Pamiętasz mnie?

Wydawnictwo: Świat Książki
Remember Me?
978-83-247-1449-0

Inne wydania

Śmiesząca do łez powieść obyczajowa autorki książek o przygodach „zakupoholiczki”. Lexi budzi się w szpitalu po wypadku samochodowym. Myśli, że wciąż jest rok 2004, ma dwadzieścia pięć lat, krzywe zęby, a jej życie uczuciowe i zawodowe to kompletna katastrofa. Tymczasem jest rok 2007 ma proste zęby, jest szefową swego działu i w dodatku mężatką, mieszkającą we wspaniałym domu! Czy jednak na pewno o takim życiu właśnie marzyła? Opowieść o spełnianiu marzeń i o tym, że zawsze należy być sobą.

Justitia | 2016-11-13
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 13 listopada 2016

Całkiem zabawna historia o poszukiwaniu siebie. Trochę banalna, trochę przecukrzona, trochę przerysowana, z nieco przejaskrawionymi postaciami (szczególnie mam na myśli matkę głównej bohaterki oraz jej męża). Mimo to czytało się ją lekko i przyjemnie, co pozwoliło się mi wyluzować i odstresować. To taka typowa opowiastka skierowana raczej do pań, mająca pokazać, co jest w życiu najważniejsze. Do tego dosyć łatwo utożsamić się z niezdarną i roztrzepaną Lexi, zwyczajną kobietą, która próbuje przypomnieć sobie w jaki sposób jej życie stało się tak bajkowe i pozornie idealne. Myślę, że to dobra książka na ten szary i bury okres zimnej jesieni, kiedy potrzebny nam jest nawet malutki uśmiech. A „Pamiętasz mnie?” wywołało nawet kilka takich uśmiechów, więc polecam ;)

Blackheart009 | 2015-10-08

Bardzo przyjemna taka, na odprężenie po stresującym dniu.
Polecam

Jaśmina | 2013-03-24
Przeczytana: 23 marca 2013

Bohaterka budzi się po wypadku z amnezją- nie pamięta zupełnie ostatnich trzech lat swojego życia. Nowe życie wydaje się być bajkowe- jest dużo piękniejsza niż kiedyś, ma przemiłego, bogatego męża, nowych przyjaciół, została szefową w pracy. Jest tak idealnie... Ale czy na pewno? Czy na pewno tego chce? Czy na pewno jest tą osobą, za którą mają ją nowi znajomi? No właśnie.. czy warto stracić siebie, by spełnić marzenia? I najważniejsze.. co jeśli, one tylko z pozoru wydają się być takie wspaniałe...?

iza161 | 2016-03-07
Przeczytana: 07 marca 2016

Sophie Kinsell -bylam pewna,ze pisze same komedie.
A to co?
Nie wiem do vzego to zaliczyc-ni to romans, ni thiller, ni zwyczajna codzienna powiesc. Hm
Po przeczytani ujej -co trwalo az 3 dni ( ciagle bylo cos ''ciekawszego do zrobiebia'') kompletnie stracilam rozeznanie w gatunkach literackich !
Ksiazka nie jest zla (nawet interesujaca) ,ale nie wiadomo co z nia zrobic.
Hm i tak samo nie wiem jak ja zrecenzjowac.
Wiec lepiej bedzie jak sobie daruje :0

Sabcia100 | 2012-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2012

Poznajemy Lexie jako 25-letnią dziewczynę o przeciętnej urodzie - z lekką nadwagą i krzywymi zębami. Ma kiepską pracę (zastępca zastępcy) i nawet na Boże Narodzenie jako jedyna ze swojego działu nie dostaje premii i to tylko dlatego, że została przyjęta do pracy o tydzień za późno. Do tego jej chłopak - Dave Nieudacznik, wystawia ją do wiatru i nie przychodzi na umówione spotkanie. Następnego dnia czeka ją też pogrzeb ojca... Wściekła Lexie bawi się w knajpie ze swoimi przyjaciółkami, po czym biegnie w deszczu złapać taksówkę i wywraca się... To jej ostatnie wspomnienie.

