Moje miejsce na ziemi

Okładka książki Moje miejsce na ziemi
Carole Matthews Wydawnictwo: HarperCollins Polska literatura piękna
literatura piękna
A place to call home
HarperCollins Polska
2016-07-20
2016-07-20
Elżbieta Regulska-Chlebowska
przemoc szczęście miłość przyjaźń samotność schronienie

1943

Lekka - a na taką niezobowiązującą lekturę liczyłam. Do tego pokrzepiająca, lecz i naiwna. Delikatny romans o wiadomym zakończeniu. Marne szanse abym sięgnęła po inną opowieść tej autorki.

Aysha wraz z córką Sabiną ucieka z domu w którym mąż ja bił i maltretował psychicznie, znalazła w sobie siłę aby córka która straciła mowe przez toczący się dramat w domu miała lepsze życie.
Trafia to patchworkowego domu, gdzie każdy z domowników ma swoją tajemniczą historię, żadnej z osób los nie rozpieszczal.
Książka lekka, przyjemna, przewidywalna sle i w życiu też są nam takie potrzebne aby inaczej spojrzeć na ludzi, na życie i na siebie.

Książka lekka, przyjemna, przewidywalna sle i w życiu też są...

Bardzo mi się podobała. Lekka, przyjemna, ciekawa. Może i przewidywalna, jednak ciekawie napisana. Można się zrelaksować mimo różnych kłopotów i problemów bohaterów. Autorka przyjemnie ich przedstawia, od początku można ich polubić mimo, że każdy ma zupełnie inny charakter. Szukam kolejnych pozycji autorki. Jeszcze przyjemniej czytałoby mi się te książkę latem. Polecam!

Główna bohaterka Ayesha postanawia zmienić swoje życie. Do tej pory, żyła u boku męża, który ją katował, nie pozwalał wychodzić z domu. W końcu kobieta nie wytrzymuje i w obawie o własne jak i o córeczki życie postanawia uciec od brutalnego męża. Nasza bohaterka trafia do domu byłej gwiazdy popu. W posiadłości oprócz gospodarza mieszkają jeszcze dwie kobiety. Wszyscy są po przejściach.
Hayden nie może otrząsnąć się po śmierci ukochanej. Crystal tancerka w nocnym klubie, z trudna przeszłością. I Joy starsza kobieta, której mąż w spadku zostawił długi, a synowie wyjechali na drugi koniec świata.
Kiedy w ich życiu pojawia się Ayesha, ich życie zaczyna się zmieniać.
Dziewczyna bardzo dużo wnosi w życie domowników, choć sama nie ma łatwego życia. Mimo ucieczki od męża, cały czas boi się, że ją znajdzie, a to może skończyć się źle dla niej jak i Sabiny.
Czy nasi bohaterowie, postanowią coś zmienić w swoim życiu? Czy Ayeshi uda się uciec przed brutalnym mężem? Po odpowiedzi zapraszam do lektury, która naprawdę mnie wciągła i nie mogłam się oderwać. Chętnie przeczytała, bym jak dalej potoczyły się losy naszych bohaterów.

Troszkę jak pamiętnik i przewidywalna niestety ale dało się przeczytać)

Troszkę jak pamiętnik i przewidywalna niestety ale dało się przeczytać)

Świetna książka - bardzo polecam :)

Świetna książka - bardzo polecam :)

Książki Carole Matthews to zawsze gwarancja ciepłej, krzepiącej i podnoszącej na duchu opowieści, wzruszającej i dającej nadzieję. Lekka lektura, niewymagająca, a przy tym niezbyt infantylna. Nie tak dobra jak seria o miłośniczkach czekolady, jednak niczego jej nie brakuje.

Super Fajna Babska Historia :) Trochę naiwna, trochę przewidywalna ale czytało się świetnie.
Piękna Aysha ucieka od męża despoty. Zabiera córkę i razem wsiadają w pierwszy, nocny autobus do Londynu. Tam w wyniku przypadkowych zdarzeń trafiają do wielkiego domu byłego gwiazdora, który ukrywa się tam przed resztą świata. Oprócz niego w domu mieszka striptizerka i neurotyczna staruszka. Razem stworzą niezwykłą kompilację charakterów. A Aysha znajdzie tam spokój i ... miłość.

Ciekawa historia kobiety, która uciekła wraz z córką od swojego męża tyrana, który ją często bił. Na szczęście nie córkę, ją skrzywdził inaczej, bo jak nazwać to, że zamiast na kochających rodziców, dziewczynka musiała patrzeć jak jej ojciec katuje matkę? Przeżyła taką traumę, że przestała mówić. Czy ucieczka się uda i prześladowca ich nie znajdzie? A może znajdzie i zgotuje prawdziwe piekło na ziemi?

Bohaterka trafia do domu, w którym mieszka już 3 osób "po przejściach", są skrajnie różni, niedopasowani. Czy w związku z tym uda im się dojść do porozumienia i mieszkać pod wspólnym dachem. Jaki będą mieli na siebie wpływ?

Czy życie wszystkich mieszkańców domu się ułoży? Czy Ayesha z Sabiną zaznają spokój i znajdą swoje miejsce na ziemi, gdzie nie będą prześladowane, bite, wyzywane? A może tyran ich dopadnie? Tego wszystkiego dowiecie się czytając tę książkę.

Jeśli chodzi o moją oceną, to nie jest to dla mnie lektura 'WOW', spodziewałam się czegoś lepszego, ciekawszego. Natomiast jest to takie opowiadanie, które czyta się szybko. Czy polecam? Sama nie wiem. Chyba w tym momencie zależy od gustu czytelnika. Nie była to zła książka, ale też nie do końca mój typ.

Pozdrawiam i zapraszam:

Ciężko ocenić mi tę książkę, bo w sumie na co dzień nie czytam tego typu książek. Ciężko też w sumie po okładce i opisie z tyłu ocenić książkę - jaka będzie. Miałam sporego mind fucka, co myśleć. Tu słodka okładka, a opis dość "brutalny". Niemniej wyjaśniło się wszystko po parunastu stronach. I w sumie chyba było to zbyt szybkie, za mało życia przed ucieczką Ayeshy. I szczerze powiedziawszy książka jest niezwykle przewidywalna, już wiadomo jak się zakończy, kto z kim oraz jak. Momentami tylko akcja pomiędzy Ayeshą a jej nowym przyjacielem postępowała zbyt szybko. Wszystko wygląda jakby trwało miesiącami, a tak naprawdę trwa kilka dni. Z dnia na dzień wielkie uczucia, wielkie przemiany. Dziwnie, ale czyta się zdecydowanie lekko.

Dodaj cytat z książki Moje miejsce na ziemi