Muzyka Marie 1

Tłumaczenie: Radosław Bolałek
Cykl: Muzyka Marie (tom 1)
Wydawnictwo: Hanami
Marieの奏でる音楽
manga
komiksy
Agnieszka

Ziemia Pirito to niezwykła kraina, gdzie tolerancyjni ludzie darzą sąsiadów poszanowaniem i sumiennie wykonują swoją pracę. Nie inaczej jest w Jiru, mieście-atelier. Jego mieszkańcy to mistrzowie w wytwarzaniu urządzeń pomagających ludziom w ich codziennych zajęciach. Obywatele Jiru wierzą, że czuwa nad nimi Marie. Czuje to również Kai, chłopak obdarzony nadludzkim zmysłem słuchu. Nie...

Obywatele Jiru wierzą, że czuwa nad nimi Marie. Czuje to również Kai, chłopak obdarzony nadludzkim zmysłem słuchu. Nie tylko słyszy odległe odgłosy, lecz uderzając w skałę jest również w stanie rozpoznać, jakie minerały kryją się w jej głębi. Co więcej, słyszy muzykę Marie…

źródło opisu: http://www.wydawnictwo.hanami.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwo.hanami.pl/

WisemantheWise | 2016-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2016

Przyznam, że manga Muzyka Marie była dla mnie naprawdę skomplikowanym węzłem do rozwiązania. A to z powodu jej inności w porównaniu z większością znanych mnie tytułów mangowych. Komiks Usamaru-sama jest bowiem inny zarówno w treści jak i formie. Jeśli o formę idzie to kreska taka rzadko zdarza się w mangowym świecie i nie przypomina powszechnie znanego stylu japońskiego rysowania komiksów.
Treść to też niezła zagadka. W pierwszym tomie zostajemy wrzuceni do dziwnego, mechanicznego świata jakby w środek wydarzeń o których nic nie wiemy. Dlatego co najmniej do połowy pierwszego tomu miałem wrażenie zagubienia i niezrozumienia. Dopiero później powoli rozpoznajemy prawa rządzące tym światem, powiązania między bohaterami itp.
Jednak pierwszy tom nie daje odpowiedzi co jest źródłem i rdzeniem tej historii. Na to poczekać trzeba do tomu drugiego.
Ciąg dalszy opinii pod tomem II.

Kosz_z_Książkami | 2015-07-27

Czy w dwutomowej mandze opowiadającej historię dwójki młodych ludzi można zawrzeć pytania na temat tego kim jesteśmy i dokąd zmierza ludzkość? W dodatku w taki sposób, że czytelnik nie może wyjść z zachwytu nie tylko nad pomysłem, ale i wizją autora? Czy idealny świat wyspy Pirito rzeczywiście pozbawiony jest wad? Czy chłopiec powołany do spełnienia planu Boga może zaznać w życiu szczęścia, a może jest jedynie skazany na to by ranić bliskie mu osoby? Zapraszam do lektury wyjątkowej, dwutomowej pozycji, w której każdy szczegół, niczym w misternej łamigłówce, ma swoje znaczenie. Przedstawiam "Muzykę Marie" autorstwa Usamaru Furuya.

Pipi i Kai to dwójka nierozłącznych przyjaciół. Bohaterów poznajemy jeszcze jako dzieci, obserwując jak dorastają, dzieląc między sobą smutki, radości i marzenia, jednocześnie poznając miejsce w którym żyją i ich mieszkańców. Pirito to jedna z wielu wysp, której mieszkańcy współpracują ze sobą, wymieniając się produkowanymi przez siebie dobrami. Miasto...

dehira | 2014-07-08

Przepiękna opowieść w świecie fantasy, chociaż bardzo podobnym do realnego. To jakby opowieść o innym kraju, z obcą dla nas kulturą. Cudowne ubiory mieszkańców (i głównej bohaterki oczywiście), zwyczaje dotyczące zalotów, oświadczyn, ślubów, pogrzebów, religia, przesądy - wszystko tam jest, podane w pięknie narysowanej formie i ciekawie opowiedzianej.
Wydanie bardzo ładne technicznie - papier i druk na najwyższym poziomie.
To jedna z najlepszych mang jakie ostatnio czytałam.

Herc | 2012-10-31
Przeczytana: 06 października 2012

Jest to manga, która potrafi zauroczyć i wciągnąć od pierwszych stron. Kadry są niezwykle artystyczne i po prostu piękne, przykuwają uwagę detalami i oddziałują na wyobraźnię. Historia toczy się nieśpiesznie, ale brak tu dłużyzn, tempo wydarzeń jest odpowiednie. Zadziwia pomysłowość autora, a stworzony przez niego fantastyczny świat i postacie sprawiają, że ma się ochotę na więcej. :)

Szeptucha | 2016-10-01
Przeczytana: 11 września 2016

kiepska fabuła, piękne rysunki

--Khaleesi | 2014-06-25
Na półkach: Manga, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Piękna kreska i ogromna dokładność wykonania. To tylko dodatek do świetnej fabuły, której zakończenie szczerze mnie zaskoczyło. Jak najbardziej polecam.

Kamiookami | 2016-10-19
Na półkach: Manga, Przeczytane, Posiadam