Katyń. Stalinowska masakra i tryumf prawdy

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
historyczna

Poruszająca rekonstrukcja wydarzeń ukazana w głęboko humanitarnym aspekcie... Szczególną wartość ma opisanie losów konkretnych osób i rodzin na tle barbarzyństwa lat czterdziestych... New York Times

Artur Schodziński | 2015-06-11
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 11 czerwca 2015

UWAGA - JUŻ MOŻNA CZYTAĆ I MÓWIĆ O KATYNIU!
A temat ciągle jakoś pomijany i przemilczany, jak za rządów nieboszczki “komuny”. 100 tys egz po polsku, a tak niewielu czytelników na LC.
Chylę czoło przed Autorem za napisanie tej książki. Tym bardziej, że jak sam wspomina - nic nie łączy go z Polską.
W książce przedstawia owoce swojego prywatnego śledztwa. Robi to w bardzo dobrym stylu i ciekawie. Ukazuje sprawę mordu katyńskiego jako tragedii, która dotknęła konkretnych ludzi i ich rodziny. Uważam to dzieło za hołd dla tak bestialsko pomordowanych oficerów.
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

patelka | 2015-09-23

Książka świetna. Pokazuje zbrodnie Katyńską nie zapominajac o wielowątkowości i szerokim tle wydarzeń.Pradą okazuje się być fakt że o zbrodni katyńskiej, dużo wiecej wiedzą zagraniczni autorzy, gdyz ta historia przez wiele dekad była dla nas niedostępna. Na plus tej publikacji, którą naprawde mocno polecam, świadczy fakt że autor opisuje sytuacje w jakiej znalazła się każda z walczących stron. Od tuszowania zbrodni przez Sowietów, grę propagandową miedzy Goebbelsem a stroną soweicką oraz sojusze USA Wielkiej Brytanii i odpowiedz dlaczego tak ten fakt dla naszych sojuszników był niewygodny. Dalej, ratowanie dokumentów przed frontem, aż wkońcu po tragedie poszczególnych rodzin i ich tułaczke po stracie głowy rodziny. Ksiażka naprawde dla kazdego kto interesuje się historią II Wojny Światowej ale i dla każdego Polaka - by nie zapomnieć ogromu straty tylu najlepszych Synów Polski. Odnotowac chcę rownież cenne przedstawienie "Katynia" na tle nieco...

xlagoR | 2015-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

Książka, którą przeczytać powinien absolutnie każdy Polak. Napisana z pozycji bezstronnego obserwatora, ukazuje ogrom dramatu jaki spotkał Polskę i Polaków w czasie II WŚ. Autor dodatkowo przedstawia masakrę katyńską na tle dziejów Polski od czasów, gdy nasza Ojczyzna była potęgą, do czasów gdy Polacy musieli walczyć o jej niepodległość.

Sprawa mordu w Lesie Katyńskim opisana w oparciu o dokumenty i historie świadków oraz członków rodzin brutalnie pomordowanych. Głęboko poruszająca historia.

Gabriela Z | 2015-06-27

Po tej ksiazce juz nigdy wiecej ksiazek o wojnie. To nie ksiazka, to leksykon. Czyta sie bardzo ciezko.

stefanabol14 | 2016-11-19
Przeczytana: 2013 rok