Jednorodzona córka

Only Begotten Daughter
837120079X
Science fiction, Bóg, córka
mileena __

Może to był cud, może Powtórne Przyjście, a może po prostu nieszczęśliwy wypadek w laboratorium genetycznym. Do końca nie wiadomo. Faktem jest natomiast, że mamy do czynienia z dziewiczym poczęciem. Bohaterowi powieści rodzi się córka, która przywraca wzrok ślepym, wskrzesza umarłych i w krótkim czasie zdobywa wielki rozgłos. Nieszczęsna dziewczyna musi uciekać przed prześladującym ją światem do piekła. A czego się spodziewaliście? Wcale nie jest łatwo być córką Boga... Najbardziej prowokacyjna, pełna satyry powieść science fiction wydana w ostatnich latach. Odważna i kontrowersyjna.
"Washington Post"

Richard | 2013-10-31

Patrząc z perspektywy na tę lekturę, wydaje mi się ona naprawdę ciekawa i zaskakująca. Intrygujący pomysł, wartka fabuła, kilka całkiem trafnych sentencji... Ale z drugiej strony już dawno żadna książka mnie tak nie wymęczyła. Czytałam ją przez kilka miesięcy i nie mogłam się przemóc, żeby ją dokończyć, choć sama nie wiem dlaczego.
Mam do tej powieści dość mieszane uczucia, może ze względu na jej kontrowersyjność. Czytanie jej było dla mnie zupełnie nowym i ciekawym doświadczeniem, chociaż nie jest to łatwa pozycja.
Kiedyś może do niej powrócę i będę w stanie wyklarować jakąś sensowną opinię, ale chwilowo pozostawiam ją bez oceny.

Marcin | 2016-01-10
michaltrudny | 2016-01-08