Jak pozbyć się Matthew ?

Wydawnictwo: Albatros

SPRzEDAŻ OD 20-03-2009! świetny debiut powieściowy Jane Fallon, słodko-gorzka, pełna celnych a przy tym jadowitych spostrzeżeń, historia opowiadana z perspektywy tej trzeciej kochanki żonatego mężczyzny. Helen wdała się w romans ze swoim szefem. Niestety to, co miało być tylko przygodą, przerodziło się w regularny (bo nie stały) związek. Matthew ma żonę, dzieci, zobowiązania rodzinne i jakoś nie może dojrzeć, by rzucić to wszystko dla kochanki. Do czasu. Gdy rodzinne święta Bożego Narodzenia zamieniają się w festiwal awantur, Matthew nagle wyznaje prawdę, pakuje walizki i zjawia się na progu Helen. Wreszcie... Ale wystarczy kilka dni, by ex-kochanka, a teraz kandydatka na małżonkę odkryła, że były obiekt westchnień niemożebnie ją wkurza, co generalnie nie wróży dobrze na przyszłość. Próby dogadania się z jego dorastającymi dziećmi też nie przynoszą pożądanych rezultatów...

Patrycja Leszczyńska | 2010-11-12
Przeczytana: 2010 rok

Dwie kobiety i jeden mężczyzna pomiędzy nimi. Świetna książka, bardzo wciągająca, polecam jak najbardziej!

Ewa | 2010-10-22
Przeczytana: październik 2010

Fajnie mi się tę pozycję czytało. Autorka pokazała perspektywę trzech zaangażowanych w tą historię stron. Na początku myślałam, że mogę się spodziewać kolejnej, po "Romansie" Anny Dilon i "Zdradzie na trzy głosy" Tess Simson smutnej opowieści, która wprawdzie jest doskonałym przeglądem psychiki ludzkiej ale akcja nie jest zbyt wartka. Okazało się inaczej.

Widać, że Jane Fallon ma poczucie humoru, które potrafi wykorzystać nawet w takiej fabule. Ponadto ma wyczucie i dobre pióro, które czasem bywa ironiczne i cięte.

A co do samych postaci... wydaje mi się, że Sophie i Helen mogłyby spokojnie zostać moimi przyjaciółkami. Każdy chyba także ma w swoim miejscu pracy osoby takie jak Annie i Jenny. Po korytarzach snują się Helen-z-księgowości. A Matthew po prostu od pierwszej strony nie lubię. Przewidywalny mężczyzna, dążący do wygody i pewnej stabilizacji każdym kosztem. W jego przypadku sprawdza się cytat: "Niektórzy faceci żenią się tylko dlatego, że boją się sami spać". To wprost...

Monika | 2011-10-26
Przeczytana: 23 października 2011

Ubawiłam się w czasie czytania tej książki. Może nie było to śmianie się w głos, ale parodia wynikająca z fabuły powaliła mnie na łopatki. Niesamowite, że można sobie AŻ tak skomplikować życie.

Miłość to dziwne uczucie, a zwłaszcza, kiedy kobieta zakochuje się w żonatym facecie. Zrozumiem, kiedy pożycie małżeńskie zanika albo jest na tak niskim poziomie, że nawet pytanie o cukier stanowi idealny powód do kłótni. Ale kiedy wszystko wydaje się okej, jest rodzina, jest spokój, jest bezpieczeństwo, a nagle okazuje się, że jakaś piiii...! Otóż to, tutaj jest pies pogrzebany. Dopóki nie poznacie historii Helen, nie zrozumienie, jak ludzkie uczucia mogą płatać figle.

Ubawiłam się w pozytywny sposób, ale chyba dlatego, bo taka sytuacja mnie nie dotyczy.
Polecam. Idealna lektura na dłuuugie, ciemne, zimne, jesienne wieczory.

olciaik | 2015-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2015

Mniej świąteczna niż się spodziewałam. Trochę jestem zawiedziona.

Martyna | 2012-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2012

Historia jest naprawdę wspaniała. To książka, przy której można się odprezyc. Jest interesująca, szybko się ją czyta i wzrusza. Mi chyba najbardziej podobała się przyjaźń, którą ukazała Jane Fallon, ale żeby przekonać się co to za przyjaźń, musicie sami sięgnąć po tą książkę.

meg | 2013-06-08
Przeczytana: 06 maja 2014

lekko i zabawnie o poważnych sprawach...

Schatz | 2012-12-12
Przeczytana: grudzień 2012

Lekka i przyjemna.

julietta | 2015-05-27

Na pewno każdy z nas był kiedyś zakochany, marzył i wyobrażał sobie jak byłoby cudownie być z tą osobą, jak ona by się zachowywała, jaka byłaby wspaniała.

Tak właśnie jest z Helen. Jako, że Mathew ma tylko "od święta" widzi jedynie jego dobre strony. Z chwilą gdy Mathew wkracza w jej codzienność, nagle okazuje się, że wyidealizowane wyobrażenia nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością, a mężczyźnie w prozie dnia codziennego wiele brakuje do zawsze czarującego kochanka z doskoku.

bellaizka | 2014-10-30
Przeczytana: 30 października 2014

Historia niby totalnie wyssana z palca, trochę zwariowana i prześmiewcza. Ale świetnie opisuje, że często punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Normalni niby ludzie, mogliby się zaprzyjaźnić ze sobą, gdyby nie okoliczności. No i patrzenie jeszcze na ludzi poprzez schematy: ta zła żona co nie rozumie męża, to wspaniała kochanka - punkt widzenia faceta, jędza co skradła męża - punkt widzenia żony. Ogólnie polecam, choćby jako przestrogę życiową.

katka_94 | 2013-03-05
Przeczytana: 2012 rok

Świetna książka! Rozbawiła mnie do łez, miła, lekka idealna na wakacyjną wyprawę, pozwala się odprężyć i przenieść w przedstawiony tam świat. Typowa wydawałoby się historia zmienia się w zupełnie niespodziewany bieg zdarzeń. Nie jest to jakaś ambitna lektura, ale przecież nie tego szukamy sięgając po ten gatunek. Dla fanów dość nietypowych romansów gorąco polecam!