Alibi

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
The Alibi Man
978-83-245-8697-4
Kurusia

Elena Estes, detektyw znana z innych powieści pisarki, wkracza do akcji,rozgrywającej się tym razem w bogatym środowisku socjety Palm Beach. Milionerzy, gracze polo, drogie samochody i piękne kobiety,a wśród nich Irina Markowa, której zmasakrowane ciało Elena znajduje porzucone nad brzegiem kanału. Zamiast zajmować się tym, co kocha najbardziej - końmi- była policjantka musi mierzyć się z rosyjską mafią,sekretnym klubem Alibi, ale przede wszystkim z własną przeszłością. Kiedy na scenie pojawia się były narzeczony Eleny, który staje się głównym podejrzanym w sprawie morderstwa Iriny,sprawy komplikują się do granic możliwości. Determinacja,siła,bezwzględność i kobieca intuicja to wybuchowa mieszanka. Sprawiła, że mężczyznom trudno oderwać się od Eleny,a czytelnikowi - od lektury powieści Tami Hoag.

betina360 | 2015-09-15
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 15 września 2015

Elitarny klub alibi i bardzo bogaci faceci ktorym wiele uchodzi na sucho.
Elena byla policjantka obecnie stajenna gdy dowiaduje sie o brutalnym morderstwie swojej kolezanki nie potrafi odpuscic. Zmierzy sie ze swoja przeszloscia lecz takze rosyjska mafia ktora ma pewne powiazania z tym co sie stalo. Od ksiazki jak ktos lubi kryminaly jak ja ciezko sie oderwac i chce sie poznac sprawce. Koniec zaskakuje.

Paulina | 2013-09-06
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane

"Siedzisz w koniach, prowadzisz się z tym tłumem - obrzydliwie bogatym, znudzonym, zepsutym, pozbawionym moralności i żądnym władzy. Życie to gra o wysoką stawkę, bez ograniczeń. Chyba, że jesteś Forrestem Gumpem świata polo, bo inaczej możesz być pewien, że każdego dnia przed południem okłamie cię przynajmniej pół tuzina ludzi"

Kobieta bez korzeni i była policjantka, Elena Estes, obecnie pracuje na stadninie koni w miejscu, w którym liczy się kasa i prestiż. Otoczona blichtrem, przeżywa miłosne rozterki i próbuje złożyć się do kupy po pewnych wydarzeniach z przeszłości. Pewnego dnia znajduje na bagnach pogryzione przez aligatora zwłoki swojej współpracowniczki, Iriny Markovej, pięknej Rosjanki, lubującej się w ciuchach od Chanel.
"Natura bywa okrutna. Prawie tak okrutna jak ludzie."
Kto zabił Irinę i wrzucił jej ciało na pożarcie gadów? Jakim cudem stajenna mogła sobie pozwolić na takie ciuchy? I czym jest Klub Alibi? Ach, to tylko kilka z wielu wątków, tworzących tę historię....

Gośka | 2012-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2012

Dobra książka sensacyjna.
Elena,była policjantka,w trakcie konnej przejażdżki odkrywa zwłoki swojej koleżanki z pracy Iriny.Dziewczyna została uduszona i wyrzucona na bagna.Elena postanawia wyjaśnić zagadkę jej śmierci.
Akcja rozgrywa się pośród grupy bogatych wielbicieli gry polo,którzy lubią dobrą zabawę,młode dziewczyny i nie wahają się zapewnić sobie nawzajem alibi.Wśród nich znajduje się były narzeczony Eleny,który 20 lat wcześniej zgwałcił młodą dziewczynę,jednak dzięki pieniądzom i dobremu adwokatowi-przybranemu ojcu Eleny-zostaje oczyszczony z zarzutów.
Do poszukiwań mordercy włącza się detektyw,który kocha Elenę ale został przez nią odrzucony.
Mamy także szefa rosyjskiej mafii,który za wszelką cenę chce zemścić się za śmierć ukochanej Iriny.
Książkę czyta się łatwo,lekko i przyjemnie.I choć nie ma skomplikowanej intrygi ma za to fajnie zarysowane postaci.Akcja się nie wlecze,w końcówce staje się dość masakryczna.Zakończenie nie zaskakuje ale mimo tego uważam książkę za...

