Osiedle Promieniste

Hikari no Machi
manga
komiksy
Kate

Osiedle Promieniste to całkiem normalne japońskie blokowisko. Mieszkańcy pracują, bawią się, chodzą do szkoły, żyją i umierają... Ostatnio zwłaszcza umierają, gdyż liczba samobójstw w tej dzielnicy jest niewiarygodnie wysoka. Czy to przytulne osiedle na przekór swojej nazwie skrywa jakąś mroczną tajemnicę? Inio Asano w „Osiedlu Promienistym” ociera się o realizm magiczny, zaglądając do...

Inio Asano w „Osiedlu Promienistym” ociera się o realizm magiczny, zaglądając do najciemniejszych zakamarków ludzkiej duszy i poddając swoistej analizie oraz krytyce dzisiejsze społeczeństwo. Jego szczegółowa kreska jest niebywale czytelna, a drugi plan zaskakuje abstrakcyjnymi żartami.

źródło opisu: Wydawnictwo Hanami, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwo.hanami.pl/

WisemantheWise | 2017-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2017

Osiedle Promieniste - wbrew swojej nazwie to miejsce mroczne, dołujące i beznadziejne. Ludzie tu mieszkający po prostu wegetują z dnia na dzień nie myśląc o przyszłości. Każdy z bohaterów ma bardzo trudne życie, część z nich wręcz decyduje się na śmierć.
Manga to trudna w odbiorze, w mrocznym klimacie, dla starszych czytelników.

eR_ | 2017-03-28
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 26 marca 2017

Całkiem niedawno zacząłem czytać, a raczej oglądać mangi. Bo przyznajmy to, w tego rodzaju publikacjach najważniejsze są, kolokwialnie rzecz ujmując"obrazki". Na tym rodzaju sztuki w ogóle się nie znam, także wszystkie błędy, które można wyłapać ewentualnie w moich opiniach są wyłącznie moją zasługą... A jeżeli o same historie zawarte w tych komiksach chodzi to większość jest niezwykle ciekawa i przyznam, że żałuje czasem, że nie jest to powieść.

Osiedle Promieniste, to całkiem zwyczajne blokowisko. Ludzie praktycznie znają tutaj wszystkich. Razem żyją, pracują, bawią się, uczą i ... umierają. Ostatnimi czasy, zwłaszcza to ostatnie, bowiem na tym osiedlu liczba samobójstw przekracza wszelkie granice. Czy to osiedle skrywa jakąś mroczną tajemnicę, czy po prostu, akurat tutaj ludzie są szczególnie nieszczęśliwi? Przekonajcie się sami.

I co ja mam napisać, aby jakoś wyrazić swoje zdanie i nie wyjść na kompletnego ignoranta? Sama historia, mimo, że potwornie przygnębiająca bardzo mi...

Lirazel | 2011-07-25

Potwornie przygnębiający, a jednocześnie magiczny magią zwykłego, żeby nie powiedzieć szarego, życia.

Zwykli, czasem zmęczeni życiem bohaterowie. Obrazy, których nigdy nie zapomnę. Świetna kreska.

Inio Asano to jeden z lepszych japońskich twórców komiksów. Osiedle Promieniste to idealne dzieło dla osób, które chcą się przekonać, że manga to nie tylko mechy, gimnazjalistki i tanie nawalanki.

Polecam absolutnie każdemu, rzecz klimatyczna i absolutnie oryginalna.

| 2012-12-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy, 2012
Przeczytana: 20 grudnia 2012

Trafne podsumowanie japońskiego społeczeństwa gdzie kariera stała się rzeszą najważniejszą.

Krzysztof | 2011-10-02
Przeczytana: 29 sierpnia 2011

Ładnie narysowane, ale stylistyka do mnie nie trafia...

Kohana | 2017-06-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017, Manga