Święta Miłośniczek Czekolady

Cykl: Klub Miłośniczek Czekolady (tom 3)
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
The Chocolate Lover's Christmas
literatura piękna
HarperCollins

Czekolada jest dobra na wszystko! Co robić, gdy święta już za pasem? 1 Kupić prezenty pod choinkę 2 Spotkać się z przyjaciółkami 3 Zjeść w ich towarzystwie ulubioną czekoladę Życie czterech Miłośniczek Czekolady jest pełne zawirowań. Lucy jest tak zaabsorbowana prowadzeniem kawiarenki Czekoladowe Niebo, że nie ma czasu dla swojego chłopaka. Poza tym na horyzoncie pojawia się były...

Czekolada jest dobra na wszystko!

Co robić, gdy święta już za pasem?

1 Kupić prezenty pod choinkę
2 Spotkać się z przyjaciółkami
3 Zjeść w ich towarzystwie ulubioną czekoladę

Życie czterech Miłośniczek Czekolady jest pełne zawirowań. Lucy jest tak zaabsorbowana prowadzeniem kawiarenki Czekoladowe Niebo, że nie ma czasu dla swojego chłopaka. Poza tym na horyzoncie pojawia się były narzeczony. Nadia od dawna trzyma mężczyzn na dystans, ale poznaje kogoś, kto wyraźnie ją pociąga. Chantal ma wątpliwości, czy jej małżeństwo przetrwa, mimo że mają małą córeczkę. Autumn, rozczarowana swoim partnerem, marzy o lepszym związku.

W trudnych chwilach jak zwykle niezawodna okazuje się przyjaźń i... duża porcja czekolady.
„Święta Miłośniczek Czekolady” to kontynuacja losów bohaterek zabawnych i wzruszających powieści „Klub Miłośniczek Czekolady” i „Dieta Miłośniczek Czekolady”.

źródło opisu: Harper Collins 2015

źródło okładki: www.harpercollins.pl

Oki | 2019-03-04
Przeczytana: 2018 rok

Lekka pozycja.
Chociaż biorąc pod uwagę ilość czekolady w niej zawarte chyba nie powinnam tak pisać.
Przepyszna, ciepła i pełna słodyczy książka.
Idealna na zimowy wieczór z kocem i herbatą.
Przyjaciółki z "Klubu Miłośniczek Czekolady" porywają w swój świat i pozwalają przechodzić przez niego czytelnikowi.
Pokazują, jaką wartość ma prawdziwa przyjaźń i że cokolwiek by się stało warto jest mieć obok siebie osobę, na którą można liczyć.

Jagoda30 | 2019-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2019

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie!

Zdecydowane nie dla takich lektur!

Przesłodzone dialogi, problemy rozwiązujące się same, infantylne bohaterki, mówi Wam to coś? Tak ! To właśnie jest tak zwana "literatura kobieca" , czyli książka romantyczno-słodko-pierdząca.

Nie wiem, dlaczego ja to robię i znów w okresie bożonarodzeniowym zabieram się za książki ze świętami w tle. A później męczę te dzieła przez długie tygodnie i po raz kolejny obiecuję sobie- nigdy więcej!

Książka tylko dla miłośników gatunku. Podobno są też inne części, ale nie zamierzam ich szukać

Niewiemkimjestem92 | 2018-07-17
Przeczytana: 27 grudnia 2017

Świetna książka w czasie przygotowań świątecznych. Najlepiej czytać przy kubku kakao z dodatkiem czekolady.

Ania | 2018-07-10

Bardzo miło czytało się tą książkę. Ciekawa choć bardzo życiowa fabuła, fajne bohaterki i fajne życiowe problemy super i z humorem opisane. Czyta się jednym tchem. Polecam bardzo.

Małgorzata Lenska | 2018-01-20

Zdecydowanie nie siadaj do tej książki, gdy jesteś na diecie. ..

Endzi89 | 2018-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2018

Lekka i przyjemna lektura na świąteczny czas

Tirindeth | 2017-12-18
Na półkach: Przeczytane, Ebooki

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami i postanowiłam cały ten przedświąteczny czas poświęcić na zimowe lektury. Na mojej czytelniczej liście nie mogło więc zabraknąć książki, którą swego czasu poleciła mi jedna z zaufanych blogerek. Ciepła, lekka opowieść z nutką magii świąt – taka właśnie miała być historia od Carole Matthews. Święta Miłośniczek Czekolady to trzecia część Klubu Miłośniczek Czekolady, okazuje się jednak, że ten tom można przeczytać nie znając poprzednich części. I szczerze mówiąc chwała Bogu, bo jakbym zaczęła od pierwszego, na pewno nigdy bym nie dotarła do trzeciego!

Cztery przyjaciółki – Lucy, Chantal, Nadia i Autumn – przygotowują się do kolejnych świąt Bożego Narodzenia. Lucy Lombard została menadżerką Czekoladowego Nieba, popularnej londyńskiej cukierni i musi się mierzyć z wieloma nowymi wyzwaniami, podczas gdy jej eks chłopak – Marcus – znowu coś kombinuje. Nadia i Autumn próbują poradzić sobie z żałobą po stracie bliskich osób, zaś Chantal odkrywa...

aga | 2017-12-06
Przeczytana: 05 grudnia 2017

Muszę przyznać, że trochę się wynudziłam przy tej książce. Nie jestem pewna, bo pierwszą i drugą część czytałam dość dawno, ale wydaje mi się, że w poprzednich częściach było więcej zabawnych sytuacji z Lucy przy których mogłam się pośmiać. Tutaj trochę mi tego zabrakło. Jest za to mocno zaakcentowana naiwność Lucy. Nie wiem jak po tym wszystkim co jej zrobił Marcus może jeszcze wierzyć w jego dobre intencje??

leukone | 2017-03-15
Na półkach: Przeczytane, Moje!

Czyta się lekko, jest to kolejna z serii opowiadająca o przyjaciółkach, które mają zamiłowanie do czekolady ;) Sama się z nimi zaprzyjaźniłam, a czekoladowe niebo stało się moim drugim domem.

Książka przede wszystkim o tym, jak silna jest przyjaźń i jak bardzo jest w życiu potrzebna, w sam raz na wieczór żeby odpocząć od problemów życia codziennego ;)

Nefra-Nafteta | 2017-03-13
Na półkach: Przeczytane, Kundelek, 2017
Przeczytana: marzec 2017

Pierwsze 1/3 książki były dość męczące, ponieważ przypominały, co się stało w poprzednich częściach. Jak się czytało ją dość świeżo, to po opisy są zwyczajnie nudne. Później się rozkręca i można się dobrze pośmiać z Lucy i jej belgijskiej "gracji" :)