Za zamkniętymi drzwiami. Kulisy II wojny światowej

Michał Habura
WWII: Behind Closed Doors
9788376482033
historyczna

"Za zamkniętymi drzwiami", to wstrząsająca historia opowiadająca o kulisach II wojny światowej. Laurence Rees, bazując na materiałach dostępnych po otwarciu wschodnich archiwów, ponownie ocenia kluczowe decyzje wojenne Stalina Churchila i Roosevelta. Pokazuje nazistowskie sympatie Stalina. Emocjonalne centrum książki tworzą relacje ponad stu świadków &–, m.in. funkcjonariusza radzieckiej tajnej policji, żeglarza, który pływał w konwojach arktycznych, weterana Armii Czerwonej.

• Zadziwiająca historia samotnego listonosza
  • Ostatni list
  • Alicja w krainie czasów
  • Tylko w mojej głowie
  • Grzech nasz codzienny
  • Spotlight. Zdrada
  • W obcej skórze
  • Szkielet białego słonia
  • Nielubiana
  • Cień eunucha
  • Ósme życie (dla Brilki)
  • Niemiec. Wszystkie ucieczki Zygfryda

9,25 (8 ocen i opinii)
Niemiec. Wszystkie ucieczki Zygfryda
Włodzimierz Nowak

6,5 (2 ocen i opinii)
Halo człowiek. Rozmowy o tym, co ważne
Konrad Kruczkowski

Każdy został człowiekiem
Piotr Nesterowicz

7,5 (2 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Heisenberg | 2016-04-03
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Rewelacja! Pozycja ta powinna nosić też podtytuł - "Jak alianci sprzedali Polskę Stalinowi"; na stronach tej książki autor pisze o tym w sposób konspektowy.

romek | 2013-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2013

"Za zamknietymi drzwiami" to wstrzasajaco opisana historia kulis II wojny swiatowej,Laurence Rees,bazujac na materialach dostepnych po ptwarciu wschodnich archiwow,ponownie ocenia kluczowe decyzje wojenne StalinaChurchila i Roosveelta.Odslania nazistowskie sympatie generalissmusa,ukazuje Eueope Srodkowo-Wschodnia jako przedmiot handlu Wielkiej Trojki i relacjonuje nieznane fakty z przebiegu spotkan, rozmow konferencjiz udzialem alianckich przywodcow.Ta ksiazka to wielka gratka
dla milosnikow historii.Ta ksiazka to uklon w strone polskiego czytelnika,bo autor analizuje wszelkie przwiny ,rosjan ,swiata zachodu wobec spraw polskich,pokazuje je obiektywnie i punktuje nie milosiernie.

virginia75 | 2013-12-04

Wojna za kulisami, historia dwóch bezwzględnych i pozbawionych skrupułów dyktatorów. Dla każdego z nich zwycięstwo było sprawą nadrzędną. Stąd też pojawi się tak nieprawdopodobny sojusz jak Pakt Ribbentrop - Mołotow. Stosunki sowiecko - hitlerowskie do dnia dzisiejszego owiane są nutka tajemnicy ze względu na to, że część dokumentów została zamknięta w tajnych rosyjskich archiwach i stąd często pojawiają się jakieś rewelacje w tej sprawie.

Vaq | 2011-12-30
Przeczytana: 17 grudnia 2011

Książka rewelacyjna. Idealna zarówno dla historycznych fanatyków, jak i dla tych mniej zainteresowanych II wojną światową. Potrafi wciągnąć, zaciekawić, co jest zasługą stylu prezentowanego przez autora ( polecam pozostałe jego książki) oraz bogactwa ciekawych faktów i anegdot. Jak najbardziej zachęcam do przeczytania.

Polecam wszytskim osobą interesującymi się tematyką II wojny światowej. Sytuacja opisana jak najprościej, dlatego też zrozumiała dla wszystkich. Autor przedstawia sporp faktów i wydarzeń, o których wcześniej nie słyszałem. Książka napewno spodoba się osobą, które nie interesują się historią na codzień.
Polecam

arkan | 2013-01-24

Wojna to nie tylko huk dział-to zakulisowe potyczki w pokojach szefów państw i w tej książce dowiadujemy się jak wygląda polityka w obliczu i trakcie wojny.Polecam

kujas | 2015-10-21
Przeczytana: 2015 rok