Miłośniczki Czekolady i ślub

Cykl: Klub Miłośniczek Czekolady (tom 4)
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
The Chocolate Lovers’ Wedding
HarperCollins

Słodsza od czekolady jest tylko miłość! Dziewczyny z Klubu Miłośniczek Czekolady już się cieszą na ślub roku, ale życie jak zwykle mnoży przeszkody… Lucy musiała odejść z pracy w kawiarence Czekoladowe Niebo. Czy powinna skorzystać z pomocy dawnego narzeczonego - osoby absolutnie niegodnej zaufania? Nadia ma wreszcie szansę na miłość, ale związek z Jamesem oznacza dla niej wyjazd z Londynu....

Słodsza od czekolady jest tylko miłość!

Lucy musiała odejść z pracy w kawiarence Czekoladowe Niebo. Czy powinna skorzystać z pomocy dawnego narzeczonego - osoby absolutnie niegodnej zaufania? Nadia ma wreszcie szansę na miłość, ale związek z Jamesem oznacza dla niej wyjazd z Londynu. Autumn nie może się doczekać niezwykle ważnego spotkania ze swoim dzieckiem, którego nie widziała od wielu lat, ale pojawiają się nieoczekiwane komplikacje. Chantal wiele przeszła, w końcu znalazła szczęście, lecz złe wieści wywrócą jej świat do góry nogami.

W trudnych chwilach jak zwykle niezawodna okazuje się przyjaźń i… duża porcja czekolady.

„Ślub Miłośniczek Czekolady” to kontynuacja losów bohaterek zabawnych i wzruszających powieści „Klub Miłośniczek Czekolady”, „Dieta Miłośniczek Czekolady” i „Święta Miłośniczek Czekolady”.

źródło opisu: http://www.harpercollins.pl/

źródło okładki: http://www.harpercollins.pl/

Asiek | 2017-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2017

Miłośniczki czekolady powracają w kolejnej (już czwartej) niesamowicie wciągającej zabawnej i zarazem wzruszającej powieści.

W ich życiu jak zawsze dużo się dzieje.
Szalona Lucy Lombard przygotowuje się do śluby z ukochanym Aidenem, jednak jej były chłopak Marcus nie daję za wygraną i utrudnia jej życie. Podstępem przekonuje ją również do powrotu do pracy w ulubionej kawiarence Czekoladowe Niebo, czym nie jest zachwycony jej narzeczony.
Nadia samotnie wychowująca synka Lewisa wreszcie próbuje ułożyć sobie życie z Jamesem, również samotnym rodzicem. Oboje wiele przeszli, więc ma obawy, co do przyszłości tego związku.
Autumn wreszcie jest w szczęśliwym związku z Milesem. Odnalazła także przed laty oddaną do adopcji córkę Willow, która jest już nastolatką, a to oznacza wielkie kłopoty.
Chantal z kolei ma problemy zdrowotne. Okazuje się, że może mieć nowotwór. Na szczęście nie jest sama. Ma wspaniałą córeczkę Lanę i Jacoba. Wspierają ją oczywiście pozostałe przyjaciółki.
A...

Nelyt | 2016-12-01
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2016
Przeczytana: 29 listopada 2016

"Miłośniczki Czekolady i ślub" to już czwarta część przygód szalonych przyjaciółek. W tej części życie każdej z nich wydaje się powoli układać, chociaż jak to bywa, to tylko pozory. Dziewczyny nie mogą się pogodzić z utratą swojego azylu, czyli ulubionej kawiarni. Niestety, żadna inna nie może ich zadowolić.
Lucy, nie pracuje już w Czekoladowym Niebie, ale jest szczęśliwa z Najdroższym (swoją drogą wolałam poprzednie tłumaczenie "Luby"). Marcus znowu pojawia się na horyzoncie i chce, żeby dziewczyna wróciła do kawiarni. Jego namowy powodują, że zaczyna się nad tym poważnie zastanawiać.
Autumn jest szczęśliwa z Milesem, teraz dodatkowo kiedy jej córka chce się z nią spotkać jej życie kwitnie. Czy jednak córka, okaże jej przychylność i znajdą wspólny język?
Nadia znalazła pracę, która jej nie satysfakcjonuje. Nie podoba jej się już życie w mieście, na dodatek dzielnica w której mieszka jest bardzo niebezpieczna. Jej myśli pochłania James, którego poznała podczas świąt.
Życie Chantal...

