Powrót Niani

Nanny Returns
978-83-240-1416-3
Nowy Jork, niania
Ag2S

Powrót Niani to kontynuacja bestsellerowej powieści Emmy McLaughlin i Nicoli Kraus Niania w Nowym Jorku. W tym samym bezpośrednim, pełnym humoru i niepozbawionym złośliwości stylu przedstawiają dalsze losy swojej ulubionej bohaterki, jeszcze głębiej wnikając w nęcącą zbytkiem i bogactwem atmosferę Nowego Jorku. Nic tak nie intryguje, jak życie mieszkańców Piątej Alei. Nic tak nie szokuje, jak grzechy, które próbują ukryć.

Nanny zaczyna nowe życie. Wkracza w dorosły świat nowojorskiej socjety w towarzystwie przystojnego męża, ukochanego pieska i Chanel. Bo czego to nie można wyszperać w szafie ukochanej babci. Na co dzień Nanny walczy z remontem nowego domu w Harlemie, nieobecnością Ryana, który działa w Afryce z kolejną misja ONZ-u oraz usiłuje rozkręcić własną firmę konsultingową. Jej kariera gwałtownie przyśpiesza, gdy otrzymuje propozycję współpracy z prestiżową nowojorską szkołą. Szybko okaże się jednak, że codzienne kłopoty Nanny to prawdziwy relaks, w porównaniu z katastrofą, jaką sprowadza ze sobą Grayer, jej dawny wychowanek z Piątej Alei.

Nanny powraca, by po raz kolejny wcielić się w rolę opiekunki, teraz jednak o wiele mądrzejszej i dojrzałej. Przyjdzie jej rozwiązywać nie tylko domowe problemy Grayera i jego brata Stiltona, uczestniczyć w rozmowach kwalifikacyjnych do szkół z internatem, poznawać erotyczne gierki uprzywilejowanych nastolatków, ale przede wszystkim stawić czoło swoim dawnym koleżankom. Czy wytrzyma konfrontację z tymi zamożnymi żonami nowojorskich bankierów? Zblazowanymi zakupowiczkami, żyjącymi na wodzie i marchewce, specjalistkami od operacji plastycznych i kart kredytowych? Młodymi matkami, które posyłają dzieci na Tai Chi dla Maluchów, prawdziwymi władczyniami Piątej Alei?

Niania powraca, by odbudować rodzinę i być może, stworzyć swoją.

lacerta | 2011-11-02
Na półkach: Zekranizowane, Przeczytane
Przeczytana: lipiec 2011

Pierwsza część zdecydowanie bardziej mi się podobała. Ta była trochę nijaka i jakby naciągana. Chociaż też ładnie ukazuje sposób radzenia sobie z problemami i życie elity i ludzi bogatych, które jest na pewno dalekie od tego jak powinno wyglądać pedagogiczne wychowanie dzieci.

Nanette | 2014-08-29
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Pierwszą część przeczytałam dawno temu, ale z tego co pamiętam, była lepsza, niż dalszy ciąg. Nan była młoda, niedoświadczona, naiwna i w swój sposób urocza. Dopiero poznawała świat i uroki życia. A teraz? To, co było śmieszne w jedynce, teraz jest żenujące, a główna bohaterka momentami wciąż zachowuje się jak dwudziestolatka. Mam wrażenie, że kontynuacja została napisana troszeczkę na siłę, jakby autorkom zabrakło weny i pomysłu. Pozycja zaliczona, ale specjalnie nie zachwyca.

ewela1216 | 2015-05-30
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 30 maja 2015

Książka nie porywa... Długo ją czytałam i nie czekałam na kolejną wolną chwilę, żeby móc przeczytać co się dalej wydarzy u bohaterów... Jak dla mnie to książka ta nie ma żadnego mądrego przesłania, przez co nic nie wnosi do życia czytelnika.

Alina | 2010-10-07
Przeczytana: 30 września 2010

Miałam postanowienie, że obejrzę film na podstawie pierwszej części, żeby przypomnieć sobie fabułę (jednocześnie ze świadomością, że nie mam pojęcia, jak się ma ekranizacja do powieści). To była dobra decyzja. Definitywnie.

Mija dwanaście lat od czasu akcji pierwszej części powieści. Nan jest dorosła, ma męża i wszyscy dookoła oczekują od niej dziecka. Ona sama nie jest pewna, czy tego chce. Mąż wyjeżdża, zostawia ją samą z bałaganem w rozsypującym się domu, gdzie firma budowlana robi wszystko, tylko nie to, co powinna. W całym tym zamieszaniu, oraz nowej pracy, na jej drodze pojawia się Grayer, syn państwa X, jej ostatni podopieczny.

Nie czytałam pierwszej części, dlatego mogę się sugerować jedynie filmem. W związku z tym wydaje mi się, że ekranizacja nie była zbyt wierna oryginałowi, co wprowadzało w moje czytanie lekki zamęt. Ale styl autorek (naprawdę chciałabym wiedzieć, na jakiej zasadzie wyglądało ich wspólne pisanie) zanudzał, zapętlał, nie pozwalał się skupić. Wydarzenia...

Ewa | 2010-12-24
Przeczytana: grudzień 2010

Nie zachwyca. Teoretycznie Nan dorosła. Ale tylko teoretycznie, bo czytając jej wynurzenia cały czas mamy wrażenie, że widzimy przed sobą nastolatkę. Na dodatek taką, która wybitnie nie potrafi sobie poradzić z otaczającą ją rzeczywistością. Poza tym całą tą historię dałoby się opowiedzieć krócej i na pewno ciekawiej. Nie polecam.

Agata | 2012-12-06

Nudny sequel popularnej książki, napisany tylko dla pieniądzy, bez pomysłu i właściwie bez sensu. Zagmatwane opisy towarzyskich i zawodowych problemów Nan, tudzież jej nieudanego małżeństwa z nieciekawym facetem, na siłę wciśnięty wątek toksycznej rodziny X = strata czasu, porzuciłam po przeczytaniu jednej piątej.

Kanakuji | 2012-10-28
Przeczytana: 27 października 2012

Książka bardzo mi się podobała sama nie wiem czy pierwsza czy druga część jest lepsza. W tej strasznie współczułam Nan co do domu i Grayerowi :( Ale ogółem książka mi się podobała.

Puma | 2016-09-18
Przeczytana: 18 września 2016

400 stron i chyba z 5 podejść do przeczytania jej, a wszystko spowodowane... ciekawością.
Pierwsza część była miła i zabawna, a do tego nakręcili na jej podstawie film, który mi się podobał. Więc na tym trzeba było zakończyć poznawanie Nanny. Jednak nie... ciekawe co u niej, jak jej się życie potoczyło, a może coś o Grayerze będzie? No i było. Pytanie tylko czy warto się męczyć? Moim zdaniem nie. W tej książce nie ma nic ciekawego, a do tego jest o połowę za gruba, akcja się wlecze, kilka wątków rozpoczętych i końca nie widać.

Nobilia | 2010-09-29
Przeczytana: wrzesień 2010

lektura lekka, o dość banalnej fabule... ale jednak stosunkowo przyjemna i jak na kontynuację nie odbiega znacząco poziomem od pierwszej części!

nina19 | 2016-02-18

Bardzo mi się podobała "Niania w Nowym Jorku", więc przeczytałam i "Powrót niani". I, mówiąc szczerze, niekoniecznie.