Andrew Vysotsky | 2012-09-26
Przeczytana: 26 września 2012

Była policjantka Elena Estes pracuje jako stajenna na Florydzie. Podczas samotnej konnej przejażdżki odkrywa w odludnym zakątku zwłoki swojej przyjaciółki Iriny Markowej, która również pracowała jako stajenna w jednej z licznych tam stadnin. Nie mamy jednak do czynienia ze zwykłymi stajennymi w rozumieniu polskiego stereotypu związanego z tym zawodem, a i owe stadniny są odmienne od naszych. To świat graczy w polo, pięknych kobiet i wielkich pieniędzy. Zarazem to również świat wielkich patologii, które za ogromną kasą podążają równie chętnie, co za srogą biedą. Oczywiście nasza Elena postanawia odkryć, kto jest odpowiedzialny za śmierć Iriny. Tradycyjnie nie zdradzę, co z tego wyniknie, aby nie psuć zabawy przyszłym czytelnikom.

Tami Hoag ma w swoim dorobku wiele powieści. Niestety nie wszystkie zostały przełożone na polski. Ponieważ moje poprzednie spotkania z jej twórczością wypadły rewelacyjnie, na Alibi rzuciłem się jak pies na kość. Gdyby to był mój pierwszy kontakt z jej...

po-prostu-czytaj | 2013-11-01
Przeczytana: listopad 2013

Jak zachować się w momencie, gdy przez przypadek na bagnach znajdujesz ciało młodej, pięknej kobiety, pogryzione, a wręcz rozszarpane przez aligatora? Obok takiego widoku nie da się przejść obojętnie. Taki widok zapada głęboko w pamięć na bardzo dugi okres czasu. Dla Eleny Estes – byłej policjantki, która nie jedno w życiu widziała, jest to szokujący obraz, ale zachowuje zimną krew i postępuje zgodnie z procedurami.
Choć nie jest już policjantką rozpoczyna swoje, prywatne śledztwo. Rzecz w tym, że oficjalną sprawę prowadzi detektyw Landry, który nie jest jej tylko kolegą po fachu. Znając formalne procedury wie, ze pewne rzeczy będą ciągnęły się dłużej niż powinny, w związku z czym, mimo protestów Landrego rozpoczyna wyścig za mordercą. Problem pojawia się w momencie, gdy wszystkie podjęte przez nią tropy prowadzą do jednego człowieka Benetta Walkera – człowieka, któremu dziesięć lat wcześniej sama dała alibi.

Drogie samochody, bogaci mężczyźni, blask fleszy, obłuda, przepych,...

saraoliwia | 2013-10-03
Przeczytana: sierpień 2013

Dawno tak dobrej książki nie czytałam. Lekko domyślałam się końca, ale tak mam od kilku poprzednich książek. Mimo wszystko książka z rozdziału na rozdział wciąga. Co jest rewelacyjne. Samo podejście bohaterki do sprawy jest niezwykłe.
W skrócie; milionerzy, gracze polo, drogie aamochody i piekne kobiety, a wśród nich Irina, której zmasakrowane ciało Elena znajduje porzucone nad brzegiem kanału.
Polecam!

chochlikowa | 2014-02-07

Książka dobra, chociaż mało odkrywcza. Jako fanka powieści kryminalnych często spotykam się z podobnym schematem. Już w połowie zaczęło mi świtać, kto może okazać się tym 'złym' i nie pomyliłam się. Jednakże książkę czyta się dobrze, akcja jest spójna, może nie porywa, ale czyta się bardzo przyjemnie.

Lafayette23 | 2011-03-19
Przeczytana: 01 sierpnia 2010

Kontynuacja ,,Czarnego konia", która jak wszystkie książki tej autorki, nigdy nie zawodzą. Niestety mało doceniana w Polsce, nie wiele jej książek można tu znaleść. Wszystko to co jest potrzebne w kryminale - ciekawa, zawiła akcja, zaskakujące zaskoczenie, plus wątek miłosny. Polecam!

Volumen | 2012-07-24
Przeczytana: 10 czerwca 2012

Bardzo dobry kryminał. Szybko i przyjemnie się czyta. Może i czytelnik domyśla się zakończenia ale książka warta naszego czasu. Uważam że autorka Tami Hoag nie doceniana przez polskich wydawców.

Kasia | 2012-05-05

Mimo, że sama intryga nie jest zbyt skomplikowana, a zakończenie można dosyć łatwo przewidzieć, to jest to dobra książka sensacyjna. Nadrabiają na pewno postacie - świetnie sportretowane, genialnie się uzupełniające, skomplikowane, lecz przez to tylko jeszcze bardziej intrygujące. Niezbyt nachalny wątek miłosny jest bardzo dobrym uzupełnieniem treści. Autorka bardzo dokładnie przedstawiła środowisko, w którym rozgrywa się akcja, oraz panujące w nim stosunki.
Czyta się lekko, wciąga od razu, zaskakuje. Polecam.