Oprawcy z Katynia. Rosyjski dziennikarz na tropie zbrodniarzy

Katynskij łabirynt
978-83-240-1353-1
historyczna
Wiedenka

Śledztwo rosyjskiego dziennikarza w sprawie zbrodni dokonanej 70 lat temu! Kto w Katyniu strzelał do polskich oficerów i policjantów? Kto ich pilnował, wiózł na miejsce kaźni? Kto zacierał ślady i ukrywał prawdę? Dzięki książce Rosjanina Władimira Abarinowa, który przeprowadził własne dochodzenie w sprawie zbrodni katyńskiej, poznamy nazwiska czekistów wykonujących rozkaz zamordowania...

Śledztwo rosyjskiego dziennikarza w sprawie zbrodni dokonanej 70 lat temu!

Dzięki książce Rosjanina Władimira Abarinowa, który przeprowadził własne dochodzenie w sprawie zbrodni katyńskiej, poznamy nazwiska czekistów wykonujących rozkaz zamordowania Polaków. Prześledzimy tajemnicę katyńskiego lasu od momentu jej ujawnienia. Poznamy szczegóły próby zrzucenia odpowiedzialności na nazistów i zainscenizowanej przez sowietów gigantycznej mistyfikacji, która do dziś znajduje wielu wyznawców.
W Oprawcach z Katynia Abarinow ukazał ogrom i perfidię kłamstw na temat zbrodni na polskich jeńcach. Spisał wiele relacji nieżyjących już świadków i sprawców mordu. Wystawił niezwykle surową moralną ocenę oprawcom.
Książka uświadamia ogromną wagę zbrodni i ukazuje bolesną prawdę ukrytą w katyńskich mogiłach.

źródło okładki: wydawca

GrzegorzDe | 2014-02-09
Przeczytana: 05 lutego 2014

Kiedy czyta się tę książkę, nie ma się wątpliwości co do winy naszych wschodnich sąsiadów za ludobójstwo na polskiej elicie zamordowanej m.in. w Katyniu. Jednocześnie czuje się niesmak do całego systemu obowiązującego wtedy w ZSRR, a co za tym idzie, do ludzi jego reprezentujących. System oparty na kłamstwie, na manipulacji, na zaprzeczaniu faktom, na mordowaniu świadków zdarzeń niewygodnych, na upieraniu się nad oczywistym - nie ma racji bytu.

I choć wydawałoby się, że współczesna Rosja zerwała z koszmarami przeszłości, to w sprawie wyjaśniania sprawy Katyńskiej obecni rządzący dają sygnały sprzeczne z tymi, jakich oczekujemy.

Nie oszukujmy się, tak długo jak Putin będzie rządził Rosją, bądź ludzie przez niego wybrani, nigdy nie dotrzemy do wszystkich dokumentów o ludobójstwie spoczywających w szufladach archiwów państwowych. Widać to choćby po tym, że wrak rozbitego samolotu dalej leży, bezsensownie, na przekór prawdzie, na ziemi rosyjskiej.

Rosja nie jest wolna, a śmierć...

teologus | 2015-02-25

Tylko dla mega zainteresowanych tematem

AleksandraMaria | 2015-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2015