Japonia widziana oczyma 20 autorów

Japon
komiksy
2009-01-01
978-83-60740-32-3
Magdalena Tomaszewska-Bolałek
manga Japonia komiks antologia 1990

Może się to wydać dziwne ale mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej mangi. Wieki temu interesowałam się każdą napotkaną mangą (do dnia dzisiejszego kilka tytułów zajmuje jedną z półek biblioteczki), jednak ta nie przemówiła do mnie. Nic kompletnie, końcowe historie wmuszałam w siebie jak niechcianą brukselkę. Kreski świetne, historie ciekawe, niektóre niezrozumiałe (zbyt...

Opowiadania dosyć przypadły mi do gustu. Niektóre rozbawiły, a inne wprowadziły w klimat zadumy. Może dobór historii nie był wybitny, ale mnie nawet się spodobał.

Nierówny, ale dobry zbiór krótkich komiksowych historii z Japonią w tle

Pomysł stworzenia takiej antologii był naprawdę świetny, jednak wykonanie jest już nieco gorsze. Momentami miałam wrażenie, że niektórzy autorzy nie mówią wcale o Japonii... A może to zamierzony efekt? Jednak mimo wszystko znalazłam ciekawe i naprawdę zaskakujące komiksy. Dobry "zabijacz" czasu do pociągu.

Oczekiwałam czegoś lepszego. Niektóre opowiadania wybijały się, lecz z drugiej strony inne (większa ilość) były niespecjalne. Prymitywne. Zbyt enigmatyczne (o co chodzi w ,,Słoneczniku"?). Albo po prostu miałkie.

• Japonia
  • Komiks
  • Chcę w prezencie
  • Komiksy
  • Mangi
  • Manga

Dodaj cytat z książki Japonia widziana oczyma 20 autorów