Osiedle Promieniste

Hikari no Machi
manga
komiksy
Kate

Osiedle Promieniste to całkiem normalne japońskie blokowisko. Mieszkańcy pracują, bawią się, chodzą do szkoły, żyją i umierają... Ostatnio zwłaszcza umierają, gdyż liczba samobójstw w tej dzielnicy jest niewiarygodnie wysoka. Czy to przytulne osiedle na przekór swojej nazwie skrywa jakąś mroczną tajemnicę? Inio Asano w „Osiedlu Promienistym” ociera się o realizm magiczny, zaglądając do...

Inio Asano w „Osiedlu Promienistym” ociera się o realizm magiczny, zaglądając do najciemniejszych zakamarków ludzkiej duszy i poddając swoistej analizie oraz krytyce dzisiejsze społeczeństwo. Jego szczegółowa kreska jest niebywale czytelna, a drugi plan zaskakuje abstrakcyjnymi żartami.

źródło opisu: Wydawnictwo Hanami, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwo.hanami.pl/

Lirazel | 2011-07-25

Potwornie przygnębiający, a jednocześnie magiczny magią zwykłego, żeby nie powiedzieć szarego, życia.

Zwykli, czasem zmęczeni życiem bohaterowie. Obrazy, których nigdy nie zapomnę. Świetna kreska.

Inio Asano to jeden z lepszych japońskich twórców komiksów. Osiedle Promieniste to idealne dzieło dla osób, które chcą się przekonać, że manga to nie tylko mechy, gimnazjalistki i tanie nawalanki.

Polecam absolutnie każdemu, rzecz klimatyczna i absolutnie oryginalna.

| 2012-12-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy, 2012
Przeczytana: 20 grudnia 2012

Trafne podsumowanie japońskiego społeczeństwa gdzie kariera stała się rzeszą najważniejszą.

Krzysztof | 2011-10-02
Przeczytana: 29 sierpnia 2011

Ładnie narysowane, ale stylistyka do mnie nie trafia...

amina | 2016-11-18
Na półkach: Mangi, Posiadam, Przeczytane