Może nie, może tak

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
83-10-10514-2
Ewa

Od czasu szkolnej zabawy czternastoletnia Magda nie może dać sobie rady sama ze sobą: coraz częściej myśli o Wieśku, którym interesuje się jej najbliższa przyjaciółka. Czeka ją wiele trudnych chwil,zanim upora się z tymi nowymi dla niej uczuciami.

patulka1237 | 2014-06-19
Na półkach: Przeczytane, ~2014☆~
Przeczytana: 19 czerwca 2014

Książka lekka i przyjemna, w sam raz dla nastolatek.
Połączenie opowiadania o życiowych losach bohaterki Magdy zostało niezwykle połączone z mitologicznym opowiastkami (ciekawe, czy były prawdziwe?). Szkoda, że nie znam mitologii, ale dzięki tej książce przypłynęła do mnie chęć jej poznania.

Przeczytana: 05 lipca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Sięgnęłam po tę książkę, bo mam ją po Mamie i główną bohaterką jest moja imienniczka - Madzia. :) Madzia ma 14 lat i coraz częściej myśli o Wieśku, który chodzi do liceum. Są nawiązania do mitologii greckiej, bardzo trafne. :> Czyta się ją przyjemnie, polecam! :3

Katherina87 | 2012-11-22

Ejdżita49 | 2014-08-30

Magda jest dziewczyną, która właśnie znajduje się na pograniczu bycie dzieckiem i nastolatką. Nie rozumie, dlaczego jej koleżanki mają dla niej coraz mniej czasu i dlaczego na imprezie nie chcą tańczyć w dużej grupie lecz w parze z chłopakami... do czasu, gdy sama zdaje sobie sprawę, że jeden ze znajomych jest dla niej ważniejszy od pozostałych. Dziewczyna jednak nie chce się „zniżać” do poziomu koleżanek i zbliżyć do Wieśka.
Co z tego wyniknie? Czy Magda zrozumie, jak ważną rolę w życiu odgrywa miłość? Czy zwiąże się z Wieśkiem?

Od razu powiem, że książka mi się nie podobała. A dlaczego? Zaraz wyjaśnię.

Po pierwsze: mitologia. Nienawidzę mitologii (nie wiem dlaczego, po prostu jej nie trawię!), a tu jest jej pełno. Bohaterowie używają w swoich wypowiedziach mitologicznych imion, a pomiędzy normalną akcją pojawiają się mitologiczne opowieści. Dla mnie po prostu nuda, w tych momentach wręcz przysypiałam, ale jak kto woli.
Po drugie: język. Książka była pisana kiedy byłam bardzo...

kinia84p | 2012-06-24

Dostałam ją w prezencie od mamy wiele lat temu, wtedy wolałam dostać coś Marty Fox ale i ta książka mi się bardzo podobała.

| 2016-04-16

mądra i ciekawa. bardzo pomocna dla mam nastoletnich córek 12-14 😊 szczególnie tych zainteresowanych mitolgią grecką. dać do czytania. polecam.

Eda | 2016-12-27
Na półkach: Dawno temu..., Przeczytane