Klub Miłośniczek Czekolady

Tłumaczenie: Małgorzata Strzelec
Cykl: Klub Miłośniczek Czekolady (tom 1)
Wydawnictwo: G+J
The Chocolate Lovers' Club
czekolada, kobiety, historie, miłosne
Tiger

Inne wydania

Zapomnijcie o brylantach – to czekolada jest najlepszym przyjacielem dziewczyny! Niektóre kobiety są uzależnione od zakupów, inne nigdy nie mają dość szampana. Są takie, które lubią usiąść z dobrą książką, inne wolą wyjść wieczorem z domu. A Lucy Lombard nie może żyć bez czekolady. Gęsta, kremowa, słodka, przepyszna czekolada jest niezastąpiona. W dodatku potrafi wszystko wyleczyć, od...

Niektóre kobiety są uzależnione od zakupów, inne nigdy nie mają dość szampana. Są takie, które lubią usiąść z dobrą książką, inne wolą wyjść wieczorem z domu. A Lucy Lombard nie może żyć bez czekolady. Gęsta, kremowa, słodka, przepyszna czekolada jest niezastąpiona. W dodatku potrafi wszystko wyleczyć, od złamanego serca po ból głowy. Tę miłość Lucy podzielają trzy najlepsze przyjaciółki: Autumn, Nadia i Chantal. We cztery tworzą doborową grupę – Klub Miłośniczek Czekolady. Zawsze gdy pojawia się kryzys, spotykają się w swoim sanktuarium – kafejce Czekoladowe Niebo. Kiedy chłopak, który obiecuje wierność, nadal zdradza, szef flirtuje, mąż okazuje się nałogowym hazardzistą, a w małżeństwie brakuje miłości, można się zwierzyć przyjaciółkom i wzmocnić nadwątlone siły czekoladą.

„Klub Miłośniczek Czekolady” Carole Matthews to powieść smakowita, zabawna i wzruszająca. Losy czterech niepowtarzalnych kobiet z całkowicie rożnych światów jednoczy uzależnienie od czekolady.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Asiek | 2016-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2016

„Nie wygłupiaj się. Czekolada to nie jedzenie. To lekarstwo.”

Jedna z moich ulubionych książek. Kupiona parę lat temu, jest czytana przynajmniej raz w roku. Jest to genialna powieść o czterech przyjaciółkach: Lucy, Autumn, Nadii oraz Chantal, które uwielbiają czekoladę. Spotykają się w małej kafejce o nazwie Czekoladowe Niebo. Każda z kobiet ma indywidualną i interesującą osobowość oraz ponadprzeciętne pomysły. Ich ciekawe losy bawią i wzruszają.

Książka idealna na wakacje. Koniecznie trzeba przeczytać.

eduko7 | 2016-02-18
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Czekoladę lubię, ale chyba wolę Kluby Miłośników Książek. Nie do końca przypadły mi do gustu bohaterki. Trochę mi ich żal, a jednocześnie trudno mi zaakceptować ich styl życia. To, co wartościowe w tej książce to ich poczucie odpowiedzialności za siebie na wzajem, gotowość niesienia pomocy w stylu "muszkieterów". Urzekająca jest też konsekwencja autorki w promowaniu czekolady w różnych odsłonach.

Nelyt | 2016-10-21
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 17 października 2016

Cztery przyjaciółki, każda jest zupełnie inna. Pochodzą z różnych warstw społecznych, mają różną sytuację życiową i różne charaktery. A połączyła je miłość do czekolady.
Główną bohaterką jest Lucy. Ma trzydzieści kilka lat, niestałą pracę (tylko na zastępstwo) i chłopaka, który notorycznie ją zdradza. Żywi się prawie wyłącznie czekoladą. Jest bardzo niezdarna, jeżeli na chodniku jest odkryty właz do studzienki, oznaczony z daleka to z całą pewnością ona do niej wpadnie. Musi wreszcie przestać wybaczać swojemu chłopakowi i się całkowicie od niego odciąć.
Nadia, na co dzień zajmuje się małym synkiem. Jej mąż jest uzależniony od hazardu, przez który zaczynają popadać w długi, które doprowadzają nie tylko do zmiany sytuacji materialnej, ale też i do kryzysu w małżeństwie.
Autumn, prowadzi warsztaty z witrażu w ośrodku odwykowym dla młodzieży z problemem z narkotykami. Chociaż jej rodzina jest bardzo bogata sama żyje dość skromnie i stara się myśleć o wszystkich dookoła. Jej życie się...