Gąska | 2016-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2016

Przyjaźń jest istotnym elementem w życiu każdego człowieka. Nikt w głębi serca nie chce być samotny. Dobrze jest mieć na kogo liczyć, przekonały się o tym: Lucy, Chantal, Nadia i Autumn – czwórka członkiń i założycielek Klubu Miłośniczek Czekolady. Każda z nich boryka się z problemami. W tej części odnajdzie się adoptowana przed laty córka, da o sobie znać groźna choroba, pod znakiem zapytania stanie przyszłość „Czekoladowego Nieba”, a naddatek szykuje się wydarzenie roku – ślub.

Książka jest prawdziwą ucztą dla mojej wyobraźni. Nie dość, że bohaterki są wprost przeurocze, to co rusz przewija się temat najróżniejszych słodkości. Musiałam uważać, by zbytnio nie podjadać, kiedy byłam pochłonięta czytaniem tej pozycji. Krótkie rozdziały, lekkie pióro i klimat, choć tematy nie zawsze satyryczne, sprawiają, że byłam zdziwiona w jak szybkim tempie dobiłam do końca powieści. Żałuję, że nie miałam okazji czytać poprzednich tomów, a teraz już nie bardzo mam na to ochotę, ponieważ życie...

red_diva | 2017-07-16
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, E-book
Przeczytana: 16 lipca 2017

Miła i lekka do czytania. Z chęcią sięgnęłam po dalsze losy dziewczyn z klubu miłośniczek czekolady.

knigoholiczka | 2016-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2016

Jeśli po spojrzeniu na okładkę pomyśleliście, że to ciekawa lecz na pewno lekka pozycja, to muszę Was zmartwić- jest zupełnie odwrotnie. Książka porusza trudne i wywołujące emocje tematy.
Jej przeczytanie może być wysiłkiem dla osób, które są na diecie. Wiem o czym mówię- czytanie o wspaniałych i przepysznych czekoladach oraz innych słodyczach to "męka" i ślinotok gwarantowany.
Lucy rozpoczyna nowe życie. Po rozstaniu z Marcusem i odejściu z Czekoladowego Nieba kobieta spotyka mężczyznę, z którym planuje ślub. Zawodowo też zaczyna się jej układać. Czy będzie dobrze?
Wtedy nie byłoby książki. Lucy czekają mocne zawirowania, będzie musiała zastanowić się co jest ważne, co powinno być na pierwszym miejscu.
Ale w "Miłośniczki Czekolady i ślub" są też inne bohaterki. Podoba mi się ich relacja- mgą na siebie liczyć w każdej sytuacji.
Przeżywają one podobne problemy- zmagają się z brakiem akceptacji rodziców i... szukają miłości, są w nowych związkach.
Po przeczytaniu książki nasuwa się...

Kasiek m | 2016-11-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 52/2016
Przeczytana: 29 listopada 2016

Poprzednie części cyklu Klub Miłośniczek Czekolady, przegapiłam. Jednak już okładce najnowszej powieści o przyjaciółkach uzależnionych od czekolady – nie mogłam się oprzeć. Okładka jest słodka, wpada w oko i chociaż ciężko spodziewać się głębi, przy tak cukierkowej szacie – uważajcie, pozory mylą. Trochę się bałam, czy zaczynając przygodę od czwartego tomu, połapię się w bohaterach, ich przeszłości, na szczęście obawy okazały się płonne, a ja od pierwszej strony dałam się uwieść magii tej książki. Tak pomogła urodzinowa czekolada, bo bez niej nie da się rozkoszować książką, bez ślinotoku.

Chantal, Lucy, Autumn i Nadia. Cztery kobiety, w różnym wieku, w różnej sytuacji życiowo związkowej. Łączy ich umiłowanie do czekolady. Tak bardzo kochają ten deser, że zrzeszyły się w Klubie Miłośniczek Czekolady. Miały swój raj na ziemi cukiernię Czekoladowe Niebo, ale perturbacje życiowe Lucy, a konkretnie fakt, że obecny właściciel cukierni był jej narzeczonym i porzucił ją przed ołtarzem,...

iza122 | 2016-11-23
Na półkach: Przeczytane, Książki 2016
Przeczytana: 22 listopada 2016

Bardzo rzadko ma się okazję mieć prawdziwego przyjaciela, któremu można zaufać w każdej sprawie. Jeszcze trudniej mieć kila takich oddanych osób. Dlatego też bardzo przyjemnie czytało mi się książkę "Miłośniczki czekolady i ślub", gdyż w tej powieści poznajemy cztery oddane sobie przyjaciółki.
Niestety mojej uwadze uciekła informacja iż powieść to już czwarty tom perypetii przyjaciółek.Czy odczułam brak wcześniejszych części? Nie, ale żałuje, że nie miałam okazji ich przeczytać.
Z czym tym razem borykają się przyjaciółki?

