Cukiernia w ogrodzie

Tłumaczenie: Adriana Celińska
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
The Cake Shop In The Garden
HarperCollins

Fay prowadzi cukiernię w urokliwym domowym ogrodzie. Praca, ogród i opieka nad wiecznie niezadowoloną matką wypełniają jej życie niemal bez reszty. Od dziesięciu lat spotyka się z Anthonym, ale nie jest to związek, o jakim marzyła. Pewnego dnia w cukierni pojawia się Danny, dużo młodszy od niej trzydziestolatek, który porzucił pracę w londyńskim City i mieszka na łodzi. Fay świetnie się bawi w towarzystwie Danny’ego i pod jego wpływem zaczyna inaczej patrzeć na swoje życie. Tymczasem fatalny zbieg okoliczności sprawia, że traci wszystko, co znała i kochała. Z dnia na dzień musi dokonać wyboru między tym, co przewidywalne a tym, co szalone i nieznane.

źródło opisu: Wydawnictwo HarperCollins Polska, 2016

źródło okładki: http://www.harpercollins.pl/

Joemka | 2019-05-17

Całkiem sympatyczne czytadło.

syl | 2018-12-29
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2018

Czy istnieje granica poświęcenia swoich marzeń, szczęścia i życia dla innych?

Jeżeli uważasz, że istnieje, ale nie wiesz gdzie /nie umiesz/nie dajesz rady wyznaczyć tej granicy, bądź uważasz, że takowa nie istnieje, to koniecznie musisz przeczytać tę książkę. Na pewno pozwoli ona spojrzeć na dobroduszność z zupełnie innej strony. Bardziej „zdrowej” strony.

Jest to oczywiście książka dla wszystkich, lecz niesie ona życiowe przesłanie. Pozwala zatrzymać się i zastanowić nad własnym postępowaniem i WŁASNYM szczęściem.

Jest to lekka babska literatura, którą z początku chciałam odłożyć. Główna bohaterka wywoływała sprzeczne emocje, irytowały mnie powtarzające się zdania z poprzednich kartek oraz prostota i....nuda.
Jednakże „cukiernia w ogrodzie” nagle wciągnęła mnie w swój świat, otuliła magią, ciepłem i refleksją, tak, że ciężko mi było odłożyć ją na chwilę. Chciałam, żeby ta historia i świat cukierni trwał, nigdy się nie kończył, ale pomimo że książka posiada niemalże 500 stron,...

ewa2233 | 2018-09-18

Do przeczytania tej książki zachęciła mnie okładka, tytuł oraz oceny.
Niestety, oceniam ją znacznie niżej. Moim zdaniem, naiwność głównej bohaterki, jej całkowicie spolegliwy charakter oraz pozwalanie na wykorzystywanie się wszystkim dookoła powodowały, że miałam wrażenie "przelukrowania", a lukier (wiadomo), łatwo przedawkować.

Anik77 | 2018-02-11

Bardzo wciąga... Nawet mój teść pochłonął (podebrał teściowej) i nachwalić się nie mógł :)

Klaara | 2018-01-27
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 27 stycznia 2018

Książka ma ponad 400 stron, jak dla mnie mogłaby mieć ok. 300. Ale i tak polubiłam główną bohaterkę Fay. "Kibicowałam" Jej, choć miałam ochotę krzyknąć : "Kobieto, otrząśnij się". Bardzo cieszę się, że tak zakończyła sie ta historia, bo lubię dobre zakończenia. Napawa to optymizmem.

Kasia | 2018-01-01
Przeczytana: grudzień 2017

Chyba zmienił mi się gust książek. Jak kiedyś czytałam ksiażki Carole tak tej nie dałam rady dokończyć.

magdalena | 2017-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2017

Przyjemna książka. Jest jak życie słodko- gorzka. Nic odkrywczego, ale podane w przyjemnej formie. Historia kobiety, która odkrywa, że na zmiany w swoim życiu nigdy nie jest za późno. Trzeba tylko znaleźć w sobie odwagę.

Lily76 | 2017-09-23
Przeczytana: 23 września 2017

Bardzo przyjemny melodramat, w sam raz na ponure, deszczowe dni. No i apetyczna okładka z babeczkami.

magda | 2017-09-14

Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Główna bohaterka Fay jest tak irytująco głupia, że aż włos się na głowie jeży. Aż się sobie dziwię, że skończyłam czytać tę powieść, bo miałam chęć rzucić nią o podłogę sto tysięcy razy. Fay nie jest altruistką, jest masochistką, która pozwala, aby matka nią pomiatała, a siostra Edie traktowała ją jak dojną krowę. Bo przecież "trzeba brać życie takim jakie ono jest". Dramat. Fay jest tak naiwnie ślepa, że nie dostrzega romansu Anthonego z Deborah. A wątek Danny'ego? Poboczny, nijaki. Skąd ta wielka miłość skoro mężczyzny jest tak mało w tej książce? Mało jest też słodkości, zapachów ciast, dżemów... Jedynie okładka jest apetyczna.

PoProstuMagda | 2017-08-16
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 15 sierpnia 2017

Książka wciągająca, nawet pomimo okropnej bohaterki, która dałaby sobie narobić na głowę i jeszcze za to przeprosiła. Po lekturze jeszcze bardziej docenimy zdrowy egoizm.