Antologia "Japonia widziana oczyma 20 autorów" jest kolekcją krótkich form komiksowych stworzonych przez autorów francuskich, japońskich i polskich. To ciekawa, niebanalna i różnorodna mieszanka stylów, form i treści. Mozaika utkana z osobistych doświadczeń, doznań, skrawków życia codziennego i dawnych podań odległego Nipponu, ale przede wszystkim subiektywny obraz Kraju Kwitnącej Wiśni. Artystyczny, komiksowy obraz odległego świata, który nie przestaje fascynować Europejczyków.

Polskie wydanie antologii jako jedyne zawiera dwie dodatkowe historie: „Osaczańska robota” autorstwa Jakuba Babczyńskiego i Radosława Bolałka oraz „Fałszywy trop” Michała „Śledzia” Śledzińskiego.
W japońskiej wersji zamiast noweli graficznej „Słonecznik” Little Fisha opublikowano prace „Team Player” Ryūichirō Kutsuzawy.

Morgana | 2016-12-05
Przeczytana: grudzień 2016

Może się to wydać dziwne ale mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej mangi. Wieki temu interesowałam się każdą napotkaną mangą (do dnia dzisiejszego kilka tytułów zajmuje jedną z półek biblioteczki), jednak ta nie przemówiła do mnie. Nic kompletnie, końcowe historie wmuszałam w siebie jak niechcianą brukselkę. Kreski świetne, historie ciekawe, niektóre niezrozumiałe (zbyt abstrakcyjne), ale to jednak nie to co złapało za haczyk i nie puszcza nawet przez chwil kilka.

Hannya | 2014-12-07

Opowiadania dosyć przypadły mi do gustu. Niektóre rozbawiły, a inne wprowadziły w klimat zadumy. Może dobór historii nie był wybitny, ale mnie nawet się spodobał.

DagmaraF | 2012-08-14

Oczekiwałam czegoś lepszego. Niektóre opowiadania wybijały się, lecz z drugiej strony inne (większa ilość) były niespecjalne. Prymitywne. Zbyt enigmatyczne (o co chodzi w ,,Słoneczniku"?). Albo po prostu miałkie.

trycha | 2014-02-18
Przeczytana: 2010 rok

Nierówny, ale dobry zbiór krótkich komiksowych historii z Japonią w tle

Agnieszka Wygoda | 2011-01-24
Przeczytana: 20 marca 2011
inimitie | 2013-09-14

Pomysł stworzenia takiej antologii był naprawdę świetny, jednak wykonanie jest już nieco gorsze. Momentami miałam wrażenie, że niektórzy autorzy nie mówią wcale o Japonii... A może to zamierzony efekt? Jednak mimo wszystko znalazłam ciekawe i naprawdę zaskakujące komiksy. Dobry "zabijacz" czasu do pociągu.

Uvertus | 2016-06-13
Na półkach: @)!^, Przeczytane