Lucy planuje swój ślub z ukochanym. Po pożegnaniu się ze swoją ukochaną pracą nie potrafi odnaleźć się w innym zajęciu. Marcus pragnie, aby Lucy wróciła do Czekoladowego nieba, ale Lucy się waha. Tym bardziej, że jej ukochany nie chce, aby Lucy przebywała blisko byłego narzeczonego.
Jaką decyzję podejmie Lucy?
Chantal jest w trakcie rozwodu, wychowuje córkę i jest szczęśliwa z nowym partnerem. Niestety z dnia na dzień czuje się coraz gorzej. Gdy idzie na badania...

Czwarty tom przygód dziewczyn z Klubu Miłośniczek czekolady. Jednak mój trzeci, który udało mi się dorwać i przeczytać. I choć nie jest to dokładnie mój gatunek książek to coś mnie do nich ciągnie i powoduje, że zaliczam każdą kolejną, która wychodzi spod pióra Carole.

Każda z nas na pewno ma jakąś przyjaciółkę, może nawet kilka. I podejrzewam, że tak jak ja nie wyobrażacie sobie życie bez ich towarzystwa i wsparcia. Tak jest w przypadku dziewczyn - założycielek jakże sławnego Klubu Miłośniczek Czekolady.

Lucy, Autumn, Nadia i Chantal - cztery kobiety, które są dla siebie najważniejsze, są rodziną - tą jedyną i niezastąpioną. W ich życiu każdej z nich nareszcie pojawiła się miłość.
Lucy choć nie pracuje już w kawiarni Czekoladowe Niebo, której na prawdę jej brakuje to jest najszczęśliwszą osobą pod słońcem u boku Najdroższego czyli Aidena - nie bez powodu planują ślub.
Nadia waha się nad wyjazdem na wieś do Jamesa, którego poznała podczas świątecznego wyjazdu. Boi się, że więź,...

Pośredniczka | 2016-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2016

Recenzja pochodzi z bloga http://www.posredniczkaa.pl/

Z ciężkim sercem przyznaję, że zaczęłam czytać serię od końca, czyli od ostatniego tomu, przez co zaspojlerowałam sobie okrutnie poprzednie części. Co zadziwiające fakt ten nie odebrał mi ani odrobiny przyjemności z lektury powieści Matthews.

Poznajemy cztery kobiety, cztery przyjaciółki, cztery miłośniczki czekolady, każda z nich jest inna, ma inne doświadczenia życiowe, mierzy się z różnymi problemami, ale właśnie przyjaźń i uwielbienie kalorii zawartych w czekoladzie, pchnęła ich do założenia klubu miłośniczek czekolady. Bywa, że ciężko jest mi utożsamić się z głównymi bohaterami, gdy jest ich tak wielu, jak w przypadku tej książki, jednak lekki i niewymagający styl pisania autorki, sprawia, że Lucy, Autumn, Nadia i Chantal stały i się bardzo bliskie.

Autorka wykazała się niezwykłą zręcznością, wplatając w tak lekką i zabawną książkę tematy trudne i niejednokrotnie bolesne, przez co jej historia nabiera realizmu i bardzo...

Qulturasłowa | 2016-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2016

Słodko-gorzkie życie
„W życiu pada wiele pytań, na które czekolada przynosi odpowiedź” – prawdziwość tych słów Nigelli Lawson może potwierdzić wiele miłośników słodkości, którzy delektując się nimi, zdołali przetrwać największe burze, ale i którzy świętowali przy ich udziale swoje sukcesy. Przy czekoladowym torcie popijanym mocną kawą czy latte z dodatkiem syropu karmelowego i słodkich pralinkach można tworzyć strategię działania, można nimi pocieszać się po porażkach, rozczarowania nic lepiej nie ukoi, jak kawałek czekoladowej babeczki czy brownie z kawałkami czekolady. Sukces zaś doskonale podkreśli słodki smak sernika w polewie czekoladowej czy szlachetnej czekolady z kawałkami orzechów. O tym, jaką moc ma czekolada i wszelkie wytwory ręki cukiernika, doskonale wiedzą członkinie Klubu Miłośniczek Czekolady.
Perypetie przyjaciółek, gorących wielbicielek czekolady, śledzić już mogliśmy w takich powieściach Carole Matthews, jak „Klub Miłośniczek Czekolady”, „Dieta Miłośniczek...