucy-sowianska-nuta-z-przymruzeniem.html
status: Czytelnik, dodał: 2 książki, ostatnio widziany 5 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-20 21:24:30
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Ciepła opowieść o Annie Jantar, oparta na kanwie wspomnień tych, którzy ją znali.Pełno tu takich zwyczajnych historii nie tylko o gwieździe estrady ale też o zwyczajnej dziewczynie. Nie daję co prawda krzty wiary tym, którzy twierdzą, że była bez skazy, zwyczajnie nie kupuję niektórych opowieści. Nie wskażę jednak palcem kto chciał zachować takt ;-). Ale biorę Anię taką jaka była :). Czyli... Ciepła opowieść o Annie Jantar, oparta na kanwie wspomnień tych, którzy ją znali.Pełno tu takich zwyczajnych historii nie tylko o gwieździe estrady ale też o zwyczajnej dziewczynie. Nie daję co prawda krzty wiary tym, którzy twierdzą, że była bez skazy, zwyczajnie nie kupuję niektórych opowieści. Nie wskażę jednak palcem kto chciał zachować takt ;-). Ale biorę Anię taką jaka była :). Czyli człowieka z krwi i kości. Matkę, żonę, gwiazdę, prrzyjaciółkę - osobą z rozterkami dnia codziennego. I dalej bardzo lubię...Polecam.

pokaż więcej

 
2018-12-21 16:54:20
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Sama nie wiem co mam myśleć o tej książce. Matka walcząca o prawa robotnicze pod sztandarem komunizmu, pozostawia dwunastoletniego syna pod opieką ojca. Ten zaś wywodzi się ze środowiska z którym to rozwijający się powoli komunizm pragnie walczyć. Młody nasiąka następującym ustrojem. Zderzają się dwa światy, a on stoi pośrodku, ma wybór. Myślę, że każdy może sam ocenić bohaterów. Nie ma jednak... Sama nie wiem co mam myśleć o tej książce. Matka walcząca o prawa robotnicze pod sztandarem komunizmu, pozostawia dwunastoletniego syna pod opieką ojca. Ten zaś wywodzi się ze środowiska z którym to rozwijający się powoli komunizm pragnie walczyć. Młody nasiąka następującym ustrojem. Zderzają się dwa światy, a on stoi pośrodku, ma wybór. Myślę, że każdy może sam ocenić bohaterów. Nie ma jednak wątpliwości po której stronie stoi autorka ;-). Natomiast mogę rzec, że jeśli wyważymy poglądy polityczne i rozsądnie do tego podejdziemy stojąc z boku (wiem, że niełatwo nie osądzać ;-)), to sama lektura da się przeczytać :)

pokaż więcej

 
2018-11-06 10:16:56
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Przeczytałam z przyjemnością. Lekko i z humorem pani Maryla opisuje swoje dzieje do lat 90. Pióro ma świetne i konkretne. Można się fajnie zanurzyć w rzeczywistości jednej z najlepszych polskich piosenkarek. O dziwo, ona też prowadziła normalne życie matki i żony. Korzystała z przywilejów wykonywania swojego zawodu i obracała się w kręgach znanych i sławnych, których tutaj pokazała z innej... Przeczytałam z przyjemnością. Lekko i z humorem pani Maryla opisuje swoje dzieje do lat 90. Pióro ma świetne i konkretne. Można się fajnie zanurzyć w rzeczywistości jednej z najlepszych polskich piosenkarek. O dziwo, ona też prowadziła normalne życie matki i żony. Korzystała z przywilejów wykonywania swojego zawodu i obracała się w kręgach znanych i sławnych, których tutaj pokazała z innej strony. Autorka ma dużo dystansu do siebie. Zdradza także w sposób naturalny niekoniecznie uczciwe postępowanie kolegów z branży. Zawsze lubiłam panią Marylę na swój sposób choć nie miałam okazji poznać osobiście. Ale książka uświadomiła mi, że raczej jako człowiek (choć nie zawsze krystaliczny) przypadłaby mi do gustu. Wywala kawę na ławę ;-) i nie udaje niewiniątka jak wielu naszych artystów w autoryzowanych biografiach. Ale może dlatego, że książka została napisana na początku lat 90, gdzie świat mimo wszystko wydawał się bardziej normalny. A przy okazji mogła uchylić już rąbka tajemnicy z czasów PRL-U. Bardzo polecam.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
112 110 582
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (4)

Ulubieni autorzy (15)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd