Fatalne zauroczenie

Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Victor Carl". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Capricorn-Media Lazar
Fatal Flaw
kryminał, obsesja, miłość

Opowieść o pożądaniu, zdradzie i morderstwie. Pożądanie może zrobić głupca z każdego, ale tylko miłość jest w stanie doszczętnie zniszczyć mężczyznę. Tak mówi Victor Carl, młody, ambitny prawnik z Filadelfii, który broni swego przyjaciela Guya Forresta, oskarżonego o zamordowanie narzeczonej. Piękna Hailey Prouix potrafiła zauroczyć każdego mężczyznę. Nie oparł się jej również Victor Carl....

Opowieść o pożądaniu, zdradzie i morderstwie.

Pożądanie może zrobić głupca z każdego, ale tylko miłość jest w stanie doszczętnie zniszczyć mężczyznę. Tak mówi Victor Carl, młody, ambitny prawnik z Filadelfii, który broni swego przyjaciela Guya Forresta, oskarżonego o zamordowanie narzeczonej. Piękna Hailey Prouix potrafiła zauroczyć każdego mężczyznę. Nie oparł się jej również Victor Carl. Kiedy został kochankiem Hailey nie przypuszczał, że przyjdzie mu ratować przed krzesłem elektycznym Guya, jej prawdopodobnego mordercę. Czy Guy domyślał się, że Hailey zdradzała go z jego najlepszym przyjacielem? Jeśli tak, to dlaczego złożył swój los w ręce Victora?

isabelle142 | 2014-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2014

Cóż, dałam się zwieść wrażeniu, że będzie to uwielbiany przeze mnie dramat sądowy, ze wspaniałymi potyczkami słownymi w roli głównej... Owszem, troszkę ich było, ale to jednak nie jest ten gatunek, a raczej kryminał.
Początkowo czytałam ją dopadkami, więc dość ciężko było mi się wdrożyć w fabułę, jednak ostatnie 300 stron pochłonęłam w dwa dni.
Niewątpliwie największym atutem powieści jest zapowiadane w zamieszczonym na obwolucie fragmencie jednej z recenzji poczucie humoru:

-Jest pan aresztowany pod zarzutem morderstwa (...). Obróciła go przodem do siebie i przystąpiła do rutynowej czynności odczytywania mu jego praw.
-Jestem prawnikiem - przerwał jej Guy.
-To dobrze - zauważyła Stone. -W takim razie na pewno wszystko pan zrozumie - i czytała dalej.

Na plus poczytuję pewne wątki poboczne, wręcz epizodyczne, jednak nie będę ich zdradzać, żeby nie burzyć potencjalnym czytelnikom przyjemności z lektury.
Fabuła trochę mi się dłużyła, zabrakło w niej 'tego czegoś', myślę, że to...

Agnieszka | 2013-12-04

Intrygi, zawirowania, zmiany akcji, kobieta która wciąga w swoje życie zakochanego w niej mężczyznę. Ciekawe wątki kryminalne intrygi. Warto zatrzymać się nad tą książką

Monika | 2013-09-18
Na półkach: Kryminały, Przeczytane