Okładka książki Za zamkniętymi drzwiami. Kulisy II wojny światowej

9788376482033
historyczna
typ
papier
7,17 (23 ocen i 5 opinii)

Opis książki

"Za zamkniętymi drzwiami", to wstrząsająca historia opowiadająca o kulisach II wojny światowej. Laurence Rees, bazując na materiałach dostępnych po otwarciu wschodnich archiwów, ponownie ocenia kluczowe decyzje wojenne Stalina Churchila i Roosevelta. Pokazuje nazistowskie sympatie Stalina. Emocjonalne centrum książki tworzą relacje ponad stu świadków &–, m.in. funkcjonariusza radzieckiej tajnej policji, żeglarza, który pływał w konwojach arktycznych, weterana Armii Czerwonej.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
romek | 2013-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2013

"Za zamknietymi drzwiami" to wstrzasajaco opisana historia kulis II wojny swiatowej,Laurence Rees,bazujac na materialach dostepnych po ptwarciu wschodnich archiwow,ponownie ocenia kluczowe decyzje wojenne StalinaChurchila i Roosveelta.Odslania nazistowskie sympatie generalissmusa,ukazuje Eueope Srodkowo-Wschodnia jako przedmiot handlu Wielkiej Trojki i relacjonuje nieznane fakty z przebiegu spotkan, rozmow konferencjiz udzialem alianckich przywodcow.Ta ksiazka to wielka gratka
dla milosnikow historii.Ta ksiazka to uklon w strone polskiego czytelnika,bo autor analizuje wszelkie przwiny ,rosjan ,swiata zachodu wobec spraw polskich,pokazuje je obiektywnie i punktuje nie milosiernie.

virginia75 | 2013-12-04

Wojna za kulisami, historia dwóch bezwzględnych i pozbawionych skrupułów dyktatorów. Dla każdego z nich zwycięstwo było sprawą nadrzędną. Stąd też pojawi się tak nieprawdopodobny sojusz jak Pakt Ribbentrop - Mołotow. Stosunki sowiecko - hitlerowskie do dnia dzisiejszego owiane są nutka tajemnicy ze względu na to, że część dokumentów została zamknięta w tajnych rosyjskich archiwach i stąd często pojawiają się jakieś rewelacje w tej sprawie.

Vaq | 2011-12-30
Przeczytana: 17 grudnia 2011

Książka rewelacyjna. Idealna zarówno dla historycznych fanatyków, jak i dla tych mniej zainteresowanych II wojną światową. Potrafi wciągnąć, zaciekawić, co jest zasługą stylu prezentowanego przez autora ( polecam pozostałe jego książki) oraz bogactwa ciekawych faktów i anegdot. Jak najbardziej zachęcam do przeczytania.

Polecam wszytskim osobą interesującymi się tematyką II wojny światowej. Sytuacja opisana jak najprościej, dlatego też zrozumiała dla wszystkich. Autor przedstawia sporp faktów i wydarzeń, o których wcześniej nie słyszałem. Książka napewno spodoba się osobą, które nie interesują się historią na codzień.
Polecam

arkan | 2013-01-24

Wojna to nie tylko huk dział-to zakulisowe potyczki w pokojach szefów państw i w tej książce dowiadujemy się jak wygląda polityka w obliczu i trakcie wojny.Polecam

destiny92 | 2014-09-18

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku