Muzyka Marie 2

Tłumaczenie: Radosław Bolałek
Cykl: Muzyka Marie (tom 2)
Wydawnictwo: Hanami
Marieの奏でる音楽
manga
komiksy
Agnieszka

Pierwszy tom Muzyki Marie zakończył się nader dramatycznie. Początek drugiego przynosi co prawda kilka odpowiedzi, ale stawia również nowe pytania. Po co została stworzona Marie? Jak wyglądałby świat bez niej? Czy ludzie są z natury dobrzy czy źli? Czy prawdziwa wiara jest tylko jedna? Usamaru Furuya nie tylko odsłania kolejne elementy łamigłówki, przedstawiając stworzone przez siebie...

Usamaru Furuya nie tylko odsłania kolejne elementy łamigłówki, przedstawiając stworzone przez siebie uniwersum coraz dokładniej, ale przede wszystkim zmusza czytelnika do głębszego zastanowienia się nad otaczającym go światem.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo.hanami.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwo.hanami.pl/

WisemantheWise | 2016-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2016

Drugi tom Muzyki Marie odkrywa przed czytelnikiem ogrom tajemnicy świata w którym żyją Kai i Pipi, jednak ogrom ten nastraja do zadania jeszcze większej ilości pytań niż na początku czytania.
MOŻLIWY SPOILER
Widać że mangaka chciał poruszyć w tytule bardzo trudny temat egzystencjalny, związany z religią i wiarą w życiu ludzi. Bo właśnie czczenie Marie powoduje harmonię i spokój ludzi z Wysp. Niby to idealny świat, ale tylko z pozoru. Okazuję się bowiem że wiara bohaterów w byt wyższy hamuje postęp technologiczny ale przed wszystkim tłumi naturalne ludzkie emocje.
Czy więc to sprawiedliwe? Czy ludzie nie mają prawa do bycia wolnymi? Czy jednak wolność ta nie skieruje ludzkość na drogę zagłady.
Główny bohater dokonuje wyboru, ale równie dobrze mógłby zdecydować się na drugą drogę.
Jak bardzo więc wiara może być obecna w życiu człowieka i czy w ogóle jest potrzebna.

To jednak nie szczyt zrozumienia tej historii, ponieważ tzw. drugi finał wywraca wszystko co się ułożyło do góry nogami...

mjkuna | 2016-02-03

Muzyka Marie to przypowieść o cnotach kardynalnych - miłości, wierze i nadziei, ale również o ograniczeniach ludzkich. Akcja toczy się w jakiejś, być może postapokaliptycznej, przyszłości. Ludzie w tym świecie są szczęśliwi, wierzą w opiekuńczą moc muzyki Marie - bogini, jednocześnie ich ograniczenia są czysto fizyczne - nie istnieje coś takiego jak elektryczność, nie ma maszyn latających itp. Czyli coś za coś. Główna bohaterka jest bez wzajemności zakochana w chłopcu. Jej wybranek jednak pożąda Marie. Rodzą się pytania - kim lub czym jest Marie? Jakie będą losy głównych bohaterów? Zakończenie mnie zaskoczyło, zasmuciło, a jednocześnie dało nadzieję. Polecam, bo warto :D

książek: 1911
dehira | 2014-07-11

Drugi tom jest wolniejszy niż pierwszy, akcja zbliża się ku rozwiązaniu by zaskoczyć niespodziewanym dramatycznym finałem! (Doza dramy zawsze mile widziana :)
Bardzo lubię jak końcówka wygląda inaczej niż się spodziewałam.

Mniej wszystkiego, co mnie zachwyciło w pierwszym tomie, nic nowego już się nie pojawiło - ani w postaci nowych bohaterów ani wątków ubocznych, akcja od początku pędzi ku finałowi.
Pierwszy tom podobał mi się bardziej, ale tak już mam prawie z każdym tytułem.

Manga jest tak samo pięknie narysowana i tak samo starannie wydana jak pierwszy tom.

Kosz_z_Książkami | 2015-07-28

Muzyka Marie - historia o chłopcu, który został częścią Boga Część II

Drugi tom "Muzyki Marie" zaczyna się dokładnie w tym samym momencie, gdzie, pełen niepewności i pytań, czytelnik został pozostawiony po zakończeniu pierwszego. Czy otrzymamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania? A może czekają nas kolejne, jeszcze trudniejsze? Serdecznie zapraszam do lektury. Z pewnością nie będziecie żałować.

Losy Pipi i Kaia coraz bardziej się komplikują, nie tylko za sprawą wpływu, jaki Marie ma na chłopaka, ale i roli jaką przyjdzie mu odegrać. Tymczasem jednak bohaterowie wybierają się na wyspę Taddo, miejsce pielgrzymek, w którym ludzie z całego świata składają cześć Marie. Czy przyniesie ona ukojenie, na dręczące Kaia pytania?

W drugim tomie powraca temat wyboru jakiego musi dokonać cała ludzkość, a raczej roli jaką pełni Kai - wybraniec Marie. Chcąc, nie chcąc chłopak musi bowiem zdecydować o tym jak potoczą się dalej losy całej ludzkości. Wybór między życiem pod opieką...

ghiblifan | 2015-02-07
Przeczytana: 2014 rok

Zakończenia tej serii się nie zapomina - gwarantuje

Yuuki | 2017-12-25
Na półkach: Manga, Przeczytane, Posiadam, 2017