Diablica w klubie kobiet

Seria: Pi do kwadratu
Wydawnictwo: Albatros
Devil in the Junior League
owieść amerykańska

Fredericka Ware należy do ekskluzywnego Klubu Kobiet w Willow Creek, elitarnej organizacji dla dam z najlepszych sfer. Podstawowy warunek przyjęcia do klubu to odpowiednie pochodzenie. Kiedy jej przystojny mąż prawnik okazuje się pasożytem, którego jedynym zajęciem są niezliczone romanse i trwonienie majątku żony, Frede postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i odzyskać sprzeniewierzone pieniądze. Pomoże jej w tym mieszkający po sąsiedzku adwokat, prawdziwy tygrys palestry uważany za gbura i prostaka, Howard Grout. W zamian za swoje usługi Grout żąda, by Frede wprowadziła do Klubu Kobiet jego żonę. Nieobyta Nikki, która nie odróżnia homara od krewetki, sprawi wiele kłopotów, zanim przeobrazi się w nadającą się na salony damę. Pełna humoru powieść Lee to satyra na snobistyczne elity, po troszę romans, kryminał i komedia.

źródło opisu: Albatros 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie

lacerta | 2011-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2011

Szału wielkiego nie ma, ale książka ciekawa. Najlepsza końcówka. Widać już bardzo wyraźniej jak bardzo zmieniła się bohaterka. Czasami naprawdę potrzeba solidnego kopniaka, żeby zrozumieć co i kto jest najważniejszy w życiu, Frede przekonała się o tym w bardzo bolesny sposób. Genialne opisane jak zagrała z mężem i jak odpłaciła mu się pięknym za nadobne.

Katherina87 | 2012-11-22

Fredericka Ware należy do ekskluzywnego Klubu Kobiet w Willow Creek, elitarnej organizacji dla dam z najlepszych sfer. Podstawowy warunek przyjęcia do klubu to odpowiednie pochodzenie. Kiedy jej przystojny mąż prawnik okazuje się pasożytem, którego jedynym zajęciem są niezliczone romanse i trwonienie majątku żony, Frede postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i odzyskać sprzeniewierzone pieniądze. Pomoże jej w tym mieszkający po sąsiedzku adwokat, prawdziwy tygrys palestry uważany za gbura i prostaka, Howard Grout. W zamian za swoje usługi Grout żąda, by Frede wprowadziła do Klubu Kobiet jego żonę. Nieobyta Nikki, która nie odróżnia homara od krewetki, sprawi wiele kłopotów, zanim przeobrazi się w nadającą się na salony damę. Pełna humoru powieść Lee to satyra na snobistyczne elity, po trosze romans, kryminał i komedia.

cath | 2013-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2013

Książka, która leżała na mojej półce ok. półtora roku. Dostałam ją i wydawała mi się nie w moim guście (nie jestem fanką amerykańskiej literatury kobiecej), ale w końcu się za nią zabrałam.
I jestem pozytywnie zaskoczona. Czasem warto przeczytać coś lekko banalnego, niewymagającego myślenia. Czyta się szybko i przyjemnie. Miło spędziłam czas z bohaterką Frede Ware, wpadającą w nie lada kłopoty.

Anna | 2014-09-05
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

Zaskakująco świetna lektura. Myślałam, że będzie płytkie jak początkowo wydaje się główna bohaterka, ale po kilkunastu stronach fabuła przyspiesza, wchodzimy w „cudowny” świat oparty na pozorach i zwyczajnie chwytamy przynętę. A potem to już klasyczny chwyt przemiany bohaterki na skutek traumy, skonfrontowanie jej z rzekomymi wrogami, słodka zemsta i na szczęście nie cukierkowe zakończenie, bo gdyby takie było, nie oceniałabym wysoko tej typowo kobiecej powieści. Oprócz tego – świetny styl, zabawne porównania, soczyste opisy i cięte riposty. Bohaterowie po prostu prima sort! Ubawiłam się niesamowicie i chciałabym jeszcze! Polecam.

magdalena | 2014-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2014

Szczerze? Dawno nie czytałam czegoś tak naiwnego, infantylnego i przesłodzonego. Historia rodem z filmów klasy Z dla zmęczonym gospodyń domowych, które w środowe wieczory chcą obejrzeć piękną miłosną historię. Wszystko dzieje się w towarzystwie marmurów, złota i herbatek w kryształowych dzbankach. Mąż porzuca główną bohaterkę, ale nie zapomina by zabrać jej pieniądze. Ona chce je odzyskać, przy okazji znajduje miłość i odnawia przyjaźnie. Ale czy odzyska luksusy? Ta wielka niewiadoma oczywiście wyjdzie na jaw z ostatnią stroną tej słodkiej jak ptyś bajeczki.

Magda | 2014-02-01

Dobra książka, nie jest najlepsza ale można ją przeczytać w wolnej chwili;) Nie zanudza.

Weronika Pabianek | 2014-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2014

Fajna książka tyle, że na początku strasznie mnie denerwowała. "Wspaniała Frede" brrr straszna snobka, z resztą jak to całe jej towarzystwo wzajemnej adoracji, wypada to, absolutnie nie wypada tamto, snobizm wylewa się ze wszystkich stron. Jednak fabuła ładnie się rozkręciła i dałam się wciągnąć. Polecam, ale trzeba mieć cierpliwość do beży i etykiety :-)

lus84 | 2012-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2012

Generalnie dość dobrze się czytało ale powiem szczerze lepszy byłby z tego film niż książka, ale dosc ciekawie przedstawiona nudna socjeta teksasu.

Domi | 2012-12-17
Przeczytana: grudzień 2012

Książka całkiem ok. Momentami mi się jednak dłużyło. Fabuła banalna do bólu. I zakończenie nie bardzo...

Amanita | 2011-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2011

Dałam radę do połowy...
bohaterka zupełnie nie w moim stylu, styl pisania nie zachwyca.
Sama historia jest dla mnie jakby naciągana i ani tu śmiechu, ani ciekawości i chęci zgłębiania lektury.