Okładka książki Za zamkniętymi drzwiami. Kulisy II wojny światowej

9788376482033
historyczna
typ
papier
7,17 (23 ocen i 5 opinii)

Opis książki

"Za zamkniętymi drzwiami", to wstrząsająca historia opowiadająca o kulisach II wojny światowej. Laurence Rees, bazując na materiałach dostępnych po otwarciu wschodnich archiwów, ponownie ocenia kluczowe decyzje wojenne Stalina Churchila i Roosevelta. Pokazuje nazistowskie sympatie Stalina. Emocjonalne centrum książki tworzą relacje ponad stu świadków &–, m.in. funkcjonariusza radzieckiej tajnej policji, żeglarza, który pływał w konwojach arktycznych, weterana Armii Czerwonej.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
romek | 2013-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2013

"Za zamknietymi drzwiami" to wstrzasajaco opisana historia kulis II wojny swiatowej,Laurence Rees,bazujac na materialach dostepnych po ptwarciu wschodnich archiwow,ponownie ocenia kluczowe decyzje wojenne StalinaChurchila i Roosveelta.Odslania nazistowskie sympatie generalissmusa,ukazuje Eueope Srodkowo-Wschodnia jako przedmiot handlu Wielkiej Trojki i relacjonuje nieznane fakty z przebiegu spotkan, rozmow konferencjiz udzialem alianckich przywodcow.Ta ksiazka to wielka gratka
dla milosnikow historii.Ta ksiazka to uklon w strone polskiego czytelnika,bo autor analizuje wszelkie przwiny ,rosjan ,swiata zachodu wobec spraw polskich,pokazuje je obiektywnie i punktuje nie milosiernie.

virginia75 | 2013-12-04

Wojna za kulisami, historia dwóch bezwzględnych i pozbawionych skrupułów dyktatorów. Dla każdego z nich zwycięstwo było sprawą nadrzędną. Stąd też pojawi się tak nieprawdopodobny sojusz jak Pakt Ribbentrop - Mołotow. Stosunki sowiecko - hitlerowskie do dnia dzisiejszego owiane są nutka tajemnicy ze względu na to, że część dokumentów została zamknięta w tajnych rosyjskich archiwach i stąd często pojawiają się jakieś rewelacje w tej sprawie.

Vaq | 2011-12-30
Przeczytana: 17 grudnia 2011

Książka rewelacyjna. Idealna zarówno dla historycznych fanatyków, jak i dla tych mniej zainteresowanych II wojną światową. Potrafi wciągnąć, zaciekawić, co jest zasługą stylu prezentowanego przez autora ( polecam pozostałe jego książki) oraz bogactwa ciekawych faktów i anegdot. Jak najbardziej zachęcam do przeczytania.

Polecam wszytskim osobą interesującymi się tematyką II wojny światowej. Sytuacja opisana jak najprościej, dlatego też zrozumiała dla wszystkich. Autor przedstawia sporp faktów i wydarzeń, o których wcześniej nie słyszałem. Książka napewno spodoba się osobą, które nie interesują się historią na codzień.
Polecam

arkan | 2013-01-24

Wojna to nie tylko huk dział-to zakulisowe potyczki w pokojach szefów państw i w tej książce dowiadujemy się jak wygląda polityka w obliczu i trakcie wojny.Polecam

destiny92 | 2014-09-18

Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku