Najnowsze artykuły
- ArtykułyEdukacja jako klucz do wolności. „Dziewczyna o mocnym głosie” Abi DaréAnna Sierant1
- ArtykułyPrzeczytaj fragment książki „Drużyna A (A)” Tomasza Kwaśniewskiego i Jacka WasilewskiegoLubimyCzytać2
- ArtykułyTrzeci tom serii o Medei Steinbart już dostępny w Storytel. Wywiad z autorką, Magdaleną KnedlerLubimyCzytać1
- ArtykułyZ Memphis na Manhattan – „Wymiana” Johna GrishamaBartek Czartoryski1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Little Fish
1
5,7/10
Pisze książki: komiksy
Urodzony: 01.01.1972
Swoje pierwsze krótkie formy publikował w latach 1995-1997 w magazynie "Garo". Nieco później zastanawiał się nad porzuceniem twórczości komiksowej ale po przeczytaniu prac zawartych w antologii "Comix 2000", wydanej przez L'Association, zmienił zdanie. W 2002 stworzył własny miesięcznik - "Spore", a rok później przyłączył się do inicjatywy "Nouvelle Manga". We Francji publikował w magazynie "Bang! Bublle Illusion", którego kolorystą był Walter. Little Fish pracował również z fotografem Charlesem Fregerem.
5,7/10średnia ocena książek autora
96 przeczytało książki autora
97 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Japonia widziana oczyma 20 autorów Frédéric Boilet
5,7
Może się to wydać dziwne ale mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej mangi. Wieki temu interesowałam się każdą napotkaną mangą (do dnia dzisiejszego kilka tytułów zajmuje jedną z półek biblioteczki),jednak ta nie przemówiła do mnie. Nic kompletnie, końcowe historie wmuszałam w siebie jak niechcianą brukselkę. Kreski świetne, historie ciekawe, niektóre niezrozumiałe (zbyt abstrakcyjne),ale to jednak nie to co złapało za haczyk i nie puszcza nawet przez chwil kilka.
Japonia widziana oczyma 20 autorów Frédéric Boilet
5,7
Tych dwudziestu autorów nie jest przypadkowych, ponieważ zbiór powstał dzięki wsparciu Wydziału Kultury Ambasady Francji, zatem i spojrzenie na Japonię jest francuskie. Twórcy w większości mają francuskie korzenie, a sam komiks jest zaskakujący. Nie mogę powiedzieć, że któryś z autorów podbił moje serce, że zauroczył mnie swoją kreską lub porwał tematyką. Było kilka komiksów, które chciały przybliżyć kulturę Japonii czytelnikowi i te przeczytałam z uwagą. Niestety, większość była dziwaczna. Albo ze względu na treść, albo na formę. Poszarpana, niechlujna kreska lub w ogóle plama sprawiła, że niektóre historie były nieczytelne. Poczytać można, lecz szału nie ma. I tyle.