Budzi się w prywatnym szpitalu - ma proste, białe zęby, jest szczupła, ma piękne paznokcie (a kiedyś obgryzała) i wydaje jej się, że jest 2004 rok, dzień po tym, jak wywróciła się łapiąc taksówkę. Rzeczywistość jednak okazuje się zupełnie inna - nie jest tą Lexie, jaką się pamięta... Ma 28 lat, męża, z którym mieszka w ekskluzywnym lofcie, prócz tego jest szefem wydziału i robi wielką karierę w firmie. Lexie -...

tostzserem | 2014-05-07

Druga z książek Kinselli, z którą miałam okazję się zetknąć, zaraz po "Wyznaniach Zakupoholiczki". Jest o niebo lepsza od wcześniej wspomnianej. Lexi vel Krzywozębula, główna bohaterka, od pierwszych stron lektury budzi w czytelniku sympatię - jest zwykłą dziewczyną pracującą w fabryce dywanów, uwikłaną w nieszczęśliwy związek, posiadającą wspaniałych przyjaciół. Nagle, gdy doznaje wypadku, jej życie po przebudzeniu diametralnie się zmienia... Nie pamięta ostatnich trzech lat swojego życia, w trakcie których stała się kimś, kim chciała być zawsze. Jest piękną kobietą sukcesu. Ma idealnego, przystojnego męża. Jest bogata. Osiągnęła to, o czym marzy każda kobieta. Jednak później okazuje się, że i takie "idealne" życie ma wiele wad i czasem zmusza do wyrzeczenia się samej siebie...
"Pamiętasz mnie?" to lekka i przyjemna powieść, w sam raz na poprawę humoru.

Anetka | 2014-06-21

Opowieść o tym jak pomimo wielu przeciwności losu pozostać sobą.

Lexi budzi się w szpitalu po wypadku samochodowym i okazuje się, że nie pamięta kilku lat ze swojego życia. Z osoby, która umawiała się z nieudacznikiem życiowym ( dosłownie ! ) j będącej na najniższej pozycji społecznej jak i zawodowej zmieniła się w kobietę sukcesu i co najważniejsze – MĘŻATKĘ !

Dziewczyna jest totalnie zagubiona i sfrustrowana. Nie ma zielonego pojęcia w jaki sposób jej życie mogło się tak diametralnie zmienić, co było tego powodem i czemu jej najbliższe przyjaciółki unikają jej i traktują ją z oziębłością i wrogością. W pracy, mimo iż się wybiła i zajmuje jedno z najwyższych stanowisk, to wcale nie jest szczęśliwa, ponieważ dobija ją ciągły „wyścig szczurów”. Nawet mąż jak z okładki nie okazuje się być prawdziwym księciem z bajki, a jedynie bardzo przystojną ropuchą. ;)

Droga Lexi do odnalezienie samej siebie wcale nie jest usłana różami. Podziwiam jej wielką determinacę, aby odzyskać właśną...

Brawurowa, pełna humoru i celnych obserwacji, opowieść o tym, że choć warto zmieniać swoje życie, zawsze należy być sobą.
Lexi, zwana Krzywozębulą lub Rozczochrańcem, budzi się w szpitalu po wypadku. Ma proste zęby, elegancką fryzurę i ze zdumieniem dowiaduje się, że jest już rok 2007, choć przecież był 2004! Mało tego, ma przystojnego męża, mieszka we wspaniałym domu, jeździ mercedesem, a z podrzędnej pracownicy firmy z wykładzinami stała się dyrektorem! Czyż nie o takim życiu marzyła? A jednak coś tu nie gra. Co zrobiła, że nie odzywają się do niej dawni przyjaciele? Dlaczego nie kocha swego męża? Kim jest przystojny Jon, który twierdzi, że mają ze sobą romans? Co się właściwie z nią stało?

Monasi | 2011-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2011

Książka przedstawia życie Lexii Smart, a może Alexii Gardiner? Bohaterka budzi się po wypadku samochodowym i sama nie wie kim jest. Ma amnestie i nie pamięta trzech lat swojego życia, w ciągu których stała się kompletnie inną kobietą. Lexii próbuje się odnaleźć w nowym ciele i dostosować do sytuacji. Lecz nie pamięta swojego męża, tego jak stała się dyrektorem firmy ani co dzieje się z jej przyjaciółmi. W ciągu czytania książki dowiadujemy się wraz z bohaterką jak zmieniało się jej życie i poznajemy kilka wstrząsających momentów, które zmieniły jej postrzeganie świata.
Odnajdujemy życie Lexii wraz z nią.
Polecam na spokojne wieczory, kiedy chcemy się odstresować i przeczytać coś lekkiego.

Alastria | 2016-02-24

Uwielbiam poprostu uwielbiam książki tej autorki śmieje się jak na dobrej komedii.Napewno jest to książka dla tych którzy lubią śmieszne sytuacje i angielski humor.. w filmach nie, w książkach tak.
Opowieść o młodej krzywozębnej kobiecie która budzi się w szpitalu i okazuje się że ma amnezje i nie pamięta nic z przed 3 lat... a jest co pamiętać.
POLECAM!!!!