Ziraelka | 2014-04-08
Przeczytana: 07 kwietnia 2014

Czy współczesne kobiety naprawdę są tak niemoralne jak Chantal, tak życiowo nieporadne jak Autumn i tak stłamszone przez życie jak Nadia? A przede wszystkim czy rzeczywiście są tak naiwne i emocjonalnie uzależnione od bezwartościowych mężczyzn jak Lucy?
Niby sympatyczna, a został po niej jakiś niesmak - i nie jest to wina przedawkowania czekolady...

kakunia84 | 2013-11-09
Przeczytana: 27 kwietnia 2012

uwielbiam takie książki,sa taka odskocznia od nudnego zycia i poprawiają nastroj .....

Alina | 2011-03-11
Przeczytana: 02 marca 2011

To wcale nie diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety, a czekolada. Niezbyt droga, ogólnodostępna, pyszna, słodka, pożądana w każdym momencie życia. Niektórzy jednak tak kochają czekoladę, że tworzy się między nimi więź i powstaje Klub Miłośniczek Czekolady.

Smakowita literatura kobieca. Gdybym nie obawiała się bólu głowy, spróbowałabym policzyć wszystkie czekoladowe produkty, które występują w tej książce. Jednak autorka wiedziała o czym pisze. Można się o tym zorientować w przedmowie:

"Badania do tej książki były procesem bardzo żmudnym - tyle różnych czekolad, a tak niewiele czasu! Ogromnie dziękuję wszystkim osobom, które pomogły mi w mojej misji i dzięki którym moja miłość do czekolady zamieniła się w poważne uzależnienie."

Od razu podeszłam do książki z wielkim entuzjazmem. Bo kto mógłby napisać lepszą książkę o czekoladzie niż czekoladoholik? Już z miejsca przepraszam za powtarzające się słowo "czekolada", ale jak mus to mus (czekoladowy).

Czekolada odgrywa tu...

Ewa | 2015-11-29
Przeczytana: listopad 2015

Przewidywalna ? Na pewno. Infantylna ? Zdecydowanie tak. Łatwa w odbiorze, nie zmuszająca do głębszych przemyśleń. Owszem... no i co z tego?

Idealna na takie popołudnie jak dziś - ponure, pochmurne zaśnieżone. Poprawia humor, wprowadza w świetny nastrój, emanuje ciepłem. To historia kobiecej przyjaźni, miłości do czekolady i związkach damsko-męskich. Typowa przedstawicielka nurtu literatury kobiecej. Zdecydowanie polecam.. i cóż, zabieram się za kolejną część i biegnę po tabliczkę czekolady !

Ewelina_1812 | 2015-12-07

Klub miłośniczek czekolady to typowo babska opowieść o 4 całkowicie różnych kobietach, które połączyło zamiłowanie do czekolady. Zajadając się słodyczami, próbują poradzić sobie ze swymi licznymi problemami.
Chantal- pozornie kobieta sukcesu, bogata, piękna, z ciekawą i lubianą pracą, mająca przystojnego męża. W rzeczywistości sypiająca na lewo i prawo z przygodnymi facetami a nawet wynajmująca męską prostytutkę. Gdy prawda wychodzi na jaw, próbuję odzyskać miłość męża, który od lat unika jej w sypialni.
Autumn- artystka pracująca w ośrodku dla młodych narkomanów, która nie ma czasu na ciekawie zapowiadającą się znajomość z przystojnym kolega z pracy bo musi się zająć bratem ćpunem.
Nadia- matka uroczego czterolatka, żona kochającego męża, który przepuszcza każdy zarobiony grosz w internetowych kasynach.
I główna bohaterka Lucy- z nieciekawą pracą, związana z wiarołomnym Marcusem i flirtująca z przystojnym szefem. Po raz kolejny próbuje poradzić sobie ze zdradą chłopaka i z...

Insreall | 2013-09-08
Przeczytana: 08 września 2013

Nie spodziewałam się aż tak dobrej lektury sięgając po tą książkę. Carole Matthews wykonała kawał dobrej roboty. Tę niecodzienną historię cechuje lekkość, mnóstwo humoru a także, jak na typową kobiecą powiastkę, interesująca fabuła która ani przez chwilę nie nudzi. Główne bohaterki, zmagające się z nietypowymi problemami nie były chodzącymi ideałami jak z romansu, wręcz przeciwnie. Bardziej można je utożsamić ze słynną Bridget Jones. Co więc je łączyło? Czekolada! W kosmicznych ilościach. Przewracając kolejne kartki aż miałam ochotę zasmakować tych wszystkich pyszności występujących w lekturze. Szczerze polecam!

Lenka | 2015-10-04
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 04 października 2015

Bardzo zabawna i ciekawa książka. Dawno już nie zrelaksowałam się w tak cudowny sposób, czytając książkę. Genialna lektura. Warto było po nią sięgnąć, żeby się odstresować od wszystkich kłopotów.