Moje miejsce na ziemi

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
A place to call home
literatura piękna
HarperCollins

Ayesha ucieka od brutalnego męża razem z córką. Znajdują bezpieczne schronienie w wielkim domu byłej gwiazdy popu, Haydena Danielsa, który od paru lat ukrywa się przed ludźmi. W domu Haydena mieszkają również inne osoby po przejściach: Crystal, tancerka w nocnym klubie, i Joy, emerytka w permanentnie złym humorze. Wszyscy samotni, pokiereszowani przez życie, tworzą niekonwencjonalną rodzinę. Jednak mąż Ayeshy nie daje za wygraną. Za wszelką cenę chce ją odnaleźć i ukarać.

Wzruszająca i optymistyczna powieść o tym, że zawsze można zacząć od nowa, znaleźć przyjaźń, miłość i własne miejsce na ziemi.

źródło opisu: www.harpercollins.pl

źródło okładki: www.harpercollins.pl

PinkParrot | 2019-06-12

Super Fajna Babska Historia :) Trochę naiwna, trochę przewidywalna ale czytało się świetnie.
Piękna Aysha ucieka od męża despoty. Zabiera córkę i razem wsiadają w pierwszy, nocny autobus do Londynu. Tam w wyniku przypadkowych zdarzeń trafiają do wielkiego domu byłego gwiazdora, który ukrywa się tam przed resztą świata. Oprócz niego w domu mieszka striptizerka i neurotyczna staruszka. Razem stworzą niezwykłą kompilację charakterów. A Aysha znajdzie tam spokój i ... miłość.

nutka2410 | 2019-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2019

Ciekawa historia kobiety, która uciekła wraz z córką od swojego męża tyrana, który ją często bił. Na szczęście nie córkę, ją skrzywdził inaczej, bo jak nazwać to, że zamiast na kochających rodziców, dziewczynka musiała patrzeć jak jej ojciec katuje matkę? Przeżyła taką traumę, że przestała mówić. Czy ucieczka się uda i prześladowca ich nie znajdzie? A może znajdzie i zgotuje prawdziwe piekło na ziemi?

Bohaterka trafia do domu, w którym mieszka już 3 osób "po przejściach", są skrajnie różni, niedopasowani. Czy w związku z tym uda im się dojść do porozumienia i mieszkać pod wspólnym dachem. Jaki będą mieli na siebie wpływ?

Czy życie wszystkich mieszkańców domu się ułoży? Czy Ayesha z Sabiną zaznają spokój i znajdą swoje miejsce na ziemi, gdzie nie będą prześladowane, bite, wyzywane? A może tyran ich dopadnie? Tego wszystkiego dowiecie się czytając tę książkę.

Jeśli chodzi o moją oceną, to nie jest to dla mnie lektura 'WOW', spodziewałam się czegoś lepszego, ciekawszego. Natomiast...

ŚliwkowaPanna | 2019-01-21
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2019
Przeczytana: 21 stycznia 2019

Ciężko ocenić mi tę książkę, bo w sumie na co dzień nie czytam tego typu książek. Ciężko też w sumie po okładce i opisie z tyłu ocenić książkę - jaka będzie. Miałam sporego mind fucka, co myśleć. Tu słodka okładka, a opis dość "brutalny". Niemniej wyjaśniło się wszystko po parunastu stronach. I w sumie chyba było to zbyt szybkie, za mało życia przed ucieczką Ayeshy. I szczerze powiedziawszy książka jest niezwykle przewidywalna, już wiadomo jak się zakończy, kto z kim oraz jak. Momentami tylko akcja pomiędzy Ayeshą a jej nowym przyjacielem postępowała zbyt szybko. Wszystko wygląda jakby trwało miesiącami, a tak naprawdę trwa kilka dni. Z dnia na dzień wielkie uczucia, wielkie przemiany. Dziwnie, ale czyta się zdecydowanie lekko.

Gosia Pagoni | 2018-07-16

Bardzo sympatyczna i optymistyczna książka, która się czyta jednym tchem. Literatura lekka i przyjemna pozwala się odprężyć i przenosi czytelnika w tik fabuły

pati17053 | 2018-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2018

Moje miejsce na ziemi- czegoś takiego szukają Ayesha wraz z swoją córką Sabinką. Przemoc domowa to jedna wielka trauma jaka przytrafiła sie im obu. Bezwzględny mąż głównej bohaterki w żaden jakikolwiek sposób nie próbuje zjednak sobie miłości swej wybranki i swego jedynego dziecka. Ayesha postanawia uciec od brutalnego męża wraz z córką. Trafiają do domu byłego piosenkarza Haydena Danielsa. Tam czują sie bezpieczne i kochane. Poznają Crystal , tancerke z klubu go go oraz joy , starszą panią ,która nie szczyci sie radosnym usposobieniem. Razem stworzą nietypową rodzinę pełna milosci i wzajemnego szacunku. Wparowanie do domu marzeń draniow spod ciemnej gwiazdy spowoduje jeszcze wieksze zaciesnienie rekacji wsrod domownikow. Do czego posunie sie Suresh aby ukarać żonę za niesubordynacje i znikniecie z swoim jedynym dzieckiem. I dlaczego sam Haydem od tylu lat juz nie istnieje na rynku muzycznym ?
Powiesc jest odpowiedzią na to zecwarto walczyc o wkasne szczescie , niezaleznie od tego...

Ulek | 2017-06-04
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 03 czerwca 2017

Mówiąc szczerze - spodziewałam się czegoś znacznie lepszego. Liczyłam na lekką i przyjemną opowieść, ale nie tak cukierkową i banalną. Rozczarowałam się całą historią i jałowymi dialogami. Do tego mnóstwo literówek. Głównej bohaterce szybko udaje się zapomnieć o tym, że przez lata bił ją mąż. Po ucieczce, już w nowym domu z samymi nieszczęśliwymi ludźmi stała się słońcem, plastrem i miodem. Wyleczyła wszystkich z bolączek, zainspirowała i nagle świat stał się intensywnie kolorowy i łatwy. Lubię fantastyczne opowieści, ale raczej typu smoki, trolle i czary. Tą pozycją się w zupełności nie zadowoliłam.

lowca_powiesci | 2017-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2017

Tę książkę mogłabym opisać jednym zdaniem: "Moja książka na ziemi". Carole bez dwóch zdań figuruje u mnie jako jedna z ulubionych pisarek. Jej powieści są słodkie jak miód i niewinne jak małe kocięta. Nie ma słów które opisały by znakomitość tej książki. Nie potrafiłam oderwać się od niej i gdyby nie potrzeba snu, nie przestawałabym jej czytać. Pokochałam głównych bohaterów od pierwszej strony, a ich niepowodzenia traktowałam jak swoją własną udrękę. Czekam z zapałem na drugą część(o ile takowa powstanie).

Olix | 2016-09-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016, Romans
Przeczytana: 26 września 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Moje miejsce na ziemi" - ta książka chodziła za mną od kilku dobrych tygodni, miałam ogromną ochotę ją przeczytać, aż w końcu ją kupiłam i od razu się za nią zabrałam. Jest to pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam i nie miałam kompletnie pojęcia, czego mogę się po niej spodziewać.
Opis na okładce bardzo mnie zaciekawił. W skrócie - jest to opowieść o kobiecie, która postanawia pewnej nocy uciec od znęcającego się nad nią fizycznie i psychicznie męża. Zabiera najpotrzebniejsze rzeczy i wraz z córką chce zacząć życie na nowo. Szczęśliwym trafem znajduje pomoc i schronienie w domu byłej wielkiej gwiazdy popu Haydena Danielsa. To właśnie w jego rezydencji poznaje smak przyjaźni, miłości, bezpieczeństwa czyli tego, czego nie doświadczyła w ciągu ostatnich wielu lat życia.

Pierwsza połowa książki była bardzo fajna. Podobały mi się postacie owiane tajemnicą, odkrywanie ich mrocznych przeszłości, przystosowywanie się głównej bohaterki i jej córki do nowej sytuacji. Druga połowa...

theana150 | 2016-09-21
Przeczytana: 21 września 2016

Wspaniała, pełna ciepła opowieść o miłości, przyjaźni i poszukiwaniu swojego tytułowego bezpiecznego miejsca na ziemi.
Każdy z bohaterów jest charakterystyczny i inny. Mimo, że nie byli połączeni więzami krwi, stworzyli dosyć specyficzną rodzinę.
Książkę pochłonęłam w jeden dzień, więc po przewinięciu ostatniej strony zaczęłam za nimi tęsknić.

Ania | 2016-09-09
Przeczytana: 02 września 2016

Historia przyjemna, to przyznam, i poruszone przez autorkę tematy ciekawe. Ale tyle dobrego mogę powiedzieć.

Dialogi sztuczne i infantylne.

Postacie można opisać paroma cechami, nie ma w nich żadnej głębi, np: Joy - wiecznie zrzędzi, wspaniała ogrodniczka, emerytka, boi się latać; Ayesha - piękna, skromna, super gotuje, kocha córkę i uciekła od męża itp.

Wszystkie sytuacje w tej książce po prostu się dzieją. Bo tak. Bez większej logiki. Kurs w 2 dni i już mistrzostwo w zawodzie. Wygrany konkurs, bo przecież główni bohaterowie są tacy wyjątkowi i najlepsi, i w ogóle. Ayesha jest deus ex machina tej książki, bo dzięki niej wszyscy się nagle stają szczęśliwi. Parę "głębokich" pogawędek i i problemy rozwiązane.

Wątek miłosny jest ogólnie sympatyczny, ale zupełnie nierzeczywisty. Dwie osoby z wielkimi traumami tak o się w sobie zakochują. Od pierwszego wejrzenia. Bo tak. Bo są piękni i smutni, i do siebie pasują.

No i na koniec - błędy w wydaniu! Literówki i wpadki...