Za zamkniętymi drzwiami. Kulisy II wojny światowej

9788376482033
historyczna
typ
papier
7,23 (26 ocen i 5 opinii)

Opis książki

"Za zamkniętymi drzwiami", to wstrząsająca historia opowiadająca o kulisach II wojny światowej. Laurence Rees, bazując na materiałach dostępnych po otwarciu wschodnich archiwów, ponownie ocenia kluczowe decyzje wojenne Stalina Churchila i Roosevelta. Pokazuje nazistowskie sympatie Stalina. Emocjonalne centrum książki tworzą relacje ponad stu świadków &–, m.in. funkcjonariusza radzieckiej tajnej policji, żeglarza, który pływał w konwojach arktycznych, weterana Armii Czerwonej.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
romek | 2013-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2013

"Za zamknietymi drzwiami" to wstrzasajaco opisana historia kulis II wojny swiatowej,Laurence Rees,bazujac na materialach dostepnych po ptwarciu wschodnich archiwow,ponownie ocenia kluczowe decyzje wojenne StalinaChurchila i Roosveelta.Odslania nazistowskie sympatie generalissmusa,ukazuje Eueope Srodkowo-Wschodnia jako przedmiot handlu Wielkiej Trojki i relacjonuje nieznane fakty z przebiegu spotkan, rozmow konferencjiz udzialem alianckich przywodcow.Ta ksiazka to wielka gratka
dla milosnikow historii.Ta ksiazka to uklon w strone polskiego czytelnika,bo autor analizuje wszelkie przwiny ,rosjan ,swiata zachodu wobec spraw polskich,pokazuje je obiektywnie i punktuje nie milosiernie.

virginia75 | 2013-12-04

Wojna za kulisami, historia dwóch bezwzględnych i pozbawionych skrupułów dyktatorów. Dla każdego z nich zwycięstwo było sprawą nadrzędną. Stąd też pojawi się tak nieprawdopodobny sojusz jak Pakt Ribbentrop - Mołotow. Stosunki sowiecko - hitlerowskie do dnia dzisiejszego owiane są nutka tajemnicy ze względu na to, że część dokumentów została zamknięta w tajnych rosyjskich archiwach i stąd często pojawiają się jakieś rewelacje w tej sprawie.

Vaq | 2011-12-30
Przeczytana: 17 grudnia 2011

Książka rewelacyjna. Idealna zarówno dla historycznych fanatyków, jak i dla tych mniej zainteresowanych II wojną światową. Potrafi wciągnąć, zaciekawić, co jest zasługą stylu prezentowanego przez autora ( polecam pozostałe jego książki) oraz bogactwa ciekawych faktów i anegdot. Jak najbardziej zachęcam do przeczytania.

Polecam wszytskim osobą interesującymi się tematyką II wojny światowej. Sytuacja opisana jak najprościej, dlatego też zrozumiała dla wszystkich. Autor przedstawia sporp faktów i wydarzeń, o których wcześniej nie słyszałem. Książka napewno spodoba się osobą, które nie interesują się historią na codzień.
Polecam

arkan | 2013-01-24

Wojna to nie tylko huk dział-to zakulisowe potyczki w pokojach szefów państw i w tej książce dowiadujemy się jak wygląda polityka w obliczu i trakcie wojny.Polecam

chamartin88 | 2015-04-06

Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Gilbert Keith Chesterton
    141. rocznica
    urodzin
    To, co jest dostatecznie duże, by wzbudzać pożądanie bogatych, jest też dostatecznie duże, aby bronili tego ubodzy.
  • Tomasz Różycki
    45. rocznica
    urodzin
    Napiłem się gorzkich ziół o złej porze
    i chciałem wam przywieźć świat, ale tyle
    można przywieźć z wyprawy, spośród
    wszystkiego to: moment wejścia do domu (50. Czy szukałeś mnie).
  • Aleksander Kaczorowski
    109. rocznica
  • Andrzej Sosnowski
    56. rocznica
    urodzin
    Powiedziałbym, że największy problem związany z tak wybitnymi i przystępnymi postaciami [Herbert i Miłosz] to jest nie tyle ich pisanie, ile sposób recyklingu, jaki ich dotknął i sponiewierał. Nieszczęście polega na tym, że rzecz podlega rozmaitym katachretycznym zniekształceniom w odbiorze i zaczyn... pokaż więcej
  • Róża Jeleń-Chroń
    97. rocznica
  • Louise Cooper
    63. rocznica
  • Władysław Łoziński
    172. rocznica
    urodzin
    Co za świat, co za świat! Groźny, dziki, zabójczy. Świat ucisku i przemocy. Świat bez władzy, bez rządu, bez ładu i bez miłosierdzia. Krew tańsza od wina, człowiek tańszy od konia. Świat, w którym łatwo zabić, trudno nie być zabitym. Kogo nie zabił Tatarzyn, tego zabił opryszek, kogo nie zabił oprys... pokaż więcej
  • Marek Fiedler
    68. rocznica
    urodzin
    Kiedyś za młodu przyśnił mi się orzeł, który rzekł, że nadejdzie dzień, w którym obejmie tę ziemię we władanie. Długo rozmyślałem nad tym snem. Dziś wreszcie wiem, co orzeł miał na myśli. Tą ziemią rządzi pieniądz, a na każdym dolarze widnieje podobizna orła.
  • Max Brand
    123. rocznica